Toppers gaan het uitmaken in finale Davis Cup In het Sinterklaasweekend voor maar 7,50 naar Sing! 32 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN ABU DHABI Nico Rosberg heeft zijn eerste wereldtitel binnen handbereik. Commercieel gezien lijkt de Formule 1 echter meer gebaat bij een stunt van Lewis Hamilton. 2016 FORMULA I ETIHAD AIR\A Cilic (foto) en Del Potro delen meer dan hun leeftijd (28, ze sche len 5 dagen) en Rooms-katholieke opvoeding. De twee zijn even lang (1 meter 98), hebben zwa re blessures overwonnen en tennisten ieder voor ruim 16 miljoen dollar aan prijzengeld bij el kaar. En ze wonnen een US Open in het tijd perk waarin dat bijna uit sluitend aan de grote drie, Federer, Nadal en Djokovic, was voorbehouden. De twee kop mannen deden gisteren wat van hen verwacht werd op de eerste dag van de Davis Cup-finale. Cilic zette Kroatië tegen Federico Del- bonis na een vijfsetter op r-o, Del Potro bracht Argentinië op gelijke hoogte door te winnen van Ivo Karlovic. Morgen treffen de twee toppers elkaar in de vierde partij van het weekeinde. De vraag is of Del Pot ro, die de laatste vijf wedstrijden won van Cilic, in de landenwed- strijd een achterstand moet goed maken of dat hij zijn Argentinië aan het winnende punt helpt en daarmee van het Davis Cup-trau ma verlost. Dat hangt af van het dubbelspel van vanmiddag. Argentinië probeert al sinds 1923 de felbegeerde trofee te winnen. Vier keer eer der stond het land in de finale, telkens ging het mis. Dit jaar heeft het f team een goede kans. Spelen op vijandelijk ter- rein is geen probleem ge bleken voor de Argentijnen. Meegereisde en bloedfanatieke landgenoten zorgden voor een hal ve thuiswedstrijd in Zagreb. Ook Diego Maradona maakte de trip. Met luid gezang, driftig zwaaien de armen en gekke bekken was hij weer helemaal zichzelf. Carlsen slaat terug in tweekamp Medaillewinnaars alsnog gepakt ereldtitel- waardig zijn ze na dit sei zoen bei den, met negen ze- ges op zak. Maar gaat de 66ste we reldtitel morgen naar de model coureur die zelden op een uitspat ting te betrappen is? Of naar de geniale, maar meest controversië le racer? Dat is de vraag in Abu Dhabi, waar het aankomt op een ultieme clash tussen Merce- des-coureurs Nico Rosberg en Le wis Hamilton. Leeftijdsgenoten (beiden 31 jaar), rivalen en tegen polen. Neem de drukbezochte pers conferentie van eergisteren. Ros berg, netjes in het wit en de ha ren keurig in model, groet met een de stampvolle zaal. Ha milton, compleet in het zwart ge stoken, baseballcap op het hoofd, drie enorme kettingen om de nek, kijkt pas op als hij eindelijk klaar is met het schieten van de perfecte selfie. Vedettegedrag? Zeker. En dat verkoopt. Precies daarom riep Bernie Ecclestone, godfather van de Formule 1 en nooit vies van wat controverse, laatst dat hij niet bepaald zal juichen bij een eerste wereldtitel voor Rosberg. „Want, tja, wat valt er over hem nou te schrijven?" Natuurlijk meende Ecclestone later na stevige kritiek dat hij ver keerd was geciteerd. Maar reken maar dat de 86-jarige opperbaas van de koningsklasse van de au tosport het niet zal betreuren als de WK-leider (twaalf punten voorsprong) morgen alsnog wordt ingehaald door Hamilton. Oké, de Brit transformeerde een Chinese gridgirl ooit in een verzopen katje, door haar klets nat te spuiten met champagne. En parkeerde vorig jaar nog zijn 1,5 miljoen euro kostende Pagani Zonda in drie stilstaande auto's. Maar als multicultureel uithang bord fungeert Hamilton even goed al jaren als een mondiale magneet voor de autosport. Hij is het die naast petrolheads ook beroemdheden als rapper Pharrell Williams en de tennis- zusjes Venus en Serena Williams naar de grid trekt. En getuige zijn bijna vier miljoen volgers op Twitter weet hij ook een jonger Dé muzikale familiefilm van dit moment. Ga naar pzc.nl/sing zaterdag 26 november 2016 De Davis Cup-finale tussen Kroa tië en Argentinië wordt pas op de laatste dag beslist. Gisteren voldeden Marin Cilic en Juan Martin del Potro aan hun plicht. Rik Spekenbrink Zagreb I SCHAKEN Magnus Carlsen heeft Thanks giving gebruikt om terug te slaan in de tweekamp om de wereldti tel schaken. De Noorse titelver dediger won in New York op de Amerikaanse feestdag de tiende partij en trok de stand met zijn Russische uitdager Sergej Karja- kin gelijk. Het staat nu 5-5 in de tweestrijd, met nog twee wedstrij den te gaan. Het was de eerste zege van de 25-jarige Noorse grootmeester. Karjakin (26) won ook één partij, de overige acht eindigden in remise. OLYMPISCHE SPELEN Twee olympisch kampioenen moeten de gouden medailles inle veren die ze hebben gewonnen bij de Spelen van Peking 2008 en Londen 2012. Bij hertesten van stalen die destijds voor on derzoek zijn afgenomen, bleek alsnog dat ze verboden middelen gebruikten. Het gaat om gewicht- heffer llja llin uit Kazachstan, die zowel in 2008 als 2012 goud pak te in de klasse tot 94 kilogram, en de Wit-Russische atlete Oksa- na Miankova, de winnares in Pe king bij het kogelslingeren. Golden boy Arjan Schouten Abu Dhabi w In Sing maak je kennis met Buster Moon, een koalabeer die een zangcompetitie organiseert om zijn noodlijdende theater te redden. Tijdens het Sinterklaasweekend is er speciaal voor u een première op 4 december. In meer dan 60 bioscopen, dus ook bij u in de buurt, bewondert u als eerste Sing in 3D voor slechts 7,50 inclusief 3D bril!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 153