Eind onmin Delta en Slot Oostende Bavokoor bestaat uit een groep trouwe leden DE PARKET EN LAMINAATWINKEL Bergen op Zoom 11 Het Bavokoor is van (bijna) alle markten thuis. Over twee weken zingen ze Engelse kerstliederen op de kerstmarkt in Goes. Ze zingen in het Nederlands en met hetzelfde gemak ook in het Engels. En dan is er nog het repertoire reli gieuze liederen. Het Bavokoor heeft een flink programma om uit te kie zen. Gisterochtend, elf uur. Een groep kleumende mannen en vrouwen loopt in Dickenskleding bij de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. Ze houden stil en be ginnen een Christmas carol te zin gen. Een gehaaste fietser kijkt ver baasd om. Slingerend komt hij tot stilstand. Mooi hoor, knikt hij. Het Bavokoor uit Goes is aan het repeteren. Deze keer staan Christ mas carols op het programma. „Ik kwam de organisator van de kerst markt tegen en die zei tegen mij ik Het koor is breed inzetbaar door zijn veelzijdigheid zoek nog een koor", vertelt Jan de Jonge. „En toen zei ik nou, ik zit op een koor. Dat is mooi, reageerde hij. En zo is het gekomen. We doen dit nu al een paar jaar." Het koor treedt in aanloop naar de Kerst ook op tijdens het kerst diner voor eenzame ouderen in Goes. Daarnaast worden regelma tig verzorgingshuizen bezocht, zingt het koor bij Emergis en draaien de zangers en zangeressen de hand ook niet om voor mede werking aan de viering van een mis of kerkdienst. Het tekent de sfeer op het koor. Openstaan voor van alles. Niet al leen qua repertoire, maar ook wat optredens betreft. „Het is een hele enthousiaste groep zangers en zangeressen en breed inzetbaar. Dat maakt het leuk", zegt diri- gente Mariëtte Everse. „Het is ge woon opvallend dat er zo weinig mensen afVallen." Voor Angela Olie is de onderlinge gezelligheid ook beslist een plus punt. Maar ze vindt het ook fijn dat er liederen in zoveel verschil lende genres worden gezongen. „En niet zo heel erg zwaar alle maal", zegt ze. „En het fijne is dat je hier geen auditie hoeft te doen. Daar heb ik zo'n hekel aan." Het gemengde koor repeteert elke vrijdagochtend en nieuwe le den (vooral mannen) zijn van harte welkom. De onderlinge gezelligheid is een pluspunt Een week geleden bleek dat Slot Oostende geen aansluiting bij Delta kon krijgen omdat het be drijf in eerste instantie niet kre dietwaardig zou zijn, tot verbijs tering van de exploitanten. Ze uit ten hun verontwaardiging op Fa- cebook. Vervolgens gaf Delta als reden dat het de grootzakelijke markt aan het afslanken is en die gebruikers daarom nu geen con tract aanbiedt. Inmiddels heeft een gesprek tussen beide partijen plaatsge vonden, met excuses en bloe men van Delta. „Diezelfde dag hebben we nog een offerte gekre gen", zegt Anita Maas van Slot Oostende. Dat wil echter niet zeg gen dat het bedrijf met Delta in zee gaat. „Door de publiciteit zijn ook andere aanbieders opgedo ken", aldus Maas. Ondertussen wordt keihard doorgebouwd aan de Singelstraat. Slot Oostende opent begin volgend jaar. Laminaatvloer Elegance in 4 kleuren. 8 mm met V-groef met hoogste hardheidsklasse incl. ondervloer, plinten en legservice door onze ervaren parketteurs voor maar 29,95 m2 www.laminaatwinkel.com zaterdag 26 november 2016 Goes' koor is niets te dol Melita Lanting Goes -Mariëtte Everse, dirigent Leden van het Bavokoor repeteren kerstliederen in Dickenskleding. fotomarcelledavidse Lichte muziek -Angela Olie De lucht is geklaard tussen Slot Oostende in Goes en ener giebedrijf Delta. Maar het blijft de vraag of Delta stroom gaat leveren aan het horecabedrijf in aanbouw. Luc Oggel Goes Zelf leggen? Ook dan hebben wij superscherpe aanbiedingen voor u. Kijk voor een impressie op ;ovw ANNO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 145