WAT IK VROEGER WILDE WORDEN Als klein jongetje wist Tommy van Overmeeren (32) uit Westdorpe het al zeker: „Ik ga bij het leger." Maar zijn toekomstplannen zijn iets anders gelopen... Hij werd makelaar. donderdag 24 november 2016 'Het leger leek me stoer' Elodie Kint Wat had u graag willen wor den? „Scherpschutter. Dat riep ik al toen ik op de lagere school zat en heb ik volgehouden tot mijn vervolgopleiding." 2 Waarom wilde u dat? „Vroe ger speelde ik altijd legertje. Er vonden complete veldsla gen plaats in mijn slaapkamer. Het leek me heel spannend en stoer om soldaat te zijn." 3 Waarom is het niet gelukt? „Ik was 16 toen ik mijn havodi ploma haalde en vond mezelf nog te jong voor het leger. Daarom begon ik op het CIOS, met het idee daarna alsnog voor defensie te gaan werken. Maar omdat ik tij dens mijn opleiding al een baan kreeg bij een sportschool, is dat er nooit meer van gekomen. Ik heb er nog wel over gedacht te switchen, maar het voelde - zeker financieel gezien - als een stap terug." 4Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwe zenlijken? „Ik ben naar open dagen van defensie gegaan en ik heb nog gekeken naar de mogelijk heid om sportleraar te worden voor defensie. Maar dat laatste leek me sowieso niks." 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? „Nee. Ik heb heel veel gezien en gedaan de afgelopen jaren. Als ik in het leger had gezeten, had ik me anders ontwikkeld en had mijn leven er nu heel anders uitgezien." 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? „Nee, eigenlijk niet. Ik ben gelukkig met mijn huidige leven, dus heb geen reden om me af te vragen 'Wat als?'." 7Wat doet u nu? „Ik werk als makelaar voor M2-Makelaars in Zeeuws-Vlaanderen." 8 Bent u blij met uw werk? „Ja zeker. Het is heel afwisselend. Ik ga van hot naar her en heb veel contact met mensen. Ook in houdelijk vind ik het uitdagend er voor te zorgen dat alles goed gaat. Dat ik de risico's en bijzonderhe den goed in kaart breng en de koper of verkoper daardoor goed kan helpen." 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? „Uit tevreden klanten. Laatst had ik de wo ning van een jong gezin uit Terneu- zen binnen 24 uur verkocht voor de vraagprijs. Vervolgens lukte het me ook nog een nieuwe woning voor ze aan te kopen. Het gaf me een goed gevoel om te zien dat ze zo gelukkig waren en weer jaren voor uit kunnen met hun gezin." j Hebt u uw droombaan helemaal opgegeven? I „Voor mij is dat boek ge sloten. Ik word in april vader en denk dat ik als makelaar een hele leuke papa kan zijn, met veel tijd voor de kleine. A Om toch nog in uniform te kunnen lopen, gaat Tommy van Overmeeren soms als soldaat verkleed naar carnaval, foto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41