Q 5-jilb Scheldeloodsen op avontuur 44 f u 5 Terug in de tijd met Vezpa Intieme pareltjes De Verleiders openen ogen voor misstanden BLUESROUTE Dynamite Blues houdt gang erin Musical gramma met nieuwe namen te pre senteren. Met als het kan ook een act uit de streek of stad." In Vlissingen is dat Busted Feet, de vierkoppige band van vader Jaap en zoon Vincent van Boven. Deze vertolkers van blues- klassiekers uit de jaren 6o en 70 spe len in Café Albatros' Iedere band geeft 's avonds drie keer een optreden van drie kwartier. Alles zien is bijna onmogelijk, dus een bluesroute is ook een kwestie van kiezen. Goed luisteren lukt je dan maar bij hooguit vier acts. Wil je er meer zien, dan wordt het een soort bluesshoppen. Dat kan ook verrij kend en verrassend zijn. Zo is iedere bluesroute weer een festivalletje op zich, een monument voor de blues. Krachtig wakkeren de stemmen van het Scheldeloodsenkoor aan en stromen de zeemansliederen door de zaal. Ze dragen de luiste raar mee naar het wel en wee in vroegere tijden, aan boord van de zeilschepen. Van Noorwegen tot Australië en van Noord-Amerika tot Malta; verspreid over de wereld genoot het publiek al van de mu ziek van het inmiddels zeventig- koppige koor. Het Scheldeloodsen koor is het oudste shantykoor van Nederland en bestaat voor ruim tweederde nog uit (oud-)loodsen. In thuishaven Vlissingen spelen ze zaterdag ter ere van hun 45-jarig jubileum de musical Rolling Home. Deze voorstelling, geschreven door Jan van Gaaien, was eerder onder andere te zien op Vlieland en is een samenwerking tussen het Scheldeloodsenkoor en het Vlie- lander Zeemanskoor. De musical neemt het publiek mee naar de tijden van de zeehel den Michiel de Ruyter en Willem de Vlamingh en vertelt over hun ontdekkingen. De koormannen zingen over oorden waar de iconi sche zeevaarders hun sporen nalie ten. De dirigent van het koor, Rob van der Meule, is onder andere be kend van zijn rollen in grote musi cals zoals The Phantom of the Opera en Les Misérables. De drijvende kracht achter het ontstaan van het Scheldeloodsen koor was Albert Veldkamp, de hui- Liederen over oorden waar de iconische zeevaarders hun sporen nalieten dige erevoorzitter. Hij moest net als De Ruyter en De Vlamingh be hoorlijk doorzetten om zijn doel te bereiken. Jarenlang probeerde hij collega's zover te krijgen om mee te zingen. Uiteindelijk gaven ze toe en zo ontstond in 1971 het Schelde loodsenkoor. Rock Soul Toneel donderdag 24 november 2016 PZ Met het kersverse album Kill me with your love veegt de Nederlandse Dynamite Blues Band de vloer aan met het stoffig imago van de blues. Ruig, fris en eclectisch als het hier en nu. Een band die weet welke kleuren in de blues thuishoren en gewoon laat horen dat jazz, boogie, swing, soul en rock het oergevoel van de blues in leven houden. Op tijd wat harmonieuze samenzang, een vertederende ballad en tussen de gitaarriffs en de bluesy mondharp door genoeg powerakkoorden om de gang erin te hou den. De Dynamite Blues Band komt weer voort uit de Nederlandse bluesband Big Blind en die was al goed voor internationale bekendheid. Met hun vol gende project gaan zanger en mondharmonicaspeler Wesley van Werkhoven, gi tarist J.J. van Duijn en drummer Niels Duindam met nieuwkomer bassist Renzo van Leeuwen nog dieper en verder in de blues. Nederland heeft weer een bluestroef in handen. Dynamite Blues Band trapt de Bluesroute Vlissingen af in De Piek. Shake down Tim the Rhythm Revue. FOTO VORMKRIJGER Vrijdag 25 november, binnenstad Vlissingen. Aanvang 21.30 uur in De Piek. Complete programma: bluesvlissingen.weebly.com Bruisende zeemansliederen vor men al 45 jaar de succesformule van het Vlissingse Scheldelood- senkoor. Ter ere van dit jubileum speelt de groep zaterdag in het Arsenaaltheater Rolling Home, een musical over zeehelden. Janneke Koster Rolling Home, Scheldeloodsen koor en Vlielander Zeemanskoor, zaterdag 26 november, Arsenaal theater Vlissingen. Aanvang: 14.00 en 20.00 uur (uitverkocht). Scheldeloodsenkoor zingt over Michiel de Ruyter en Willem de Vlamingh. foto rob imanse De vier jonge man nen van Vezpa rei zen terug naar de jaren 50 en 60 in de show From Memphis to Liverpool. Met ver halen, oude hits, bij passende outfits en muziekfragmenten leiden ze het publiek via de Sun Studio in Memphis en de haven van Liverpool naar het flowerpo- wertijdperk. Zaterdag 26 no vember, Ledeltheater Oostburg, 20.15 uur. De Britse Jo Har man wilde altijd al vooral zingen. Het maakte niet zoveel uit wat, iets met soul want Aretha en Otis waren al vroeg haar helden. Ze kon uit halen, had wat gruis op de stembanden en de soul uitte zich in gospel en blues- getinte songs. Daar mee was na een eerste album de toon gezet. Haar in tieme concerten zijn pareltjes waar de soul dichtbij komt en die het talent ontra felen van een echte songwriter. •Vrijdag 25 novem ber, Doopsgezinde Kerk Middelburg, 20.30 uur. Hun erelijst bestaat uit niets dan klappers: De casanova's van de vast goedfraude (2012), De val van een super-man (2013) en Door de bank geno men (2014). Theater dat de ogen opent voor mis standen waarvan je geen idee had. De Verleiders is een bijzonder theaterge zelschap dat ad-hoc en met een specifiek doel is opgericht. De vaste spe lers zijn louter topac teurs: Victor Löw, George van Houts, Tom de Ket en Leopold Witte. Martijn Fi scher neemt de plek in van Pierre Bokma. Terug kerende onderwerpen: hebzucht en verleiding. Of beter gezegd: mislei ding. Slikken én stikken gaat over alles wat mis loopt in de zorg. Theater dat je hardhandig wak- kerschudt. Zo adembene mend kan bedrog zijn. Vrijdag 25 november, Stadsschouwburg Mid delburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56