Zlatan: 'Ik voel niks voor Feyenoord' Ga als eerste naar Sing 30 José Mourinho haalde er deze week op de voor hem kenmerken de manier nonchalant zijn schou ders over op. Manchester United dat al vier wedstrijden op een rij niet heeft kunnen winnen van een Nederlandse club? Het zal wel, zagen ze de Portugees in En geland denken. De nederlagen te gen Ajax (1-2) en PSV (2-1), die wa ren natuurlijk ook voor zijn tot op heden allerminst indrukwek kende heerschappij in de op vier na grootste stad van Engeland. Maar het verlies tegen Feyenoord (1-0), daar was hij bij en hij keek ernaar in september. Dat Manchester United al gerui me tijd niet meer de onaantastba re voetbalgrootmacht van weleer is, is duidelijk. Maar mag van een gehavend elftal uit de eredivisie, CONTRACTVERLENGING Oke, we missen een paar spelers, maar ik heb een behoorlijke selectie hoor de Rotterdammers missen Karim El Ahmadi, Eric Botteghin en Te rence Kongolo, worden verwacht dat het opnieuw voor een nieuwe reuzenstunt zorgt? Als daar al sprake van kan zijn, dan moet de volledige focus al da genlang bij het duel liggen. En juist daar zou de schoen vanavond in het beroemde Theatre of Dreams weieens kunnen wringen. Want had de beste speler, El Ahmadi, niet gewoon gespeeld als er in Manchester 'een alles-of-niets- wedstrijd' op het menu had ge staan? „We hebben bij hem wel ge keken naar de komende weken, dat klopt", was trainer Giovanni van Bronckhorst eerlijk. De uitbeurt van zondag in Utrecht zit al in het achterhoofd bij de koploper, zeker omdat die middag ook aartsrivaal Ajax in Heerenveen de punten nog niet zomaar binnen hengelt. Van Bronckhorst wilde gisteren uiteraard helemaal niets weten van 'over een wedstrijd heen kij ken'. „We spelen op Old Trafford. We spelen tegen Manchester Uni ted. En dan zouden wij al met het hoofd bij de eerstvolgende compe titiewedstrijd zijn? Nou, ik niet en mijn spelers ook niet. Oke, we mis sen een paar spelers, maar ik heb een behoorlijke selectie hoor." Debutant De Feyenoord-trainer wilde het gisteren niet officieel bevestigen, maar hij zou het gemis van El Ahmadi willen opvangen met de Peruaan Renato Tapia, terwijl de relatief onbekende Wessel Dam mers op de positie van Eric Botteg hin moet debuteren als basisspe ler. „Dammers laten debuteren in de basis, ik zou dat wel aandur ven", zei hij daarover. De coach benadrukt dat Feye noord naar Manchester is geko men om zich te kwalificeren voor de knock-outfase. En wie zo'n enorme hoeveelheid supporters achter zich aan ziet reizen, moet wel tot het gaatje gaan. „De fans steunen ons, altijd en overal. Maar ik hoop vrijdag wel alleen de ver halen over de wedstrijd in de krant lezen. En niets anders." Een geruststellende gedachte: ook als Feyenoord in Manchester verliest, heeft de ploeg kwalifica tie voor de knock-outfase nog vol ledig in eigen handen. Dan moet er wel op 8 december in de Kuip van het ontketende Fenerbahge worden gewonnen. CHRIKKELIJKE IKKE Dé muzikale familiefilm van dit moment. Ga naar pzc.nl/sing donderdag 24 november 2016 Gehavend Feyenoord droomt van reuzenstunt op Old Trafford Feyenoord proefde gisteren alvast van Old Trafford. De Rotterdammers kunnen zich kwalificeren voor de knock-out- fase van de Europa League. Maar is het reëel om te denken dat het gehavende elftal op nieuw stunt? Mikos Gouka Manchester —Giovanni van Bronckhorst Zlatan Ibrahimovic speelt van avond tegen Feyenoord. Vooraf gaand aan dat duel zette de vedet te van Manchester United alvast de gemoederen op scherp. „Toen ik bij Ajax speelde, won Feye noord niks. Ik heb ook geen gevoe lens voor die club, alleen maar voor Ajax. Daar had ik een gewel dige tijd, speelde ik met geweldi ge spelers", zei Zlatan. De aanval ler, die tussen 2001 en 2004 voor Ajax speelde, ging hier even aan het feit voorbij dat Feyenoord in 2002 de UEFA Cup won. De 35-jarige Zlatan, die gisteren zijn contract met een jaar ver lengd zag worden tot medio 2018, erkent dat de Red Devils te kam pen hebben met een lichte vorm crisis. „Sommige wedstrijden do mineren we, maar krijgen we niet het resultaat dat we verdienen. Als jullie dat ongelukkig noemen, dan is dat zo. We moeten meer ge ven, zullen dat ook doen en dan komt er vanzelf een winstreeks." United-trainer José Mourinho neemt het duel met Feyenoord ui terst serieus. „Want als we weer verliezen, dan liggen we er uit." Manchester United verloor bij Feyenoord (1-0) mede omdat de Engelse club niet in de sterkste opstelling begon. Mourinho liet in het midden of hij nu wel zijn eer ste keus het veld instuurt. „Maar we hebben nog vier punten nodig om ons te kwalificeren. Het voelt dus als een soort van knock-out- wedstrijd. Als we verliezen liggen we er uit." VAN DE MAKERS VAN Een meeslepend, muzikaal festijn begeleid door meer dan 65 bekende hits. Een must-see deze december! Speciaal voor u is er een première op 4 december. In meer dan 60 bioscopen, dus ook bij u in de buurt, bewondert u als eerste Sing in 3D voor slechts 7,50 inclusief 3D bril! Exclusieve voorpremière Inc. 3D bril ILLUMINATION Giovanni van Bronckhorst met zijn selectie in actie tijdens de training op Old Trafford. foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30