II Vlissingen zet zwarte bak aan de kant Extra voordeel bij EMTÉ Koudekerke en Vlissingen 7 Strandwachten Vrouwenpolder krijgen nieuw pand op het strand De strandpost in Vrouwenpolder is gesloopt. In de plaats daarvan komt nieuwbouw gebouw moet voor de start van het bewakingsseizoen op t mei wind en waterdicht zijn. Daarna kan het gebouw worden afgewerkt, terwijl de strandwachten toch toezicht kunnen houden op het strand. Hun 'directe bewakingsgebied' omvat het stuk strand dat zich uit strekt van tweehonderd meter links van de post tot tweehonderd meter rechts van de post. „Maar in de praktijk is het groter", merkt Fransen op. „De strandwachten helpen in het hele gebied dat voor hen optisch waarneembaar is." De Strandpost is in het bewa kingsseizoen van 1 mei tot 15 sep tember open. In het hoogseizoen De oude post stond er al ruim twintig jaar en voldeed echt niet meer. is er elke dag van 10.00 tot 18.00 uur toezicht, voor en na de zomer maanden juli en augustus is er bij mooi strandweer in het week einde, vakantiedagen en feestda gen toezicht. ,Wij zijn een flexibele organisa tie", voegt Fransen daaraan toe. „Als het bijvoorbeeld in oktober nog heel mooi strandweer is, gaan we gewoon open." De nieuwe Strandpost Vrou wenpolder is niet alleen voor de strandwachten een vooruitgang, maar ook voor de strandgasten. Zo komen er openbare toiletten en douches in en worden vanuit de post strandstoelen, strandbed- jes en windschermen verhuurd. Op het dak komen trouwens wel weer zonnepanelen. Die waren nog wel te redden uit de oude strandpost. Vanuit de strandpost Vrou wenpolder zijn jarenlang zwemmers gered die in zee in moeilijkheden kwamen. Men sen geholpen die op het strand een probleem hadden. Kinderen her enigd met hun ouders. Maar voor de strandpost zelf was er geen red den meer aan. „Het is echt hoog tijd dat die nieuwe post er nu komt", zegt di recteur Lukas Fransen van Stich ting Strandexploitatie Veere. „De oude post stond er al ruim twintig jaar en voldeed echt niet meer." Een verzameling zeecontainers was het, met een paar aanbouw- tjes van golfplaten. Met zonnepa nelen op het dak, maar zonder fat soenlijke douches voor de strand wachten. Gisteren werd de post gesloopt. Om plaats te maken voor een nieuw paviljoentje, volgens Fransen 'passend bij de natuur lijke uitstraling van het strand'. Met veel hout dus. „Een nieuwe Strandpost Vrou wenpolder stond al jaren op onze investeringslijst", zegt Fransen. „Maar ja, het een forse investering, zo'n 190.000 euro. Dat is meteen de helft van ons investeringsbud get. Voorlopig zijn er op de Veerse stranden geen nieuwe posten meer te verwachten." De bouw begint in januari. Het Sommigen huishoudens krijgen er een kliko bij; anderen krijgen een kliko minder. Het doel is min der restafval. In Vlissingen gaat nog ruim drie keer zoveel de grijze container in als de Nederlandse gemeenten hebben afgesproken: 100 kilo per huishouden per jaar. In Vlissingen is dat 339 kilo. De gemeente steekt 150.000 euro in onderzoek, voor lichting, nieuwe containers en ex tra ophaalrondes. In de wijk Cita del en rond de Middelburgsestraat in Oost-Souburg en in en rond Ritthem wordt de zwarte bak ver ruild voor de oranje kliko voor plastic en drankkartons. Daar moet het restafval naar een bo vengronds depot. De rest van Oost-Souburg houdt alleen de groene gft-kliko. Plastic en restaf val gaat daar al gescheiden in de ondergrondse containers. In het zuidwesten van Paa- uwenburg komt naast de grijze en de groene bak, een oranje voor plastic en drankkartons. Ook be woners van Rosenburg en Lam- merenburg krijgen drie kliko's. Bij hoogbouw aan de boulevard en rond de Regenboogflats wordt restafVal gescheiden van plastic en een aparte, bovengrondse groen- depot geplaatst. In de binnenstad en op het Eiland krijgen bewoners naast de groenbak een oranje plas tic- en kartonkliko. 7.19-7.49 k SUPERMARKTEN j Handsinaasappelen donderdag 24 november 2016 Paraat in een nieuwe post - Lukas Fransen, directeur SSV Maurits Sep Vrouwenpolder De nieuwe strandpost wordt een klein paviljoentje. fotos dirk--jan gjeltema A De oude reddingspost maakt plaats voor nieuwbouw. De Vlissingse huishoudens krij gen per januari nieuwe regels voor wat ze weggooien. De ge meente probeert het komende jaar vijf manieren uit van afva linzameling. Claudia Sondervan Vlissingen EMTÉ Koudekerke - Badhuisstraat 6 0118 55 13 40 1 EMTÉ Vlissingen - van Hogendorpweg 93 0118 46 57 81 naturel zonder huid of gemarineerd met huid per 300 gram r WEEK 47 geldig van zondag 20 november t/m zaterdag 26 november 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39