bij independer vergelijken we 43 van de 46 zorg verzekeraa rs op prijs én inhoud 16 VROUW EN CARRIERE MAKEN Jonge vrouwen maken steeds sneller carrière, hebben betere banen en verdienen meer geld, blijkt deze week. Tót ze moeder worden. Dan stokt alles. Twee vrouwen over die eeuwige lastige keuze: part- of fulltime. M k vind: Nederlandse moeders mogen wel ■j iets meer durven, iets meer aanpakken, gewoon, hup de sprong wagen. Als het om een fulltime baan gaat, twijfelen ze al snel. 'Dat laat zich toch niet met een gezin combineren?' Terwijl het misschien best kan. Ik hoor wel dat moeders na de bevalling weinig ener gie hebben, maar ik kreeg bij de geboorte van mijn eerste dochter juist een krachtstoot, een gevoel van een nieuw begin. Toen heb ik bedacht: ik wil iets voor mezelf: een horecabedrijf. Inmiddels heb ik samen met mijn man drie ondernemingen. Een museumcafé en trouwlocatie, een restaurant/ grand café en een verzekerings- en hypotheek kantoor. En, ja, natuurlijk is dat druk. Ik ben zo'n beetje de hele week en het weekend bezig. En lig ook meestal pas na middernacht in bed: ik ben 's avonds nog mailtjes aan het versturen. Maar wei nig slaap went. Als mensen altijd om tien uur naar bed gaan, krijgen ze het idee dat het niet anders kan. Ik heb mijn eigen ontspanningsmomentjes: ik kan op een maandagochtend zonder afspraken lek ker lang badderen. Ik vind het helemaal niet erg als werk en privé in elkaar overlopen, sterker, ik maak er gebruik van. Onlangs was er een kinderbakmid- dag in het museumcafé, dan neem ik mijn doch ters mee. Kan ik meteen checken of het allemaal loopt, en zijn zij gezellig bij me. Ja, ik ben een ster in het multitasken. Wat je als fulltime werkende moeder wél moet kunnen: je kinderen meer losla ten. Ik ben niet zo'n moeder die haar dochters ach ternaloopt: heb je je sporttas ingepakt, heb je je huiswerk gemaakt? Maar dat heeft goed uitgepakt: mijn dochters zijn zelfstandig. M'n jongste was Ik ben niet zo'n moeder die haar dochters achternaloopt. Dat heeft goed uitgepakt. Ze zijn zelfstandig acht toen ze in haar eentje al een maaltijd met vlees, groente en aardappelen kon klaarmaken. Met van die vierkante aardappelen, maar, hé, ze doet het. Als mijn dochters een kinderfeestje heb ben, regelen ze de uitnodigingen, de kinderen, de aankleding en een buffet. Wat ik in het leven doe, inspireert ze, denk ik. Loslaten is belangrijk. Ook het huishouden kan je met een fulltime baan niet meer zelf doen. Wij hebben niet alleen een leuke oppas, maar ook een huishoudelijke hulp voor drie ochtenden in de week. Want het is zonde om schoon te maken als ik ook met mijn bedrijven of kinderen bezig kan zijn. En natuurlijk voel ik me wel eens schuldig: ik ben niet de moeder die altijd op het schoolplein klaarstaat. En ik denk dat mijn dochters dat wel leuk zouden vinden. Maar goed: welke moeder voelt zich nóóit schuldig?" zaterdag 26 november 2016 Eefje Oomen i Sharon van Gastel (43 jaar) i Moeder van Olivia (10) en Lizzie (9) i Horeca-ondernemer i Werkt fulltime: 'doordeweeks en in weekend' Ik voel me weieens schuldig —Sharon van Gastel Een goed advies gaat over meer dan prijs alleen. Bij Independer vergelijken we daarom zorgverzekeringen op prijs én inhoud. Wordt jouw ziekenhuis bijvoorbeeld wel vergoed? En hoe goed zijn de polisvoorwaarden? Op independer.nl weet je in 10 minuten welke zorgverzekering het best past bij je portemonnee en bij je leven. de beste zorgverzekering voor jou regel je bij independer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17