Workshops door profs en studenten II zeelandtheaters.nl 11 groepje scholieren kijkt zeer te vreden naar hun zelfgemaakte gemotoriseerde borstels die brommend rondjes rijden over de vloer. In het gebouw aan de overkant van de straat is de work shop Bouwen, Wonen en Interi eur te zien en er is een workshop Transport, Logistiek en Voertui gen. Jan Baaijens is een veteraan in het werken met jonge mensen in de techniek. Hij is al voor het achtste jaar betrokken bij BTZ. Hij begeleidt bij installatiebedrijf Als vader en moeder zeggen dat techniek toch eigenlijk niks voor meisjes is, heb je de slag al verloren Paree Elektro Telecom in 's-Heer- enhoek leerlingen. Onlangs werd hij als praktijkbegeleider uitge roepen tot TopCoach 2016 door de landelijke organisatie OTIB (Opleidings- en ontwikkelings fonds voor het Technisch Instal- latieBedrijf). Als techniek-am bassadeur probeert hij ook kin deren al op de basisschool te in teresseren voor een baan in de Ruim 1.100 vmbo-ers van scho len op Walcheren en in de Oosterschelderegio doen deze week mee aan de jaarlijkse Be roepen Oriëntatie Techniek Zeeland (BTZ) in Goes. De leerlingen volgen gedu rende één dag drie workshops over Bouwen, wonen en interi eur, Transport, logistiek en techniek. Ook dit jaar is Baaijens te vin den op de BTZ in Goes. „Of ik van deze jongeren sommigen als leerling bij Paree terugzie? Jaze ker! Bijna al onze leerlingen en stagiairs zijn hier ooit geweest om zich te oriënteren." Doel van de BZT is mede om meisjes te interesseren voor een beroep in de techniek. Amy en Carmen zijn enthousiast. Ze heb ben ook een opstelling van een li- monadefabriek uitgeprobeerd. Met een paar stevige steeksleu- tels hebben ze een koppeling los gedraaid en van een nieuwe pak king voorzien. Hun oordeel over de workshop: „Echt leuk." Het lijm maken vonden ze het inte- voertuigen, Hi-Tech (elektro-, installatie- en metaaltechniek) of Procestechniek. De laatste richting is dit jaar voor het eerst vertegenwoordigd in het Huis van de Techniek. De workshops worden gege ven door professionals uit het bedrijfsleven, samen met stu denten van Scalda. ressantst. Na al die jaren constateert Jan Baaijens dat het lastig blijft om vrouwen te werven voor een technisch beroep. Neem elektro techniek. Dat is heel precies werk, uitermate geschikt ook voor vrouwen. Maar een vrouw in de techniek is nog vaak een uitzondering op het werk en haakt dan af. Baaijens: „Meisjes in de techniek, het komt jammer genoeg nog altijd niet van de kant." Paulien van 't Westeinde wijst op de rol die ouders spelen. „Als vader en moeder zeggen dat techniek toch eigenlijk niks voor meisjes is, heb je de slag al verlo ren.'" BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Sloeweg Het dagelijks provinciebestuur doet de Zeeuwse uitspraak 'ons bien zunig' eer aan door niet voor de beste verkeersoplos- sing te kiezen, maar voor de 5 miljoen goedkopere halve Haarlemmermeer-oplossing (krant 11 november). Weer dreigt een verkeersoplossing te worden gekozen die in de nabije toekomst weer verbeterd dient te worden. Het dagelijks provin ciebestuur doet er goed aan om goed naar de belanghebbenden te luisteren, zeker nu er ook geld beschikbaar wordt gesteld voor de beste en meest veilige ver keersoplossing. Verkeer vraagt nu eenmaalals het kan, om de meest veilige oplossing. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Kustpact Het kustpact is opgesteld door mensen die het beste met ons voor hebben, niet op ons geld uit zijn, maar wél op het behoud van onze provincie. Stop onderweg naar Walcheren op de Veerse Dam en stap uit. Wend uw blik richting Veere. Dit uitzicht ge weld aan doen is nooit meer te corrigeren. Denk daarbij aan flora, fauna en onderwaterleven rond en in het meer en aan de Europese vogeltrekroute waar u onder staat. En daarvoor zijn wij met z'n allen verantwoordelijk, met name onze bestuurders. Vóór u verder reist kijk nog een keer naar het prachtige silhouet van Veere met op de voorgrond de jeugdige Marco Doeleman op een zeilplank, zijn eerste surfles. Dat wil je toch niet. Vernielen? Rob de Waijer Veldzigt 93, Oostkapelle Maarten van Rossem 1 De Tweede Wereld donderdag 24 november 2016 VR 25 nov I Scheldetheater Tineke Schouten UITVERKOCHT Èti ZA 26 nov I Theater de Mythe- JandinoAsporaat UITVERKOCHT iAMytht 1 A William Amperse. Paulien van 't Westeinde, projectleidster van de jaarlijkse Beroepenoriëntatie Techniek Zeeland (BTZ) Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg 0118 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 WO 30 nov literair ISj^rl DO 1 dec toneel ZA 26 nov muziek Marjolaine et les Manouches ZA 26 nov - 20.00 u. ZO 27 nov - 14.00 u. A Chorus Line ZO 27 nov 115.00 u. klassiek j WO 30 nov muziek Geraets Kouzmenko b&d Don KosakenChor Russland DO 24 nov -19.30 u. Le nozze di Figaro DO 24 nov muziektheater rri VR 25 nov toneel John Buijsman DE VERLEIDERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43