Motorbende, notaris en advocaat liggen onder vuur Kees Jansma richt zijn vizier op de eerste selectie van MZC Zeeuws kookboek voor vmbo-ers die graag kok willen worden De criminaliteit in Zeeland wordt aangepakt. Overheidsdiensten bundelen de krachten en treden op tegen verdachte organisaties en ondernemers die werknemers uitbuiten. Een Zeeuwse motorbende, een notaris en een advocaat liggen on der het vergrootglas. Justitie en andere overheidsinstanties onder zoeken of ze, los van elkaar, de wet naleven. Daar bestaan grote twij fels over. Daarnaast wordt extra gelet op enkele horeca-onderne- mers. Want zij laten busjes met Oost-Europeanen naar Zeeland komen. Die mensen worden uit gebuit want ze moeten zeventig uur per week werken voor een maandloon van duizend euro. Jetse Visser van de Taskforce Brabant/Zeeland maakte gisteren die gegevens bekend na overleg tussen de burgemeesters, politie en Openbaar Ministerie. Sinds dit jaar werken allerlei overheidsdien sten nauw samen om georgani seerde criminaliteit en ondermij ning een halt toe te roepen. Er is eerst gekeken waar die criminelen actief zijn of kunnen zijn en waar ze hulp krijgen of kunnen krijgen. Aan de hand van dat onderzoek wordt nu actie ondernomen. Vis ser wilde geen concrete namen noemen van clubs of personen die onderwerp van onderzoek zijn. Wel gaf hij aan dat de motorbende behoort tot de Outlaw Motorcycle Gang (OMG). Dat zijn motorclubs zoals Satudarah en Hells Angels die zich volgens justitie 'boven de wet' plaatsen. Burgemeester Ha- rald Bergmann (Middelburg) stelde heel duidelijk dat deze clubs doen waar ze zin in hebben. „Je moet dus als overheid laten zien waar je staat." Visser vertelde verder dat er de afgelopen tijd ook waarschuwende gesprekken zijn gevoerd met en kele huisjesmelkers, omdat in hun panden veel hennepkwekerijen Soms wisten we al jaren dat het bij iets of iemand niet pluis was zijn aangetroffen. Ze hebben de duidelijke boodschap gekregen dat ze hun panden regelmatig moeten controleren en dat ook moeten be wijzen. Doen ze dat niet, dan kun nen ze vervolgd worden voor steun geven aan henneptelers. Visser maakte ook bekend dat alleen al dit jaar 23 woningen in Zeeland zijn gesloten wegens de teelt van hennep of de vondst van drugs. In 76 gevallen zijn huurders of eigenaren gewaarschuwd dat sluiting volgt als zoiets nog eens wordt gedaan of gevonden. Ook meldde hij dat de fiscus honderd duizenden euro's heeft gevorderd bij mensen die tijdens die onder zoeken in beeld kwamen. Officier van justitie Marco van Leeuwen is tevreden over de voortgang van de Zeeuwse aanpak van de georganiseerde criminali teit. „Soms wisten we al jaren dat het bij iets of iemand niet pluis was. Door de krachten te bunde len, gegevens te delen en in actie te komen, kunnen we die zaken nu concreet bekijken." It donderdag 24 november 2016 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND16 ZEELAND 2 Front tegen onderwereld Emile Calon Middelburg - Marco van Leeuwen, officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33