Reimerswaal: 'Wij zaten niet fout met plan voor schuur' Kapelle haalt kwart minder restafval op 6 Jachthaven Stavenisse moet specialiseren Al sinds 2011 wordt er elk jaar min der gebruikgemaakt van de haven. De afgelopen twee seizoenen was er zelfs sprake van een leegloop. Gemiddeld 25 tot 35 procent van de ligplaatsen blijft onbenut. Volgens onderzoeksbureau Vrolijks uit Breda speelt de beperkte diepgang in delen van de haven een belang rijke rol. Voor zeiljachten en grote motorjachten is dat een probleem. Aangezien steeds minder mensen een jacht hebben en het aanbod groot is, zijn eigenaren nauwelijks bereid zulke nadelen te accepteren. De haven moet zich volgens het onderzoeksbureau specialiseren. Een aanzienlijk deel dient te wor den ingericht voor de sportvisse- rij, een markt die nog zou groeien door de populariteit onder jonge ren. Door het aanbieden van aller lei faciliteiten moeten eigenaren van sportvisboten worden overge haald Stavenisse als thuishaven te kiezen. Zo moet er een vissersdok komen waar de vis kan worden schoongemaakt, spullen kunnen worden gereinigd en waar eventu eel een barbecue kan worden ge houden. De gemeente, eigenaar en ex ploitant van de haven, zou zich ook moeten richten op de bezit ters van snelvarende schepen en speedboten. Vlakbij Stavenisse ligt Gemeente moet verliesgevende jachthaven overdragen aan een andere partij in de Oosterschelde het grootste aaneengesloten snelvaargebied van de regio. Daar mag 35 kilome ter per uur worden gevaren in plaats van de normale 20. Ook het 'snelvaren' zou een groeimarkt zijn. Verder moet een klein deel van de haven worden ingericht voor historische schepen, al is het alleen maar vanwege het fraaie beeld. De relatief hoge tarieven vor men ook een obstakel. Zo is de jachthaven van Stavenisse duurder dan die in Tholen en Sint-Anna- land, terwijl daar beduidend meer voorzieningen aanwezig zijn. Het Bredase bureau zegt dat de haven zichzelf uit de markt prijst. De ta rieven moeten omlaag. De gemeente zou verder moeten overwegen om de exploitatie van de haven - die nu verliesgevend is - over te dragen aan een andere partij. Dat zou de lokale water sportvereniging kunnen zijn, maar ook de wat professionelere vereniging uit Sint-Annaland. Als zij geen interesse hebben, is een commerciële exploitant ook mo gelijk. De haven verkopen wordt afgeraden, omdat de gemeente dan alle grip erop verliest. Het onderzoeksbureau adviseert ook de trailerhelling en de haven website te verbeteren. Het rapport wordt maandag vanaf 19.30 uur besproken in de commissie ruimte. De provincie vond dat Reimerswaal ten onrechte de mogelijkheid om een oude schuur in Kaasgat tussen Kruiningen en Yerseke te slopen had opgenomen. „Wij hebben ge woon gelijk", zegt Sinke stellig. Het plan wordt dus niet aangepast, de schuur heeft geen monumentale status, de gemeente zou juridisch gezien een sloopvergunning niet kunnen weigeren. Eerder liet de wethouder al weten dat de initia tiefnemer, hoveniersbedrijf h2groen, de intentie heeft de schuur intact te houden. Provincie en gemeente zitten nu volgens Sinke ook op één lijn over de komst van een nieuw uienverwerkend be drijf van Joossen Agro aan de Tweede Vlietweg bij Oostdijk. Die ontwikkeling gaat niet ten koste van de uitbreidingsmogelijkheden van buurbedrijven Jonika en Marbo, zegt Sinke. Volgens de wet houder hebben opmerkingen van de provincie over de spuitzone bij een geplande nieuwe woning aan de Weelweg bij Waarde er wel toe geleid dat het huis tien meter wordt opgeschoven. Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! kapsalon Gerrie KAPELLE De inwoners van de gemeente Kapelle leveren minder restafval in. In de eerste acht maanden van 2016 zetten zij hun grijze container 40 procent min der vaak aan de weg dan in de zelfde periode in 2015. Hierdoor kan het restafval voortaan in drie dagen opgehaald worden in plaats van vier. Voor een aantal huishoudens verandert daardoor de afhaaldag. Kapelle hanteert sinds x januari 'Afval scheiden loont'. Dat komt er op neer dat inwoners minder af valstoffenheffing hoeven te beta len als zij minder vaak de bak aan de weg zetten. In totaal is er 25 pro cent minder restafval aangeboden. Het inleveren van gft steeg met 15 procent, papier bleef hetzelfde en kunststof steeg met too procent. Afval scheiden kan een ge meente geld opleveren. Vol gens de Zeeuwse Reinigingsdienst kost verwerking van rest- en gft- afval respectievelijk 145 en 95 euro per ton, terwijl kunststof en papier gescheiden juist 380 en 70 euro op brengen. Gescheiden inzameling is dus gunstig voor de afvalstof fenheffing. Die bestaat uit een vast deel en een variabel deel. Het vaste deel is al door Sabewa geïnd, het variabele deel wordt begin 2017 in rekening gebracht. Dan weten de Kapellenaren wat zij bespaard hebben. IN DE REGIO Trein Model Ruilbeurs Markt voor Hoop Eindejaars- concert 'Concordia' MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 24 november 2016 'Richt je op vissers en snelle jongens' Sportvissers en snelheidsdui vels moeten de haven van Sta venisse redden. Alleen als wordt gekozen voor zulke nichemark ten kan het tij van de dalende bezetting worden gekeerd. Rob Paardekam Stavenisse De lucht tussen de provincie Zeeland en de gemeente Rei merswaal over de aanpassing van bestemmingsplan buitenge bied is geklaard. „Er is goed overleg geweest en we zijn het nu op alle punten eens", zegt wethouder Jaap Sinke. Joeri Wisse Kruiningen Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Erkend zorgverlener HEINKENSZAND In Heinkenszand wordt op zaterdag 26 november de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs ge houden. Tijdens de beurs zijn de belangrijkste modeltreinschalen aanwezig en ook zijn er nostalgische blikkentreinen en auto's in diverse schaalgroottes te zien. Bezoekers zijn welkom tussen 10.00 en 15.30 uur. De beurs wordt ge houden in congres centrum De Stenge. GOES De 26e Markt voor Hoop vindt zater dag plaats in Goes. De cadeaumarkt van goede doelen begint om 10.00 uur. Op deze 26e editie staan meer dan vijftig kramen. Zij bieden informa tie over goede doe len en verkopen di verse cadeaus. Ver der is er livemuziek, catering en kunst. De markt is in de Grote Kerk en duurt tot 16.30 uur. SINT PHILIPSLAND Muziekvereniging 'Concordia' geeft zaterdag een ein- dejaarsconcert in dorpshuis 'De Wim pel' in Sint Philips- land. Het concert begint om 19.30 uur, de deuren zijn geopend vanaf 19.00 uur. Toegang is gratis. CABARET KAMPERLAND Een middag Zeeuwse gezelligheid met een knipoog, herkenning, maar vooral met een lach. Vierhonderd vrouwen genoten gistermiddag in de Zeeland- net Studio in Kamperland van de teksten en liedjes van 'Zeeuwse Sien'. Met een voorstelling van de Grijpskerkse cabaretière Marijke van Peene vierde de Zeeuwse afdeling van de Vrouwen van Nu haar 85e verjaardag. In Zeeland zijn 1.435 dames lid van de vrouwenvereniging, die met allerlei bijeenkomsten en activiteiten een ontmoe tingsplaats wil zijn voor vrouwen die hun creativiteit willen ontplooien, aan hun persoonlijke ontwikkeling willen werken of hun stem willen laten horen in de maatschappij. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN GOES Vredeskerk, Van der Vegfplein 2, 09.30-11.30 uur- Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Biblio theek, 13.00-14.30 uur - TabletCafé; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur - Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; Brasse rie-Hotel Katoen, vanaf 19.30 uur - Voorstelling Lieven Debrauwer over de liefde voor parfum; Theater De Mythe, 20.00 uur-Muziek theater John Buijs- man 'S-GRAVENPOLDER Dorpshuis ons Dorpsleven, 19.30 uur - Lezing Hans Clauzing over mooie tuinideeën HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND 9.30 uur - Wande len in groepsver band; Hoefblad straat 1,11.00-12.00 uur - Gratis sporten onder professio nele begeleiding in de Beweegtuin. KAPELLE De Vroone, 13.30 uur - Bingo SINT-MAARTENS DIJK Loods3, Sportlaan 3,13.30-16.00 uur- Kerstmarkt van Leger des Heils YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 50+'; Oosterscheldemu- seum, 09.30-16.00 uur - Expositie schilderijen van Ine de Vries en kera miek Rita Degen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77