u AutoTrack toont meer dan BOVAG garantie kJBi 1 n/ 31 Nederlandse trainersgilde in het buitenland Ik koester de jaren bij Feyenoord nog steeds. De club kwam van heel ver CheckCheck (g) AutoTrack bliek is heel wat kritischer, de pers ook. Vind ik ook mooi, want dat hoort bij werken bij een grote club. Toen ik hier begon, roemden ze mijn openheid. Maar toen ik laatst zei dat Liverpool kampioen kon worden en geweldig voetbal speelt, hoorde ik dat die opmerking nogal gevoelig lag bij de fans. Dan was ik weer té open en te eerlijk. Ach, het was niet mijn bedoeling de supporters te kwetsen natuurlijk. Integendeel. We hebben de laatste weken gewoon te weinig gewonnen, misschien speelde dat mee." In Engeland verbazen ze zich nog weieens over Koeman, de onaf hankelijke geest. Een man die nooit vies is geweest van een provocatie of een mini-oorlogje. Een trainer die ge woon eerlijk antwoord geeft op elke vraag, ook in dit gesprek, zonder om wegen. Op de vraag hoe het tegenwoordig tussen hem en Louis van Gaal gaat, bijvoorbeeld. Koeman, breeduit glim lachend: „Mwah, het gaat wel. We wenden niet meer ons hoofd af als we elkaar tegenkomen. Maar het is ook weer niet zo dat we gezellig sa men gaan eten in Portugal." Of over waarom hij afscheid nam van zaak waarnemer Guido Albers - en over stapte naar Rob Jansen. „Ik had ge woon geen goed gevoel meer bij de samenwerking met Guido." En ook over Memphis Depay, de voetballer die hij in januari graag naar Everton wil halen. „Die twee goals tegen Luxemburg, nota bene zonder spelritme, dat zegt heel veel over zijn rendement", aldus Koe man. „Spelers die er bij de absolute topclubs net buiten vallen, zijn voor ons gewoon heel interessant. Ja, hij ook." Donderdagavond zat Koeman op de tribune van Old Trafford, als graag geziene gast in de Premier Lea gue, maar ook als een held van het Legioen. Koeman wordt in Rotter dam algemeen beschouwd als de coach die van Feyenoord weer een topclub maakte, tussen 2011 en 2014. „De club kwam van heel ver," zegt Koeman. „Ik koester die jaren nog steeds. Voel nog steeds heel veel warmte en waardering." Andersom blies zijn periode bij Feyenoord ook nieuw leven in de loopbaan van Koeman zelf. De geval len toptrainer klom er, na mislukkin gen bij Valencia en AZ, weer op tot grote hoogte. „Zeker. Maar toch geloof ik dat de vervelende periode die aan Feye noord voorafging, me ook heeft ge holpen", zegt Koeman. „Mijn vrouw Bartina kreeg borstkanker in die tijd. Ze had net haar laatste chemo gehad, toen Martin van Geel opbelde. Het is misschien moeilijk het effect te me ten, maar die periode in mijn leven heeft me wel anders gemaakt. Mil- der, ja. Ik was altijd blind gefocust op voetbal, voetbal, voetbal. Inmid dels heb ik veel meer oog voor de an dere kanten van het leven." „Het helpt je om mensen te begrij pen, om dingen soms even te relati veren, om het juiste perspectief te vinden. Vroeger kon ik niet omgaan met spelers of mensen die niet zo toegewijd waren als ikzelf. Kon ik me moeilijker verplaatsen in ande ren, of in zogenaamd 'lastige' jon gens. Ik begreep dat gewoon niet. Zo als ik destijds botste met Rafael van der Vaart bij Ajax, dat zou me nu niet meer overkomen. Trainer zijn is ook: levenservaring." „Misschien heeft dat ook met mijn ei gen ontwikkeling te maken, als trai ner en als mens. Ik heb nog steeds het imago wat afstandelijk te zijn, en ik snap dat ook wel. Mijn broer Er- win is anders, ook daarom zijn we nu zo complementair aan elkaar. Maar mensen zien me denk ik niet al leen maar als een botte hork." „Ach, destijds wilde ik het graag. Het paste ook goed in mijn loopbaan, vond ik. Maar achteraf is het niet on gunstig gelopen, nee. Ik had dit, het werken in Engeland, voor geen goud willen missen." zaterdag 26 november 2016 alleen als botte hork' .♦BARCLAYS De vrije trap waar mee Koe man met Barcelona de finale van de EC1 besliste in 1992. Met zijn grote voor beeld Rinus Michels. Uit zijn tijd als trainer van Sout hampton. Wat heb je daar aan, als trainer? Je zei ooit: mensen lijken het leuk te vinden als het slecht gaat met Ro nald Koeman. Dat is nu toch heel an ders? Er wordt je vrij veel gegund in Nederland. Hoe vaak ben je nog blij dat het bondscoachschap destijds niet doorging? Dat had je een stuk meer gezeik kunnen opleveren. AEen jeugd foto van Koeman met broer Erwin (rechts), die nu zijn assis tent is bij Everton. Het kopen van een auto is iets om naar uit te kijken. Zeker als je snel alle informatie duidelijk hebt. Bij AutoTrack vind je de meeste auto's met BOVAG garantie. Daarnaast checken we elke auto op meer dan 10 punten. En tonen we de juiste kilometerstanden. Als er iets niet klopt, komt een auto er bij ons niet op! Wel zo prettig, toch?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 128