Geen huisvesting 'Domburg zal geen Cadzand-Bad worden' 6 Werklast bij zorgloket is te hoog Lions geven 20 mille weg Het zorgloket voor de drie Wal- cherse gemeenten heeft een acuut probleem: in januari lopen de tijde lijke contracten van de ingehuurde extra 15 mensen af en die mogen door de nieuwe Wet werk en zeker heid niet nog eens verlengd wor den. Die vijftien mensen zijn bij Port hos hard nodig om alle zorgvragen te kunnen verwerken. Er moet veel geld bij. En eigenlijk nog veel meer mensen ook. De Walcherse ge meenten hebben hun nieuwe zorg taken te goedkoop willen organise ren. Dat oordeel klonk dinsdag door bij de Regionale Commissie waarin de drie gemeenteraden de zorg be spreken. Veere en Porthos zelf heb ben onderzoeksbureau BMC Ad vies gevraagd de organisatie te on derzoeken. De dienstverlening stemt tevreden, maar de bedrijfs voering schiet op alle fronten te kort, is het oordeel. De gemeenten hebben het loket voor zorg, Wmo- ondersteuning en jeugdzorg twee jaar geleden ingericht met het idee dat de zorgvragen in het begin heel omvangrijk zouden zijn maar daarna zouden normaliseren. Met tijdelijk in te huren mensen zou de organisatie met 60 hele banen moe ten draaien, van wie 45 op het hoofdkantoor in Domburg. De werklast wordt echter niet minder. Er zijn steeds te weinig Er zijn zijn steeds te weinig mensen. Het computersysteem werkt eerder tegen dan mee mensen, het computersysteem werkt eerder tegen dan mee, de ad ministratie verloopt niet goed en Porthos heeft geen zicht op wat de zorgverzekeraars betalen en hoe het er voor staat met geldbudget- ten. Voor de 30.000 zorgvragen die de 114.000 Walchenaren jaarlijks hebben, zijn tachtig mensen nodig, stelt BMC. Dat moeten goed opge leide mensen zijn en het salaris dat Porthos kan bieden is te laag. Werknemers hebben betere instructie nodig over hoe om te gaan met privégegevens uit de ge meentelijke basisadministratie en de computersystemen. Er gaat nog te veel fout. Porthos woont in bij de ge meente Veere op het gemeentehuis in Domburg. Dat zit niet lekker: Porthos is, zeker met tachtig men sen, te groot voor de ambtelijke staf van 140 mensen. Domburg wordt ervaren als te ver weg van de loket ten in Middelburg en Vlissingen. Veere krijgt te weinig geld om de Porthos-werknemers te ondersteu nen in personeelszaken. Bovendien is op het gemeentehuis onduidelijk wie eindverantwoordelijk is voor de instelling: de gemeentesecretaris of de intergemeentelijke stuur groep. De Walcherse raden wordt dezer weken om fors geld gevraagd. Het college van B e4n W van Vlis singen wil 400.000 euro extra uit trekken voor extra personeel. Veere en Middelburg willen er nog geen bedrag aan hangen. VLISSINGEN Er komen geen huurkamers in het voormalige postkantoor aan de Govert Flinc- klaan in Vlissingen. Vlak naast de basisschool VSV, met alleen de bouwmarkt als buurman, vindt het college dat niet gewenst. Ontwik kelaar Arnold Hertsens van Cam pus Zeeland aan de Adriaen Coor- telaan had zijn oog op het lang leeg staande pand laten vallen voor huisvesting van studenten en werknemers. Plannen voor het ge bouw zijn welkom bij de gemeente. De indieners van de handtekenin gen willen dat de gemeenteraad van Veere de plannen opnieuw be kijkt en meer rekening houdt met de belangen van de bewoners. Wethouder Melse benadrukt in een reactie dat de plannen voor het hotel voldoen aan de randvoor waarden die de gemeenteraad en kele jaren eerder al vaststelde. En hij geeft ook aan dat er be hoefte is aan hotels met meer al lure. „De gasten van nu zijn niet te vergelijken met de hotelgasten van een tiental jaar terug." Volgens hem stellen ze andere eisen op het ge bied van service en voorzieningen en kan dat nieuwe wellnesshotel daaraan voldoen.Het nieuwe hotel wordt, als het daadwerkelijk ge bouwd wordt, tien tot twaalf meter hoog met een oppervlakte van 5200 vierkante meter. Er komen ten minste 33 grote suites in en zes mi- nisuites. Tegenstanders van de bouw van het hotel vrezen onder andere verkeersoverlast. Melse is daar echter niet bang voor. Volgens hem zal de praktijk uitwijzen dat de hotelgasten hun auto in de kel der van het hotel parkeren en daar laten staan. „En ze trekken al lo pend of fietsend Domburg in." De wethouder sluit niet uit dat het ontwerp van het nieuwe hotel nog wordt aangepast. Dat hangt volgens hem helemaal af van de kwaliteit