Hoek moet wat meer 'grinta' laten zien II 22 ZEELAND Linkeraanvaller vindt dat hij nog meer aan het spel moet meedoen Ik moet nog meer aan het spel meedoen, vaker aan de bal komen Derdeklasser uit Oosterland speelt vandaag de topper tegen Tholense Boys. Na twee nederlagen is het weer tijd voor een overwinning. Hij scoort doel punten, ver zaakt bijna nooit op de trai ning en staat midden in de groep. Linker spits Robbert de Bruine (26) hoort bij de sterkhouders van der deklasser Duiveland, dat vandaag de topper tegen Tholense Boys speelt. „We moeten winnen, zo simpel is het. Anders komen we echt in een negatieve spiraal." De laatste twee wedstrijden wer den door Duiveland verloren. Zo wel DHV als Zwaluwe toonde zich de meerdere van de formatie van de Zuid-Hollandse coach An ne Smit. Daarvoor werd nog geflat teerd van hekkensluiter Kogelvan gers gewonnen. „Maar toen zag je de dip al aankomen." De 0-4-nederlaag tegen DHV gaf volgens De Bruine te denken. „Toen zakten we als team door de ondergrens. Daar hebben we na derhand wel een pittig woordje over gesproken." De 2-1-nederlaag bij Zwaluwe was anders. „We we ten dat we aan een reeks met ster ke tegenstanders bezig zijn. Dan mag en kan je een keer verliezen. Het hangt vaak af van details. Op het juiste moment scoren is be langrijk. Dat deden we niet bij Zwaluwe en zij deden dat wel." Conclusies wil De Bruine niet ver binden aan de negatieve resulta ten van de laatste weken. Nog steeds is de ploeg uit Oosterland medekoploper, samen met Zwalu we en Tholense Boys, dat wel één wedstrijd meer speelde. De Brui ne heeft respect voor de tegenstan der van vandaag. „Het is een fy siek sterke ploeg, met voetballend vermogen op het middenveld die van achteruit probeert op te bou wen, richting de snelle buitenspe lers. We schatten ze hoog in." Lange revalidatie De Bruine is klaar voor de Zeeuwse topper. „Ik ben fit. Laten we het afkloppen." De familie naam is verbonden met blessure leed. Broertje Simon was de vaste doelman, totdat hij voor de twee de keer een kruisband afscheurde. Hij is bezig aan een lange revalida tie. Pas volgend seizoen wordt zijn rentree verwacht. „Het staat bij hem nu allemaal op een laag pitje." Stefan, de andere broer in de selectie, is op de weg terug na een meniscusblessure. Neefje Mar cel behoort ook tot de selectie. Zelf is De Bruine elke dag bezig met sport, gezondheid en bewe gen. Hij is teamleider/instructeur in het Laco Sportcentrum in Zie- rikzee. Vreemd genoeg ziet hij er weinig Schouwse voetballers. „Fit ness en voetbal, dat zijn toch nog een beetje gescheiden werelden." Ook in de winterstop melden zich geen clubs met hun selecties aan. „Misschien een gemiste kans." Zelf doet hij wel regelmatig een circuitje. „Vooral krachttraining voor het bovenlichaam." In het veld vormt hij als linker spits vooral een duo met routinier en middenvelder Ronald Zwager. Hun positiewisselingen en acties zetten veel tegenstanders op het verkeerde been. Ruimte voor ver betering is er wel, zegt De Bruine. „Ik moet nog meer aan het spel meedoen, vaker aan de bal komen. Ik sta nu op de vleugels soms bij wijze van spreken nog te vaak met de handen in de zij, als we niet in balbezit zijn." Anne Smit heeft dit seizoen de accenten bij Duiveland iets ver legd. Er worden in Oosterland doorgaans wat meer zekerheden ingebouwd, met name op het mid denveld. „We krijgen teveel doel punten tegen. Dat is wel een aan dachtspunt." Juist in de middenli nie kloppen spelers als Leen IJze- lenberg en Mehari Marco na bles sures nadrukkelijk op de deur. Het is zowel de kracht als de val kuil van een brede selectie, zegt De Bruine. „Met die jongens erbij win je wel aan voetballend vermo gen. Dat