wboardbe feöi Nationale titel Moeliker ftl 16 ZEELAND Hoofdgast spaart de spelers van de hekkensluiter in de eerste klasse niet VINTERSPORT tube De presentator sprak op geheel eigen wijze de selectie en sponsors van de Zierikzeese eersteklasser toe. Spelen jullie zaterdag thuis tegen Kloetinge? 0-1 zat. 3 Dec. Vlissinaen Tien wedstrijden ge speeld en onderaan met nul punten. Moe ten jullie niet gewoon trainen of zo?" Shots Fi red. Kees Jansma zet meteen de toon tijdens de sponsoravond van zaterdag-eersteklasser MZC'n, waar hij als hoofdgast over zijn loopbaan komt vertellen. In de be drijfskantine van hoofdsponsor Sa- man Groep richt de sportjourna list zijn vizier deze dinsdag op de eerste selectie van de club uit Zie rikzee, in zijn geheel aanwezig. Als interviewer Jan Dirk Stou ten - met name bekend door zijn haast iconische radio-verslagen bij RTV Rijnmond - hem direct daar na naar zijn eigen voetbalcarrière vraagt, antwoordt Jansma: „Ik was een intelligente, tactische, weinig bewegende middenvelder. Zo één waar ze er bij MZC veel te weinig van hebben." Nog voor het echte werk begint, heeft de presentator van FOX Sports de lachers op zijn hand. Zo dra hij zijn rijtje anekdotes af werkt, verandert de rumoerige zaal in een oase van rust. De men sen hangen aan zijn lippen tijdens verhalen over Theo Koomen, on dernemen en het gewonnen EK van '88. Het interessantste zijn de herinneringen aan Louis van Gaal. Misschien vooral voor MZC-coach Alexander van Keulen. „Als het even minder gaat, moet je spelers wel weer zien te motive ren. Jullie trainer, Alexander, weet daar ongetwijfeld alles van", be gint Jansma, die zich duidelijk heeft ingelezen, te vertellen. Wat volgt is een verhaal over de wed strijd van Oranje om de derde plek op het WK van 2014. Een duel dat de spelers liever hadden overgeslagen. Geen gezeik „Van Gaal vroeg of er iemand was die niet wilde spelen. Het bleef stil", schetst de toenmalig perschef van het Nederlands elf tal. „Hij vroeg het nog een keer, maar kreeg weer geen reactie. Toen verhief hij zijn stem, zoals al leen hij dat kan, en riep: 'Dan geen gezeik en voetballen! Ik heb het jullie twee keer gevraagd'." Ne derland won die wedstrijd met 3-0 van gastland Brazilië. Kan Van Keulen, aan wie het verhaaltje min of meer gericht was, iets met de woorden van Jans ma nu zijn ploeg het zwaar heeft? „Het is natuurlijk mooi om te ho ren hoe een grote trainer als Van Gaal met zulke situaties omgaat", geeft de MZC-trainer aan. „Maar of ik zelf zoiets zou doen? Nee. Ik wil de jongens op mijn eigen ma nier motiveren en ben niet van het kopie-gedrag. Bovendien heb ben zij dat verhaal vanavond ook allemaal gehoord en werkt dat dus niet meer, haha." Niet veel later volgt er nóg een verhaal over het WK van 2014 dat redelijk parallel loopt met het sei zoen van Van Keulen. Jansma ver telt hoe Van Gaal Klaas-Jan Hun- telaar benaderde, de spits die nau welijks speelde. „Hij was heel dui delijk: 'Als je zo doorgaat, wordt het niets. Maar als je hard werkt, word je een supersub'. Daar was Huntelaar hem dankbaar voor. Die duidelijkheid kreeg hij bij an dere trainers niet." „Daar kon ik me wel in vinden", aldus Van Keulen, die zelf dit sei zoen bijvoorbeeld van keeper ver anderde. „Ik ben ook al een aantal keer duidelijk geweest tegen be paalde spelers waar ik niet tevre den over was. Ook ik kreeg te ho ren dat ze daar blij mee waren." Met het oog op zaterdag, als Kloetinge naar Zierikzee afreist, komt de sponsoravond MZC wel goed uit. „Qua voorbereiding is het niet ideaal, omdat we op maan dag hebben getraind. Maar aan de andere kant kan dat juist wel goed zijn, iets anders in aanloop naar de wedstrijd", zegt de trainer. „Voor de saamhorigheid is het in ieder geval goed." Steekjes Gaat Van Keulen de steekjes on der water van Jansma - in septem ber nog te gast bij de business club-avond van Kloetinge - ge bruiken om zijn spelers te motive ren? „Ik denk het niet." Jansma zelf doet er nog even een schepje bovenop: „Spelen jul lie komende zaterdag thuis tegen Kloetinge? 0-1!" Zat. 26 Nov. Zon. 27 Nov.. 11:00-16:00 U kunt met [3 betalen! offöQ msmram B,e i Nederland telt ongeveer nog 18.000 geregistreerde postduiven- liefhebbers. Die focussen zich niet allemaal op de wedstrijden met de jonge duiven, maar het is wel een categorie waar zeer veel aan deelgenomen wordt en waarvan een aantal specialisten dat spelle tje tot kunst heeft verheven. Als je in dat speelveld de beste genoemd Niet kwantiteit, maar kwaliteit heeft mij deze titel gebracht wordt, is er zeker sprake van een unieke prestatie. Moeliker beoefent de dui vensport louter voor zijn plezier. Hij heeft vijftien koppels vliegdui- ven en ieder jaar worden er onge veer 25 tot 30 jonge duiven ge kweekt. Met die aantallen word je in duivensportkringen gerekend tot de 'kleine' liefhebbers. Maar dat je daarmee wel groot in daden kunt zijn, heeft Moeliker met de ze prestatie zeker bewezen. „Niet de kwantiteit, maar de kwaliteit heeft mij deze titel gebracht", zei hij in alle bescheidenheid. De Tholenaar heeft een uitge kiend systeem om zijn duiven extra te motiveren snel naar huis te komen. Doffertjes en duivinnet- jes zitten door de week geschei den van elkaar. Zo behaalde de vakman al vele successen. donderdag 24 november 2016 Jansma prikkelt MZC'11 Daniel Vervelde Zierikzee Kees Jansma, die werd geïnterviewd door Jan Dirk Stouten (r), had de lachers op zijn hand in Zierikzee. foto dirk jan gjeltema Kees Jansma 10:00-17:00 Omnium Zwembadweg 3 10:00-17:00 J Buitenhof Tuinmeubelen Zon. 4 DeC. Naast Albert Heijn XL 12:00 - 16:00 Pr. Rooseveltlaan 745 Goes - Middelburg Met totaal 3091 punten, behaald op de beste zes uit een serie van zeven vooraf vastgestelde wedstrijden met duiven geboren in 2016, bleef Cees Moeliker uit Tholen alle Nederlandse duiven- liefhebbers voor. Dat betekende dat hij zich officieel Nationaal Hokkampioen jonge duiven mag noemen. Marcel Buijsse Oostburg Cees Moeliker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72