OZCAN AKYOL 4Sf M| of bel ons 088 - 70 70 600 (stlD i f 6 Rioolbeheerders willen af van Kunuku Aqua Resort Curacao Cruisestunt Middellandse Zee Column Gisteren wandelden een paar vrouwen in nikabs de Tweede Kamer binnen. Ze woonden het debat bij waarin werd besloten over de toekomst van het kledingstuk in Nederland. Die bijeenkomst resulteerde in een gedeeltelijk verbod: als de se naat akkoord gaat, zal het defini tief strafbaar worden om in het onderwijs, in ziekenhuizen, in het openbaar vervoer en in overheids gebouwen de islamitische sluier te dragen. Tijdens die discus sie in de plenaire zaal kon een aantal Kamerleden het niet nalaten om een op merking te ma ken over de onalledaagse bezoekers op de pu blieke tri bune. „Ik vind dit geen gezicht", zei Joram van Klaveren. „Ik ben blij dat we een einde gaan maken aan dit soort gekkigheid." Hij sprak de gedachten uit van een aanzienlijk deel van de Nederlan ders. „Ik kijk altijd even om me heen voordat ik ga spreken", legde Malik Azmani aan Linda Voortman uit. „Ik vind het prettig om te zien wie er zijn. Nu weet ik niet eens of het mannen of vrouwen zijn die daar zitten. Krijgt u daar geen onge makkelijk gevoel van?" Voorheen werd de nikab in ons land gehekeld vanwege de angst voor terreur. We konden niet zien wie er onder die doeken schuil ging. En wat die persoon allemaal met zich meedroeg, was al hele maal ongewis. Tegenwoordig lijkt die angst plaats te hebben gemaakt voor het argument dat wij andere omgangsvormen hebben. Als ik met iemand praat, wil ik graag weten met wie ik te maken heb, en wat haar mimiek is, zodat we beiden met open vizier kun nen communiceren. Maar al mijn bezwaren zullen simpelweg wor den weggewuifd met het feit dat we in Nederland godsdienstvrij heid hebben. Alleen leven we in Nederland ook in een seculiere staat. Dat houdt in dat ik op plekken van de overheid niet wil worden gecon fronteerd met de geloofsovertui ging van een ander. Iedereen heeft vrijheid om een geloof aan te han gen, maar ik hoef er niet dagelijks mee te worden geconfronteerd - bewaar het voor thuis. Aan de andere kant: zo vaak zul len we de nikab in het openbaar niet tegenkomen. Het verbod is vooral symboolwetgeving. Maar dat is soms niet erg: de boodschap erachter is belangrijk en verdedigt de waarden van onze rechtsstaat. Als ik met iemand praat, wil ik graag weten met wie ik te maken heb Mensen dumpen van alles in de wc. Luiers, maandverband, gereedschap, verf, vet. Een ramp voor ons riool. Het grootste probleem blijft: vochtige doekjes. Bonne Kerstens Amsterdam Vochtig toiletpapier, schoon- maakdoekjes, billendoekjes. Te genwoordig heb je overal doekjes voor. En die gaan vaak zo het riool in. Met alle gevolgen van dien. Bij Waternet in Amsterdam moet er meerdere keren per week een team op pad om de 4.000 kilometer aan riool schoon te houden. Gisteren was het team in Osdorp, waar een deel van het riool compleet verstopt was. „Het is een ramp, al die rotzooi. Het klontert samen, wordt zo hard als cement en kan alleen met een pe perdure freesmachine met ket tingen en messen worden ver wijderd. Soms zijn de brokken zó groot dat ze met een hijskraan uit het gemaal moeten worden ge tild", vertelt Michael Nipperus van Waternet. 50 miljard Amsterdam is geen uitzondering, de problemen zijn in heel Neder land gigantisch, weet Hugo Gast- kemper van koepelorganisatie Rioned. Jaarlijks wordt er zoveel 7- t/m 23-daagse vliegreis per KLM of Air Berlin O.b.v. All Inclusive Zeer geschikt voor families y/ Allernieuwste schip van Costa Cruises Ind. vliegreis per KLM 8-daagse topcruise o.b.v. volpension y/ 1 hotelovernachting Barcelona ST|nrPI/Pn ril (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V relzen!nl/ donderdag 24 november 2016 @ÖzcanAkyol Nikab Terug naar poep, plas en papier Voordelig weg met Stip! Costa Het prachtige All Inclusive Kunuku Aqua Resort biedt tal van mogelijkheden voor een perfecte zonvakantie met familie of vrienden. Geniet vaneen comfortabel verblijf in de ruime appartementen of splinternieuwe kamers in het nieuw gebouwde hotelgedeelte. Boek nu tegen de scherpste prijzen en geniet van de Caribische zonnestralen op de hagelwitte stranden en ontdek al snorkelend of duikend de schitterende, kleurrijke onderwaterwereld van Curacao. Pakt u de koffers vast? ■n nov. v.a. 589 jan. v.a. 699 mrt. v.a. 849 mei jun. v.a. 799 dec. v.a. 599 feb. v.a. 699 apr. v.a. 949 jul. t/m okt. v.a. 999 zie stipreizen.nl/cwkunb Savona Marseille Spezia VLRome ^Barcelona Mallorca jjj£ Cruise stunt! Zeer voordelige wintercruise inclusief vliegreis per KLM naar o.a. Mallorca, Rome en Florence met het paradepaardje van Costa I De 4 Costa Diadema staat garant voor een fantastische cruise. Aan boord o.a. 15 bars, 7 restaurants, 3 zwembaden, theater, 4D-cinema en wellness. Voorafgaand aan de cruise verblijft u één hotelnacht in een uitstekend 4-sterren hotel in Barcelona ind. ontbijt. Boek deze winterspecial nu tegen de scherpste prijzen én met €100 korting per boeking*! Binnenhut Februari v.a. 479 Maart v.a. 579 Buitenhut Balkonhut *€100 actiekorting is v.a. 574 v.a. 684 reeds in de prijzen v.a. 689 v.a. 804 verwerkt W W W W W WW Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen y v5)) W voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6