JD1A V J 1D; EEN BETER MOMENT DAN NU BESTAAT NIET =f=ftf David en Arjan hebben één doel: Nederland het gelukkigste land van de wereld maken. II 'en leraar deelt aan zijn leerlingen een h blaadje uit. Hij legt het omgekeerd III^M voor hen op tafel en zwijgt. Wanneer elke leerling er eentje heeft, vraagt de leraar hen om het blad om te draaien en een essay te schrijven over wat ze daar zien. De leerlin gen kijken verbaasd naar het blaadje voor hun neus: een prachtig mooi wit vel, met in het midden één zwarte stip. Verder is het leeg. Gemotiveerd beginnen ze te schrijven en om de beurt leveren ze hun verhaal bij de leraar in. Die scant de verhalen, terwijl de klas gespannen afwacht. Wat zou de leraar gaan zeggen? Hij legt de verhalen aan de kant en kijkt de klas in. „Het is precies zo gegaan als ik had verwacht", zegt hij vriendelijk. „Ik heb prach tige verhalen ontvangen en allemaal gaan ze over de zwarte stip in het midden. Niemand is op het idee gekomen om goed te kijken naar de witte ruimte er omheen. Het is net het leven: we hebben een prachtig wit vel en rich ten alsnog onze aandacht op die enkele vlek." Het leuke aan feestmaand december is dat het ons een voorbeeld geeft van hoe het an ders kan. Want precies de dingen die decem ber zo bijzonder maken, hoeven helemaal niet exclusief voor deze maand te zijn. Sterker nog, van de mooiste momenten van december kun je een dagelijkse gewoonte maken! Wat doen we in december? We schrijven gedichten en lieve brieven naar elkaar, - dat kan ook in april. We kijken dankbaar terug op het oude jaar en nemen dappere of ho peloze besluiten voor het nieuwe jaar - dat kan net zo goed in augustus. We geven cadeautjes aan hen die we lief vinden - dat werkt ook prima in juni. We spreken onze dankbaarheid uit voor hoe ons leven zich ontwikkelt - dat kan uitstekend in mei. We verzamelen vrienden en familie om ons heen en besteden eindeloos veel tijd en aandacht aan elkaar - wat net zo leuk is in oktober. Dus laten we december als feestmaand afschaffen. Niet omdat we het in december minder hoeven doen, maar omdat we in de rest van het jaar al zoveel aandacht gaan besteden aan elkaar dat het in december niet eens meer opvalt. Wat zou er gebeuren als we het hele jaar soms even extra ons best doen voor een ander, onze dankbaarheid vieren met elkaar of een dapper be sluit nemen voor jezelf? Geluk is niet zo inge wikkeld. Soms hoefje alleen maar te kijken naar wat er al is. LATEN WE DECEMBER ALS FEESTMAAND AFSCHAFFEN r> a i r rr-\ Oproep Een nieuwjaar, een nieuw begin Wat wii je dat er in 2017 in jouw Leven gebeurt? En waarom wii je dat? Wil je eindelijk eens voor jezelf beginnen, die fijne partner vinden of gewoon meer opkomen voor jezelf? Of heb je een heel ander doel? We zijn op zoek naar lezers die deze stap met hulp van het jaarprogramma van David en Arjan willen zetten en die we een jaar lang mogen volgen. Mail jouw verhaal naar davidenarjan@persgroep.nl met je foto erbij, en misschien win jij deze unieke ervaring. I II II 62 zaterdag 26 november 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 124