hk Dave Roelvink vrijuit voor seksf ilmpje 3 Charelle Zomer is ontroostbaar. Tijdens een rit sloeg haar paard Iefke op hol, Charelle viel en de merrie werd voor haar ogen geschept door een auto. lef ke en ik hadden een geweldige klik. Dit is een nachtmerrie later pas een tinteling in mijn been en wist dat het fout was. Ik ben door de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Daar hebben ze mij direct geopereerd. Ik heb twee platen en zes schroeven in mijn been. De dokter zei dat ik mazzel heb gehad dat ik alleen mijn been heb gebroken. Maar mijn been interesseert me niet, ik kan alleen nog aan Iefke denken." De bestuurster van de auto die Iefke schepte, raakte ook gewond. Charelle heeft haar bloemen ge stuurd. „Het moet voor haar ook vreselijk zijn." Volgens moeder Jeanette is haar dochter ontroostbaar. „Ze huilt ie dere dag, de hele dag. Ze heeft al zoveel meegemaakt in haar leven en dat juist dit haar nog moet overkomen, is vreselijk." De kamer staat vol kaartjes, bloemen en bal lonnen. „Het is overweldigend hoeveel steun ze krijgt. Zelfs on bekenden uit Groningen sturen kaartjes. Tientallen ruiters hebben haar aangeboden dat als ze beter is, ze op hun paard mag rijden." Actie De vriendinnen van Charelle, Shelley van Boeijen en Ruby Beyen, startten vlak na het onge luk een doneeractie voor hun vriendin. Inmiddels hebben de vriendinnen al 400 euro opge haald. „Iefke zal nooit vervangen worden, maar we hopen de leegte voor haar te vullen met een nieuw paard. We denken dat het haar herstel zal verbeteren. Maar om een nieuw Fries paard voor Cha relle te kunnen kopen, hebben we tussen de 4.000 en 5.000 euro no dig. Dat is veel geld." Van Iefke heeft Charelle slechts nog een stuk staart, waar ze een sieraad van wil maken, en haar za del en tuig. „We hadden een ge weldige klik. Dit is een nachtmer rie." moeilijk om erover te praten. „Ze ging zo hard. Ik verloor mijn lin kerbeugel en knalde toen met mijn schouder tegen een verkeers bord. Ik viel eraf en zag hoe ze schuin de weg over galoppeerde en door de auto werd geschept. Ik heb gegild en gehuild. Ze lag daar op het wegdek." Eerste hulp Automobilisten stopten direct en renden naar Charelle toe, die al leen nog maar de naam van haar paard kon roepen. „In een van de auto's zat een dierenarts. Zij is naar Iefke gegaan om eerste hulp te verlenen. Even stond Iefke op, maar ze was zwaargewond en had een grote wond op haar borst. Ze zakte meteen in elkaar en is voor mijn ogen overleden. Ik heb haar daarna nooit meer gezien. Ik heb geen afscheid kunnen nemen." Een omstander wist haar vader te bereiken. Charelle woont met haar gezin niet ver van de plek waar het ongeluk gebeurde. „Toen mijn vader bij me was, heb ik hem gesmeekt naar Iefke te kijken. Hij zei: ze is dood. De aarde zakte on der mijn voeten vandaan. Ik kon het niet geloven dat dit mij over kwam en mijn allerbeste vriendin mij zo ontnomen was." Charelle heeft haar been op twee plekken gebroken. „Ik voelde Op de plek waar het tragische ongeluk ge beurde, langs de provinciale weg van Soest naar Bilthoven, heeft Charelle (19) roze bloemen om een paal gewikkeld en een kaarsje opgestoken. Anderhalve week na het ongeluk zit ze met haar been in het gips en vertelt geëmotioneerd wat er die middag, dinsdag 15 november, is gebeurd. „Het regende heel hard. Ik had die week weinig met Iefke gere den. Ik besloot te wachten tot de ergste buien voorbij waren en dan een klein rondje te rijden. Ik wilde bij de paardenoversteekplaats oversteken en werd geschampt door een te hard rijdende scooter rijder. Normaal is Iefke heel ver- keersmak, braaf en kalm. Maar ze schrok en sloeg op hol." Iefke galoppeerde steeds harder over het met bladeren bedekte fietspad langs de provinciale weg. „Ik voelde haar al drie keer door haar hoeven zakken en bijna on der mij vandaan glijden. Ik kon haar niet meer houden." Ruim een week na het ongeluk is het voor Charelle nog altijd erg Allemaal zijn ze murw van de pu bliciteit. BN'er Dave Roelvink, zijn vrienden die ook betrokken waren bij de diefstal en de stiekeme seks- filmpjes, en ook de bestolen familie Pach waarvan de dochter in de seksfilmpjes optrad. Ze verschenen geen van allen gisteren in de recht bank in Alkmaar, waar de rechter werkstraffen uitdeelde aan Dave en zijn kameraden. Twee weken gele den liet Roelvink zich bij de behan deling van zijn zaak ook al niet zien. De straffen pakten lager uit dan was geëist. Bovendien werd slechts één van de kameraden veroordeeld voor diefstal, en dan ook nog slechts voor één oorbel. Wie nou echt al die sieraden, horloges en an dere kostbaarheden had gepikt uit het huis van de familie, blijft on duidelijk. „Maar de familie Pach is er klaar mee", reageerde advocaat Peter Plasman. „Hun doel was deze jongens voor de rechter te krijgen, dat is gelukt. Als dit de uitspraak is, so be it. Ze leggen zich erbij neer." Het was ook een ingewikkelde zaak. Dave Roelvink en een groep vrienden belandden in de zomer van 2014 in het huis van de familie Pach in Burgerbrug. Dochter Me lissa was Dave tegengekomen in Amsterdam en had ze uitgenodigd verder te feesten in de villa van haar ouders. Dat liep twee avonden uit de hand: er werd van alles gestolen en twee seksvideo's van Dave en Melissa belandden op internet. Van de tientallen feestneuzen die in de villa waren, moesten er vijf voorko men. Met Dave Roelvink als hoofd rolspeler, in zowel de zaak van de diefstal als de stiekeme filmpjes. Maar diefstal door Roelvink kon niet worden bewezen, datzelfde gold voor het stiekem filmen van de seks en het verspreiden van dat filmpje. Tweemaal vrijspraak. Om dat Dave wel de gestolen spullen in zijn huis had liggen, kreeg hij 150 uur werkstraf wegens heling. Het feit dat hij Bekende Nederlander is, werkte in zijn voordeel. 'De media', vond de rechter, hadden hem al W- Diefstal door Roelvink kon niet worden bewezen, vond de rechter veroordeeld en dat werkte strafVer- lagend. Een van Dave's vrienden, Jocelino de S., werd wél veroordeeld voor het maken en verspreiden van een seksfdmpje: hij kreeg 80 uur werkstraf en moet Melissa 7.000 euro smartengeld betalen. Charelle Zomer zaterdag 26 november 2016 Charelle en vriendin Shelley, die samen met anderen een actie is gestart om geld in te zamelen voor een nieuw paard, foto jeroen jumelet 'Mij n beste vriendin isme ontnomen' Iris van den Boom Soest Dave Roelvink verscheen giste ren wéér niet in de rechtbank, bij de uitspraak over diefstal en het heimelijk filmen van seks met een meisje. Hij kreeg 150 uur werkstraf voor het in bezit heb ben van de gestolen spullen. Victor Schildkamp Alkmaar Dave Roelvink. foto remko de waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3