JjLlJdjy/ffJZJfJ, fjJ 2017 I 13 doei!' de derde past na een paar mails zijn eisen al aan: hij wil co-ou- derschap en zij niet. „Na elke ont moeting ben je maanden bezig om iemand te leren kennen. Die tijd heb ik niet. Het moest honderd procent goed voelen." Uiteindelijk schrijft ze zich in bij spermaklinieken in het Belgische Gent en Utrecht. Het idee dat ze zich zal laten insemineren met zaad van een wildvreemde - van wie ze alleen de kleur haar, ogen, lengte, gewicht en scholing heeft mogen aanvinken - maakt haar misselijk. Maar er is geen andere keuze, redeneert ze. De vragen in de (psychologische) testen frustreren haar. Of ze een koophuis heeft, hoeveel verdiepin gen, haar salaris. Suzanne: „Het voelde alsof ik moest bedelen om zaad. Of ik alsjeblieft moeder mocht worden, terwijl iedereen zomaar de kroeg in kan voor een avondje seks. Jeugdzorg loopt over van de pro bleemgezinnen. Ik maak deze keuze heel bewust, ik ben hoogopgeleid en heb mijn leven redelijk op orde en nu gaan zij besluiten of ik goed genoeg ben om een kind te krijgen?" Al zoekende naar informatie stuit Suzanne ook op de website van Cryos, 's werelds grootste sperma- bank in Denemarken. Daar leest ze ronkende teksten over donoren die hun sperma in zeker zeventig landen kunnen leveren. Ze haakt meteen af. „Alsof ik een auto ga uitzoeken. Wat voor handel is dit? Rot op." Als echt alle wegen bewandeld lij ken, komt ze via een bekende wéér in aanraking met een Deense sperma- bank. Ze leest een 27-pagina's tellend profiel van donor Lars. Hij heeft een gezin en gunt anderen hetzelfde ge luk. Ze krijgt een babyfoto en gespro ken interview opgestuurd. De brief die Lars aan zijn toekom stige donorkind schrijft, trekt haar over de streep. Ook al twijfelt ze over informatie op de website over de kleur ogen van de donor. En hoeveel kleine Larsjes lopen er eigenlijk al op deze wereld? „Dat kunnen er hon derden zijn." De brief geeft de door slag. „Die was zo warm en hoopvol. Ik voelde dat het klopte. Zijn manier van leven, humor, stem. Dit is 'm." Het is een kwestie van tijd. Wach ten op het vruchtbare moment. Als op een avond de smiley op de ovula tietest groen licht geeft, ligt ze amper 16 uur later in de beugels in het zie kenhuis. „Ik ga even zaad halen, tot zo", zegt de verpleegkundige. En weg is ze, op weg naar de vriezer. In vijf minuten is het gebeurd. Met succes. Simon Zeventien maanden geleden is Su zanne bevallen van Simon. Hij heeft bruine ogen en kan al een paar woordjes brabbelen. „Twintig keer per dag zegt hij 'papa'. Een makke lijke klank natuurlijk. Heeft hij opge pikt in het kinderdagverblijf en bij mijn broer. Maar twintig keer per dag heb ik een knoop in mijn maag. Tij dens de zoektocht heb ik wel eens ge twijfeld of ik er goed aan doe. Je ont neemt een kind wel zijn vader. Ik zeg meestal: jouw papa woont in Dene marken, mama is heel blij met hem." Pas op zijn 16de kan Simon contact opnemen met zijn biologische vader. Ze wil haar zoontje al vroeg op de hoogte brengen van zijn bijzondere verwekking. „Hij gaat op een zekere leeftijd vragen stellen. Ik wil niet dat hij op het schoolplein te horen krijgt dat hij geen papa heeft." Tegen het eind van het gesprek werpt Suzanne een bezorgde blik op haar telefoon. Gemiste oproepen van de crèche. Simon heeft flinke koorts. Ze haast zich weg om hem op te ha len. Welkom in de wereld van een al leenstaande moeder. 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 12 dagen Rondreis de Baltische Staten 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 8 dagen Zwitserse Alpen, Glacier en Mont Blanc Express 10 dagen Rondreis Ierland Westkust van Ierland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! WIE BEN IK? De impact op het leven van donorkinderen 10 DEC zaterdag 26 november 2016 SNELLE WEG Zoeken via internet en speeddates 3 DEC k\ Ik ga even zaad halen, Suzanne Geysendorpher, Uitgeverij Paris Books M Suzanne leek haar droomdonor snel gevonden te hebben, maar hij haakte af. „Bam! Dag roze wolk. Hallo asfalt." foto koen verheijden DEENS SUPERZAAD Handel bij de grootste sper mabank ter wereld 7 DEC Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13