van de zienswijzen die tot en met woensdag konden worden inge diend. „Als daar goede tussen zit ten, dan nemen we die zeker meer." Hij zegt ook dat de onrust onder de inwoners van Domburg over het hotel mogelijk komt omdat de communicatie tussen projectont wikkelaar en bewoners niet goed is verlopen. Wethouder Melse vindt dat daar nog eens goed naar moet worden gekeken zodat een eventu ele volgende keer daar lessen uit ge trokken kunnen worden. VLISSINGEN De Lionsclub Vlis singen steunde de volgende goede doelen met in totaal 20.000 euro: Kleding- en Voedselbank Vlissin gen, stichting Turnschool Zeeland, stichting het Zeeuws Orkest, stich ting Present Walcheren, stichting Manteling Walcheren, EO Metter- daad/Starfish Foundation en Pano rama Walcheren. IN DE REGIO Zeeuwse Serviesbeurs Cabaret in theater De Wegwijzer MIJN DORP, MIJN STAD Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! kapsalon Gerrie haarwerken donderdag 24 november 2016 Meer geld nodig voor Porthos Zorgloket Porthos is te klein voor haar zorgtaak en te groot voor huisvesting in het gemeen tehuis van Veere. Claudia Sondervan Middelburg Domburg wordt geen Cadzand- Bad of Knokke met al hun hoog bouw. Die verzekering geeft de Veerse wethouder Jaap Melse nadat hij gistetrmiddag 438 handtekeningen in ontvangst had genomen Emile Calon Domburg KOUDEKERKE De zeventiende edi tie van de Zeeuwse Serviesbeurs in Koudekerke wordt gehouden op zater dag 26 en zondag 27 november. Naast serviezen en serviesonderdelen, zijn er ook veel glaswerk, bestek en allerlei accessoires op het gebied van tafelschikking en kerst te koop. De beurs wordt gehou den in Het Blauwe Hof. Zaterdag is ie dereen tussen 10.00 en 17.00 uur welkom. Zondag is de beurs van 11.00 tot 16.00 uur. NIEUW-EN SINT JOOSLAND Theater De Wegwij zer verwelkomt morgen cabaretier Mark van de Veer donk en zaterdag gitarist Erwin van Ligten (foto) in Nieuw- en Sint Joosland. Van de Veerdonk speelt zijn vijftiende voorstelling 'Kaas- kleum' en zoekt in zijn nieuwe show naar dingen die er nog wél toe doen. De voorstelling be gint om 20.30 uur. Erwin van Ligten speelde onder meer met de Dizzy Man's Band, Barry Hay en George Kooymans van de Golden Earring. De voorstelling op zaterdag 26 no vember begint om 20.30 uur. KERSTBOOM HEEFT AL EEN PLEKJE MIDDELBURG Met het plaatsen van de kerstboom op de Markt is de eerste stap naar een winters Middelburg giste ren gezet. De boom, twaalf meter hoog, wordt na 5 decem ber voorzien van versiering en vanaf die dag gaat ook de verlichting aan. Op de Markt wordt morgen ook begonnen met het aanleggen van de ijsbaan. Die is van 30 november tot en met 15 januari iedere dag geopend. Op meerdere plekken in de stad worden verder winterter rassen en blokhutten geplaatst en het Damplein ondergaat in het weekend van 16 en 17 december de eerste editie van het Winterbierfestival en in datzelfde weekend is er rondom de ijsbaan een kerstmarkt. In de dagen tussen Kerst en Oud en Nieuw is er een Oudhollandse wintermarkt. FOTO AART VAN BELZEN AAGTEKERKE Sportzaal, 09.15- 10.15 uur - Gymnas tiek op muziek voor ouderen; ARNEMUIDEN De Arne, 20.00 uur - Wijktafel, bijeen komst waar actuali teiten uit de buurt aan bod komen; KOUDEKERKE Pien Bso, Tram straat 31, 09.00- 11.00 uur - Mama café voor (aan staande) moeders met hun kinderen (0-4 jaar); MIDDELBURG Zeeuws Archief, 13.30-16.30 uur - Meditatieve schrijf- workshop; Hof van Buren, 14.00 uur- Lezing Piet van der Klis over ontstaans geschiedenis van duingebied Oranje zon; Gasthuis, 14.00 uur - Ontmoetings plaats voor longpa tiënten met als thema 'Goed ge bruik van medica tie'; Cinema Middel burg, 15.00 uur - Vertoning film 'Tonio'; Kruitmolen- laan 125,19.00- 22.00 uur - Repair Café; Schouwburg Middelburg, Molen water 99, 20.00 uur - Cabaretvoorstel ling Wim Daniels (foto); Poppodium De Spot, 20.30 uur - Albumpresentatie Peter Slager; OOSTKAPELLE Voetbalvereniging, 13.30 uur - Sport- dorp wandeltocht van 5 tot 10 km; VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur - 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen; VLISSINGEN Het Majoraat, 09.30-15.00 uur - verkoop tweede hands kleding en sjoelactiviteit; Bibli otheek, 14.00-16.00 uur - TabletCafé; Stroomweg 22, 19.30-21.00 uur- Thema-avond over 'niets doen'. Erkend zorgverlener Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38