I O CD £M 14 ZEELAND i 4 Zandee gedeeld aan kop De driebanders van Zandee Kloetinge heb ben goede zaken gedaan in de stadsderby te gen Jacobs Mannenmode t. De bezoekers werden met 6-2 verslagen en daardoor gaat Zandee nu gedeeld aan kop in de vierde di visie. Voor de pauze werd het min of meer verrassend 4-0 voor het thuisspelende Zan dee. Leo Koopman kwam snel op achter stand tegen Giel Menheere, maar vocht zich naar de zege en Daan Weststrate versloeg Joop de Fouw royaal. Na de pauze had Mar tin Capelle een betere eindsprint dan Mar tin Sturm, en voor de bezoekers zegevier den alleen John Heskes van Piet Verschure. ZK Bannani onderuit met PSV Karim Bannani uit Terneuzen heeft tegen de leeftijdsgenoten van Atlético Madrid een 2-0-nederlaag geleden met PSV Onder 19. De Eindhovenaren namen het in de UEFA Youth League op tegen de Madrilenen. De eerste ontmoeting eindigde in een doelpunt loos gelijkspel, maar in Spanje bleek Atléti co Madrid met 2-0 te sterk. Bannani maakte als basisspeler de negentig minuten vol in de ploeg van trainer Geert Brusselers en zag Giovanni en Moreno de doelpunten verzorgen voor de thuisploeg. Door de verliespartij moet de jeugdploeg van PSV de koppositie nu delen met de Spanjaarden, die op basis van onderling re sultaat wel de eerste plaats overneemt. 17e editie Zakloop Nisse In Nisse vindt komende zondag alweer de 17e editie van de Zakloop plaats. Hardlopers kunnen zich inschrijven voor de Grote- (hal ve marathon, start 13.00 uur), Kleine- (7,5 ki lometer, 13.15 uur) en de Mini Zakloop (2,1 kilometer, 11.00 uur). Erwin Harmes won de halve marathon vorig jaar in 1.15.02. Op dit moment zijn er al 500 deelnemers die zich hebben ingeschreven. De na-in- schrijving opent om 11.00 uur. Wanty Barry Olierhoek (19) is naast linksbuiten van de hoofdmacht van Luctor'88 ook trainer van twee jeugdploegen. Streekrivaal Patrijzen moet komende zondag verslagen worden, al is het alleen maar voor zijn jongste pupillen. ij is pas 19 jaar oud, maar nu ei genlijk al onmis baar voor de voetbalvereni ging Luctor'88. Barry Olier hoek is naast linksbuiten van de hoofdmacht ook trainer van de JO19-1 en JO13-1 en staat zo zes da gen in de week op een voetbal veld. „Soms is het weieens haas ten, maar het is wel te managen hoor", vertelt hij koeltjes aan de ta fel in de woonkamer van zijn ouders. Barry - spreek uit: Berry - Olier hoek vindt het de normaalste zaak van de wereld dat hij op maandagen zijn avondeten een he le dag met zich meezeult, om dat op het sportpark van Luctor te ver orberen. De student Eerste Verko per moet na een lange dag werken in de Intersport in Middelburg na melijk nog training moet geven aan JO13, de vroegere D'tjes. „Ik doe het al vanaf mijn dertiende", verklaart het voetbaldier en links buiten van het vlaggenschip. „Ik vond het gelijk leuk. Eerst hielp ik de trainers wat en vanaf dit seizoen sta ik bij de D'tjes al leen voor de groep. De A'tjes, of ei- Barry Olierhoek traint zijn broertje Rick, die slechts twee jaar jonger is dan hij genlijk JO19, train ik samen met twee anderen. Dat is echt een ont zettend leuke groep." Een groep ook met jongens van zijn eigen leeftijdscategorie. Zo traint hij zijn broertje Rick, die slechts twee jaar jonger is dan hij. „Meerdere jongens zijn ook ge woon goede vrienden van mij", vertelt de oudste telg van het ge zin Olierhoek. „We begonnen niet zo goed aan het seizoen, maar het is wel omhoog aan het gaan. Ook qua voetbal." Dat zit hem volgens Olierhoek voornamelijk in gewen ning. JO19-1 is namelijk een team met spelers van Luctor'88 en Hein kenszand. „Gelukkig zijn we dit seizoen gaan samenwerken bij de JO19-1, JO19-2 en JO17-1. Bij de A'tjes gaat het echt super. Het is iedere zater dag feest. Wij spelen vanuit Luc tor, dus na een wedstrijd gooien we die kantine open, drinken we gezellig wat met zijn allen en gaan we na vijven door naar de kantine van Heinkenszand." Fusieplannen Het is volgens hem hét bewijs dat een fusie tussen Luctor'88 en Heinkenszand prima kan. De plan nen om ook de krachten in alle ge ledingen te bundelen liggen nog op de tekentafel en er moet nog door leden over worden beslist, „maar ik ben wel voor fusieplan nen. Bij de A'tjes zie je dat het werkt. Je krijgt een grotere vereni ging en dat lijkt me nog gezelliger. Ik denk dat het voor de kantine, maar ook voor het voetbal, een goede zaak zou zijn." „Voor de junioren zal het geen donderdag 24 november 2016 DRIEBANDEN VOETBAL ATLETIEK In Burgh-Haamstede is zaterdag de vijf de wedstrijd voor de Zeeuwse ATB Winter- cup. De wedstrijden beginnen vanaf 12.30 uur. De Belg Vincent Meyvis won de laat ste twee races. Hij krijgt geen concurren tie van de Zeeuwse broers Mick en Tim van Dijke. Beiden zijn opgenomen in de na tionale selectie en de bondscoach heeft bepaald dat ze alleen nog maar nationale- en internationale wedstrijden mogen rij den. „Dus geen wedstrijdjes als deze meer", gaf de tweeling uit Wissenkerke op als verklaring. I Op zaterdag 10 december orga niseert atletiek vereniging Delta Sport het Zeeuws kam pioenschap Ten Miles. De wed strijd over tien Engelse mijl (16.09 kilometer) wordt gelopen in Zierikzee. »VA.\ I Marco Minnaard uit Wemeldinge heeft er met Lieuwe Westra een ploegge noot bij. De Frie se hardrijder ver ruilt Astana na drie seizoenen voor Wanty Groupe-Gobert. Bij de Kazachse ploeg reed Westra zich de laatste jaren re gelmatig in de kij ker aan de zijde van de Italiaanse kopman Vicenzo Nibali. Minnaard bereik te eind oktober een akkoord over een con tractverlenging. Hij begint in 2017 aan zijn vierde jaar bij Wanty-Groupe Gobert. ■E o tx tn Olierhoek: voorbeeld voor Luctor-jeugd Mitchell Minnaard Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70