en wil dat ook graag zo houden 29 terug bij Heerenveen, de club die hem opleidde tot middenvelder Ik zie het vooral als voordeel dat ik nu een stuk multi- functioneler word /UT A PASPOORT Naam: 54/1 aard steeds serieuzer te worden", zegt hij. „Maar ik zie het vooral als voordeel dat ik nu multifunctioneler word. Dat ik als linksback én als mid denvelder kan spelen. Het schieten, het voor de goal komen. Dat mis ik wel eens." Een korte pauze en een lach: „Ik vind dat verdedigen eigen lijk best leuk worden. Haal ineens uit een tackle ook voldoening. Het gaat niet alleen om mooie balletjes." Sinkgraven kreeg in Amsterdam een dikke huid. Zo eentje die be stand is tegen striemende fluitcon certen. Want ook hij was aan de beurt. Vooral toen hij vorig seizoen in de voorronde van de Champions League in de fout ging tegen Rapid Wien. Een seizoen met wat spaarza me optredens volgde. Dit was toch niet de Sinkgraven waarvoor Ajax zo veel geld uitgaf. Die bijrol, man, wat was hij er ziek van. „Op het laatst was vorig jaar het plezier echt kwijt. Was ik blij dat ik weer thuis was. Klinkt gek, maar zo was het ge woon." Maar het geluk en plezier is terug. Zeker ook omdat Sinkgraven nu wel de waardering voelt vanaf de tribu ne. „Ik heb wel het gevoel dat ik ook van hen een kans krijg. Dat ze zien dat ik best een toegevoegde waarde kan zijn op die positie. En ze snap- pen volgens mij ook wel dat ik niet gelijk de nieuwe Jordi Alba ben." Over die categorie spelers gespro ken. Alba van FC Barcelona, maar ook Marcelo van Real Madrid zijn at tractieve spelers. Zoals de aanvallen de backs in het hedendaagse voetbal sowieso veel meer 'aanzien' hebben. „Ik ben nog jong hoor, maar ik weet wel dat er nu anders naar die positie wordt gekeken dan vroeger. De beeld vorming maakt mij niet zo gek veel uit. Wél dat een back tegenwoordig veel vaker de bal heeft. Ja, ik vind het wel wat." De schrik heeft plaats gemaakt voor voldoening. De jager zijn, of de opgejaagde? Ajax-trainer Peter Bosz: „Het liefst zou ik dan de opgejaagde zijn. Dat betekent dat je veel wint en de rest achter je aan zit. Maar ik probeer me vooral bezig te hou den met de manier waarop wij zelf spelen. Als iemand op je jaagt en je gaat daar heel de tijd naar kij ken, dan wordt je gedrag waar schijnlijk anders." Hij snapt het sentiment wel hoor, daar niet van. „Een strijd tussen Feyenoord en Ajax. De echte voetballiefhebbers vinden dat mooi natuurlijk." Bijna de gehele basisploeg van Ajax kon afgelopen week rustig aan doen en zag hoe de B-ploeg Panathinaikos versloeg. De basis- ploeg is okselfris voor de moeilij ke uitbeurt tegen Heerenveen. Elia countert. „Eric Botteghin en Karim El Ahmadi zijn er weer bij", zegt hij. „Toch geen onbelang rijke spelers voor dit Feyenoord. De suptopper is al de hele week bezig met de wedstrijd En ze zijn fris." En dat zullen de negen door Giovanni van Bronck- horst aan te wijzen spelers ook zijn, voorspelt Rick Karsdorp. De international, donderdag nauwlet tend in de gaten gehouden door bondscoach Danny Blind, wil hele maal niet denken aan het feit dat FC Utrecht al dagen aftelt tot de koploper op bezoek komt. „Met al le respect voor onze tegenstan ders, maar het interesseert me niets hoe FC Utrecht denkt of wat ze doen. Wij zijn koploper en wij moeten het zelf doen. Die 4-0 in Manchester is teleurstellend. Maar wij zijn conditioneel sterk, voelen ons goed. Dat gaan we bewijzen." Jens Toornstra maakte het zelf mee, eerst als speler van ADO Den Haag en later van FC Utrecht. Een topclub op bezoek met een zware inspanning in Europa in de benen. „Dan wist je, daar moest je bovenop zitten", zegt Toornstra. „De subtopper was al heel de week bezig met de wedstrijd, de topclub eigenlijk helemaal niet. Al les wat wij nu doen na Manches ter United is herstellen." En dus weet Feyenoord morgen in de Galgenwaard: FC Utrecht wil het net zo doen als Go Ahead Eagles (1-0 verlies). De vier eerde re ontmoetingen na een Europese avond leverden wisselende resulta ten op. Winst tegen PSV en Wil lem II, een gelijkspel tegen Ajax. Maar dus ook verlies tegen Go Ahead Eagles. „We kunnen aan de bak", zegt Toornstra. „Ajax moet naar Hee renveen, ook niet eenvoudig. We kunnen zondagavond ook vijf pun ten voor staan hè." zaterdag 26 november 2016 Daley Sinkgraven Geboren: 4 juli 1995 in Assen Positie: middenveld, linksback Clubs: Alcides (amateurs), sc Heerenveen, Ajax Duels/goals bij Heerenveen: 38/4 Duels/goals bij Ajax: Linksback Daley Sinkgraven in actie voor Ajax. „Ik snap wel dat mensen in mij geen bikkelaar zien." FOTO PIM RAS Feyenoord-spelers Karsdorp (I) en Toornstra. foto marco de swart —Jens Toornstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30