Wat als de dijken breker JA Van de ratten besnuffeld Gedwongen in de prostitutie kIk ben een aardige vent' Overheidsfinanciën lopen voor op voorspellingen Centraal Planbureau De Nederlandse economie groeit zo hard dat het begrotingstekort komend jaar al kan omslaan in een overschot. Voor 2016 rekent het kabinet met 4,3 miljard euro aan extra belastinginkomsten. Walcheren De politie zet ratten in om illegaal vuurwerk op te sporen. De populaire dramaserie 'Als de dijken' breken van d( EO gaat over een heden daagse watersnoodramp. Hoe realistisch is het beeld dat wordt geschetst? Veertien mannen staan terecht voor betaalde seks met een minderjarig meisje. N Het tekort zal eind dit jaar uitko men op 0,4 procent, een slordige drie miljard euro. De schatkist pro fiteert met name van toegenomen bedrijfswinsten, waardoor zo'n 2 miljard euro extra aan vennoot schapsbelasting binnenstroomt. Daarnaast stuwt de toegenomen consumptie de btw-inkomsten met 1 miljard euro en is nog eens een miljard afkomstig van een ho gere inkomstenbelasting. Daarmee lopen de overheidsfi nanciën dik voor op de voorspellin gen van het Centraal Planbureau (CPB), dat in maart van dit jaar nog rekening hield met een tekort van 1,7 procent van het bruto binnen lands product. Op Prinsjesdag werd dit percentage al bijgesteld naar 1,1 procent, maar ook dat cijfer blijkt alweer achterhaald. De ambitie van minister-president Mark Rutte uit 2013 om 'het CPB te verslaan' - 'koop dat huis, koop die auto' - lijkt daarmee eindelijk te worden waar gemaakt. Door de goede cijfers zal de roep om extra investeringen en koopkrachtverbetering toenemen. Het kabinet erkende eerder dat nog niet iedere Nederlander merkt dat het economisch beter gaat. Maar volgens Rutte is een nieuwe ronde van lastenverlichtingen 'niet in het belang van Nederland' zolang het begrotingstekort niet helemaal is weggewerkt. Het kabinet had gisteren ook goed nieuws voor ambtenaren, agenten en onderwijzers. Het kabi- Rutte's ambitie om 'het CPB te verslaan' lijkt werkelijkheid te worden, foto robin utrecht Ambtenaren krijgen toch een iets hoger nettoloon net trekt de portemonnee om de premieverhoging bij ambtenaren- pensioenfonds ABP deels te com penseren. Daardoor rest voor over heidsdienaren onder de streep een loonsverhoging van gemiddeld 1 procent. Het ABP maakte eerder deze week bekend het premiepercentage te verhogen van 18,8 naar 21,1 pro cent. Een ambtenaar die een maandinkomen heeft van 3500 euro bruto gaat daardoor 11 euro per maand meer betalen. Ook voor het Rijk als werkgever gaan de premies door het ABP-besluit omhoog. Deze stijging met 500 miljoen euro is echter zo groot dat het kabinet nu 330 miljoen euro extra uittrekt om de gevolgen van de premieverho ging deels teniet te doen. 6°C Nieuwsmedia »P5 Interview Gerard Joling Altijd prijs Cadeaus voor elke beurs Andere kijk Ellen Deckwitz viert het leven ZEELAND2 <fW 'V ZEELAND6 Economie spekt schatkist Laurens Kok Rotterdam Hardnekkige mist zaterdag 26 november 2016 pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 116 8! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1