3 Uniekin anonimiteit Werkplaats voor de man Online kunst kopen Huisdiergeheimen Eindelijk weer een Ali B m Boek Kunst [Gallerease] Dvd Cd alleen die weetgierige regisseur te gen, maar vooral ook zichzelf. Er zit tempo in de voorstelling, er moet gewerkt en 'gedrild' worden. Iedereen moet zo snel mogelijk be seffen dat zelfs na de schitterendste dansact altijd maar één plaats is voor de 'chorus'. Dat is achter die al dan niet denkbeeldige lijn achter op het podium, het voetlicht is voor ande ren. Wie kan dat het gemakkelijkst, van de extase naar de volgende haas tige kostuumwissel? Na een eerste montage van een eerder ingestudeerd lied en een pas aangeleerde dans, weet de regisseur het nog niet zeker. Dus als toegift vraagt hij van iedereen nog één extra opdracht, een tapdans. En dan komt dat gevreesde moment. Eén voor één noemt hij langzaam acht namen. Doe maar een stap naar voren. Zijn zij nu de gelukkigen? Of juist niet? Kracht De kracht van de musical zit hem erin, dat iedereen wil laten zien dat hij of zij het écht kan. Iedereen wil het beste van zichzelf geven, met én acteren én zingen én dansen. Straks zullen ze in de anonimiteit verdwij nen, maar nu krijgen we heel even het beste van het beste te zien. Het leidt tot ontroerende momenten en tot telkens weer een nieuw hoogte punt van energie en overtuiging. Songs Het is in zekere zin een musical die nooit bedoeld is om een musical te worden en die daarom zo'n bijzon dere musical is. Onder andere ook, omdat alle songs zo'n logische plek in het verhaal hebben en het zo vanzelf sprekend is dat al déze songs op déze plek en op dit moment gezongen moeten worden. En alle dans moet nu op dit podium gedanst worden. Bij andere musicals zou je je mis schien wel eens kunnen afvragen of dit lied of die dans nu echt wel nodig is. Hier is het antwoord altijd ja! Sommige musicalsongs worden zo bekend, dat iedereen al lang vergeten is uit welke musical die ook alweer komen. A Chorus Line heeft heel wat Verhalen over harde tijden, opgelopen wonden, vrienschap of verraad klassiekers voortgebracht. Dit zijn de bekendste: Hello Twelve, Hello Thirt een, Hello Love; Let Me Dance For You; I Can Do That; het ontroerende What I Did For Love en het fameuze slotlied, waar ook de verliezers nog vol over tuiging aan meedoen: One. Met be roemde refreinzinnen als You know you'll never be lonely with you know who.... Wat niet veel leek te beloven, werd een topper. Dat is omdat het een spannend en ontroerend verhaal is. Wie gaat het redden? Een verhaal om mee mee te leen. Dat is omdat ieder een in de show het onderste uit de kan haalt en wij dat krijgen voorge zet. Het verhaal van deze zestien dan sers staat symbool voor wat de mees ten van ons in het leven moeten meemaken. Onbewuste diepge voelde herkenning. SUCCES donderdag 24 november 2016 Fotograaf Otto Kalkho- ven ging op stap met 29 mannen die hun vrije tijd graag doorbrengen in hun werkplaats. Schrijf ster Thelma Egberts dook in de ultieme mancaves om de gesprekken over liefde en vakman schap op te tekenen. Samen maakten ze het boek Man werkplaats vol verhalen over de hobbyklussers. Man werkplaats is te koop via de web site manenwerkplaats.nl Changing the way we buy Art Vijftig internationale galeries zijn aangeslo ten bij het nieuwe on line kunstplatform Gal lerease. Hun collecties zijn er voor iedereen te bewonderen én aan te schaffen vanachter de pc. Het Nederlandse platform probeert op deze manier de nog altijd gesloten kunst wereldje voorgoed te veranderen. Gallerease.com is sinds deze week in de lucht. Wat doet jouw huis dier als je niet thuis bent? De makers van de Verschrikkelijke /kke-films geven in hun nieuwste anima tiefilm Huisdiergehei men een inkijkje in het geheime leven van onze beste vrien den. Ga op avontuur met de trouwe terriër Max, de slome kat Chloë en het snoezige dwergkeeshondje Gidget. De dvd Huisdiergeheimen is nu uit. Na tien jaar is daar weer eens een cd van Ali B. De rapper was het afge lopen decennium vooral druk met theatershows en tv-programma's, maar had toch weer zin om een eigen album te maken. Op Een klein beetje geluk is hij te horen samen met onder anderen Ronnie Flex, Mr. Polska, Willie Wartaal, Kenny B en Nielson. Ali B - Een klein beetje geluk is vanaf morgen te koop. 16 dansers zetten alles op alles voor een plekje in de 'chorus Mne'. FOTO'S ROY BEUSKER 44 A Chorus Line, musical, Stadsschouwburg Middelburg, zaterdag 26 november om 20.00 uur, zondag 27 november om 14.00 uur. Niemand verwachtte veel van A Chorus Line. Het ver haal was een beetje dun. Zo alledaags. Zeker voor de mu sicalmakers zelf. Maar men had buiten het publiek gere kend. Want A Chorus Line raakt één bepaalde snaar, waar niemand aan gedacht had. Een grootstad-snaar. In de stad blijft het 100 pro cent waar, dat ieder mens uniek en bijzonder is. En tege lijkertijd gaan we juist daar al tijd op in een anonieme massa. In elk spitsuur. In elke winkelstraat. Wij zijn grijze muizen, én we zijn allemaal uniek. Dat is eigenlijk precies het verhaal van A Chorus Line. En het publiek herkent dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54