fcl fcft ZEELAND 15 Trainer vertrekt bij derdeklasser Philippine Of Souburger wel langer bij Jupiler League-club Telstar blijft is nog onduidelijk. „Ik wil komend seizoen graag aan de cursus Coach Betaald Voetbal beginnen." Ik mis een stukje controle. Door de afstand is het ook moeilijker communiceren probleem zijn", vervolgt hij. „Voor de ouderen denk ik wel, en dat begrijp ik ook wel. Het gaat misschien nog niet eens om het prestatieve team op zondag dat dan mogelijk verdwijnt. Stel dat we de kantine kwijtraken. Voor sommigen voelt dat toch als een tweede huis..." Dit seizoen heeft Luctor'88 so wieso nog een prestatief team op zondag en die equipe presteert deze jaargang uitstekend. In de eerste tien speelronden vergaar de de ploeg - gedegradeerd uit de derde klasse - in de vierde Ik ben wel voor fusieplannen. Bij de A-junioren zie je dat het werkt klasse A 23 punten. De achter stand op koploper Hontenisse be draagt slechts twee punten. Olierhoek: „We doen dit jaar gelukkig weer een beetje boven in mee. Vorig seizoen moesten we vaker verdedigen, maar nu kunnen we zelf lekker voetbal len. We scoren heel veel en krij gen weinig tegen", verwijst hij naar het doelsaldo van 39 doel punten voor en slechts 8 tegen treffers. Maar wie daar dieper op in gaat, ziet de doelcijfers van Luc- tor in thuiswedstrijden: 28 om 1 Die statistiek geeft de ploeg uit Heinkenszand vertrouwen, maar boezemt Patrijzen onge twijfeld angst in. De streekriva- len nemen het zondag tegen el- kaar op in de Derby van de Zak. „We voetballen altijd lekker thuis", waarschuwt Olierhoek de tegenstander van komend weekend alvast. „Veel jongens zijn er al vroeg, we kijken naar de lagere elftallen, er is veel pu bliek. Dat motiveert je. We voet ballen, voor ons doen, echt heel goed voetballen. En van Patrij zen móéten we natuurlijk win nen. Ik alleen al omdat mijn neef je Mike van Craenenbroeck er speelt. Dan zit je toch wat pretti ger op verjaardagen." Voorbeeld Maar ook vanwege de vele pu pillen die ook zondag weer langs de lijn zullen staan. „Ik ben toch, als trainer en als speler van het eerste elftal, een beetje hun voor beeld. Ik heb onze Pupillen van de Week bijna allemaal getraind, geloof ik, dus vaak word ik door die gastjes gekozen als favoriete speler. Dat is wel leuk. Als je ge woon 'hoi' zegt, vinden zij dat al helemaal geweldig. Zelf heb ik dat natuurlijk ook gehad. Pieter van den Dries was al aanvoerder toen ik Pupil van de Week was en ik speel nu met hem samen." En binnen enkele jaren zullen de aanbidders van nu ook samen spelen met hun idool Barry Olierhoek. In welke ploeg - zater dag of zondag - en namens wel ke vereniging, blijft dus nog even de vraag. De buitenspeler zou best op zaterdag willen voet ballen. „Dat vind ik absoluut niet erg. Dan kun je 's avonds uit gaan, hè." uur in de auto om trainer bent. Je probeert de ploeg dan optimaal voor te bereiden op de wedstrijd van zondag", zegt De Nooijer. „Woensdag werken we vaak conditioneel, op vrijdag heb je het toch vooral over teamtacti- sche zaken. Na de vrijdagtraining overleg je normaal ook met de trai ner van het tweede, met leden van de technische commissie of het bestuur. Dan zijn de lijnen kor ter. Ik heb nu echt het idee dat ik wat mis." Hij heeft na de vrijdagtraining wel altijd contact met zijn assis tent Van Damme, met wie De Nooijer prima samenwerkt. „Maar ik mis een stukje controle. Door de afstand is het ook moeilijker communiceren. Ik ben