kan een impuls geven." Uitdaging voor de trainer Natuurlijk is er ook een scha duwzijde. „Het is lastig om ieder een tevreden te houden. Zeker als je een paar keer hebt verloren, zo als ons nu overkomen is, is het zaak om als team bij elkaar te blij ven. Je krijgt in zo'n geval al snel scheve ogen als iemand een keer minder traint en toch in de basis start. Dat is een uitdaging voor de trainer." Hij is blij met de rentree dit sei zoen van oude strijders als Barry Steenpoorte, Dennie le Comte en Wilmar van de Sande. Na het uit eenvallen van hun vriendenteam, het derde elftal, stelden zij zich op nieuw beschikbaar voor de hoofd macht. „Het zijn wel jongens met ervaring in de tweede klasse." Dat is ook het niveau waar Duiveland weer graag naar toe wil. De Brui ne blijft voorzichtig over de ambi ties „Kampioen worden is afhanke lijk van zoveel factoren. Blessures, schorsingen, geluk op het goede moment, er zijn zoveel dingen die je niet in de hand hebt. Maar we willen natuurlijk wel meedoen voor de bovenste plaatsen en als het kan een periodetitel pakken." Maar eigenlijk kijkt De Bruine niet zo vooruit. „Het is zaak dat we tot aan de winterstop onze pot jes winnen. Om te beginnen te gen Tholense Boys." Tant zag dat er bij een tactische oe fening veel misging, stak zijn on genoegen niet onder stoelen of banken en maakte duidelijk dat het beter moest. Hij gebruikte er na afloop een term voor die vooral in het wiel rennen bekend is geworden. „Ik wil meer grinta zien", zei de trai ner. Verbetenheid dus. Het mag al lemaal wel wat fanatieker en feller bij Hoek, dat zaterdag in het beker duel met derdeklasser Groen Wit matig speelde maar vandaag in de hoofdklasse tegenover koploper Achilles Veen staat. „Ik hoef de jongens niet te vertellen waar het om gaat. Het is tegen Achilles Veen aan- of afhaken." Hoek heeft zeven punten min der dan de ploeg uit Veen, die ook nog eens een wedstrijd minder speelde. „Ze hebben dit seizoen nog niet verloren en pas vijf goals tegen", aldus Tant. „Het is een stugge ploeg, met veel kwaliteit. Snelle flanken, een goede spits en veel diepgang." Dat laatste zou de trainer bij Hoek ook wat meer willen zien. „Daar hebben we deze week ook over gesproken. Ik vond het zater dag tegen Groen Wit heel slecht. We waren veel te veel aan het breien en wonnen te weinig duels. Ik vind dat we soms wel wat harder mogen zijn voor ons zelf." Heeft hij lang stil gestaan bij het bekerduel? „Nee. Ik heb tegen de ploeg gezegd dat ze die wed strijd snel moeten vergeten. Alles moest deze week in het teken staan van de wedstrijd tegen Achilles Veen. Ik denk dat we er klaar voor zijn." De Braziliaanse linksbuiten Leo nardo Faioli maakt vandaag zijn rentree in het tweede, Sascha Beshliaha speelt ook met de reser ves. Douwe Zeegers komt door een blessure die hij tegen Groen Wit opliep niet in actie. Josimar Pattinama trainde na zijn enkel blessure deze week voluit mee, maar zal op de bank beginnen. „Hij is fit, maar nog niet topfit", zei Tant. „Maar Josimar heeft zo veel kwaliteit, als invaller kan hij ook belangrijk zijn voor ons." zaterdag 26 november 2016 De Bruine wil met Duiveland niet in negatieve spiraal terechtkomen Robbert de Bruine, aanvaller van Duiveland: „Zeker als je een paar keer hebt verloren, zoals ons nu overkomen is, is het zaak om als team bij elkaar te blijven." foto marieke mandemaker Ben van den Aarssen Oosterland Robbert de Bruine Jannes Tant stond donderdag avond met een beginnende keel ontsteking op het veld. De trai ner van Hoek vertelde zijn spe lers vooraf dat hij zijn stem een beetje wilde sparen. Maar dat lukte niet. Barry van der Hooft Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 148