het over grote deel van de week in IJmui- den of Velsen en zit tweeënhalf Dennis de Nooijer stopt aan het eind van dit seizoen als trainer van Philippine. Volgens de oud prof is de combinatie met zijn baan bij Telstar, waar hij assistent is van hoofdtrainer Michel Vonk, lastiger dan hij vooraf had inge schat. „Daar komt bij dat mijn am bities verder reiken dan de vierde of derde klasse", zegt hij. „Zonder Philippine tekort te doen, maar ik wil gewoon verder." Het besluit om te stoppen nam De Nooijer een tijdje geleden al. Hij lichtte het bestuur van Philip pine onlangs in en gisteravond ver telde hij ook aan de spelersgroep dat hij aan zijn laatste maanden bij de club bezig is. Hoe zijn toe komst er vanaf komende zomer precies uit gaat zien is nog ondui delijk. De Nooijer hoort binnen kort of hij langer bij Telstar kan blijven. Eén ding weet hij wel al zeker. „Ik ga me inschrijven voor de cursus Coach Betaald Voetbal." Zijn tweelingbroer Gérard heeft het hoogste diploma al op zak, Dennis de Nooijer wil er nu ook voor gaan. „Het is alleen de vraag of je toegelaten wordt", vertelt hij. „Ik was deze week even in Zeist en daar vertelde technisch direc teur Hans van Breukelen me dat ze de cursus gaan vernieuwen. Het wordt zwaarder, de lat wordt een stuk hoger gelegd. Ik ben nu aan mijn eerste jaar als assistent bij een profclub bezig, dus ik weet niet of ik word aangeno men. Maar ik wil dat diplo ma voor mijn 50ste heb ben. Anders heeft het geen nut meer." Dennis de Nooijer is momenteel aan zijn vijf de seizoen bij Philippine bezig. De eerste drie jaar was hij voetballer, sinds de zomer van 2015 staat hij als trainer aan het roer. De oud-prof van onder meer Sparta, Heerenveen en NEC promoveerde in zijn eerste seizoen als trainer met zijn ploeg naar de der de klasse. Daarin staat Phi lippine momenteel derde. De Nooijer rijdt op woensdag altijd naar Zeeuws-Vlaanderen om training te geven. De vrijdagtraining komt voor rekening van zijn assistent Frank van Damme, omdat De Nooijer op die avond met Telstar in actie komt. „De vrijdagavond is een belangrijke avond als je in Philippine te komen. Dat valt soms tegen. Het is lastiger dan ik voorafhad verwacht." Ja of nee Een dubbelfunctie gaat hij ko mend seizoen dan ook niet meer bekleden. „De gesprekken met Tel star moeten nog plaatsvinden, maar binnen nu en drie weken weet ik denk ik wil of de club met me verder wil. Als dat zo is, is het aan mij om dan ja of nee te zeg gen." En, zo weet Dennis de Nooijer, misschien komt er nog wel iets an ders op zijn pad. De komende maanden wil hij het seizoen bij Philippine wel op een goede ma nier afronden. „We staan nu der de en draaien goed mee. De doel stelling is om erin te blijven, dat moet wel lukken. Ik heb het bij Philippine prima naar mijn zin, maar het is tijd voor andere zaken. Ik hoop aan de cursus Coach Be taald Voetbal te kunnen beginnen en samen met Gérard heb ik ook nog Fun Voetbal. Misschien ga ik daar meer tijd aan besteden." donderdag 24 november 2016 Barry Olierhoek Barry Olierhoek neemt de spe lertjes van Luctor'88 J013-1 onder handen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN De Nooijer slaat nieuwe weg in FOTO EDWIN VERHOEVEN/ORANGE Dennis de Nooijer Barry van der Hooft IJmuiden Dennis de Nooijer (rechts) met hoofdtrainer Michel Vonk (links) en keeperstrainer Jan Neder- burgh (midden) na een gewon nen wedstrijd met Telstar. PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71