Het strafbankj e van Ajax 28 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE A PSV hoopte een goed resultaat, of anders een goed gevoel mee te nemen uit Madrid. Het werd van beide niks. Kort Westra verlaat Astana Lieuwe Westra (foto) vervolgt zijn loop baan bij de Belgische ploeg Wanty-Groupe Gobert. Westra, die overkomt van Astana, hoopt voor zijn nieuwe ploeg meer voor zijn eigen kansen te mogen gaan. Ook Marco Minnaard staat onder contract bij de continentale ploeg uit België, die in 2017 graag een grote ronde wil rijden. 'Videoscheids op WK 2018' FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil dat videoscheidsrechters worden ingezet bij het WK van 2018 in Rusland. Zij moeten ar biters op het veld helpen om fouten te voor komen. „We zijn nu bezig met het testen van deze vorm van advies", aldus de Zwit ser, die hoopt dat er verder getest wordt bij het WK voor clubs volgende maand en de Confederations Cup volgend jaar. OM eist 2 jaar cel Neymar Als het aan de Spaanse justitie ligt, gaat de Braziliaanse voetballer Neymar (foto) voor twee jaar de cel in. Die eis sprak gisteren een aanklager uit in de zaak, die draait rond de transfer van de aanvaller in 2013 van Santos naar FC Barcelona. Veroordeelden zonder strafblad hoeven in Spanje overi gens niet de cel in bij straffen van twee jaar of minder. Eerder dit jaar werd Lionel Messi veroordeeld tot 21 maanden gevangenisstraf. Quote van de dag Messi Bale Dakar Rally Het laatste be zoek van een Nederlandse club aan het mo numentale Esta- dio Vicente Cal- deron werd geen avond om later nog eens ge noeglijk op terug te kijken. De 2-0 zege van Atlético was volkomen terecht, de wedstrijd als kijkspel vlak en in het verweer van PSV ontbrak het geloof, zeker toen kort na rust de 1-0 van spits Ga- meiro viel, snel gevolgd door de 2-0 van zijn collega Griezmann. Bij die goals leidde Davy Pröpper beide keren het fatale balverlies in. Dat is in de fase waarin PSV zit misschien nog wel het meest zor gelijke, dat juist de kopstukken de boel niet kunnen trekken. Want vooraf was er natuurlijk al het nieuws over Luuk de Jong. De beslissing van Cocu om tegen Atlético te beginnen zonder hem, tja, wat moet je daarvan denken? Het is een maatregel die bedoeld is om de spits te helpen, niet om hem te slachtofferen, zo veel is duidelijk. Maar hoe het psychologisch gaat uitpakken weet niemand nog. De Jong zelf dacht afgelopen weekeinde na de uitbeurt tegen Willem II in ander soort oplossin- gen om zijn barrière te doorbre ken. „Mijn eigen gevoel is dat ik baat zou hebben bij een bliksemaf leider. Ik ben nu vaak de enige in het doelgebied op wie verdedigers zich kunnen richten. Dat doen ze dan ook met alle mogelijke midde len. We proberen wel meer men sen in de zestien meter te krijgen. Maar we moeten meer loopacties De beslissing van Cocu om te beginnen zonder De Jong was bedoeld om de spits te helpen voor elkaar maken, meer bewegen zonder bal." Dat kan overigens nog steeds de meer structurele oplossing wor den voor de komende tijd. PSV speelt in de komende drie compe titiewedstrijden tegen ADO, Roda en Go Ahead, typisch van die teams die je maar het best meteen bij de strot kunt grijpen. Tegen ADO keert De Jong zaterdag nor maal gesproken al terug in de ba sis. Gisteravond zag hij vanaf de bank hoe keeper Zoet nu de aanvoer dersband droeg en hoe Pereiro en Bergwijn het aanvalsduo vorm den. Zoals verwacht greep Cocu terug op de inmiddels gekende for matie met vijf verdedigers om At lético te bespelen. Veel had PSV aanvallend niet in te brengen. Ei genlijk was er maar één noemens waardig moment, een dribbel van Bergwijn na 18 minuten, besloten met een pass op Pereiro die alleen op doel afkon gaan. Maar de Uru- guayaan kreeg de bal niet langs keeper Oblak. Aan de overkant gaf PSV zelf wel kansen weg. In de eerste elf minuten meteen al drie grote, maar in die fase lieten Gameiro en Griezmann de kampioen van de eredivisie nog in leven. Later wa ren ze minder toeschietelijk. Voor PSV komt alles nu aan op de slotwedstrijd. De 3-2 zege van Rostov op Bayern zet de Russen straks in december in een zetel als zij naar het Philips Stadion komen voor de allesbeslissende laatste poulewedstrijd. In het rechtstreek se gevecht om een Europa League ticket na de winterstop kan Ros tov precies het spel spelen waarin het gespecialiseerd is. Inzakken, blok vormen en waar mogelijk do delijk counteren. Precies de in steek die PSV dus niet meer kan kiezen in 90 minuten van alles of niks. Het is typisch zo'n wedstrijd waar Riechedly Bazoer aan iedereen had kunnen laten zien dat Peter Bosz het helemaal verkeerd ziet. Tegen Panathinaikos staat voor Ajax, al zeker van de volgende ron de, 'alleen' de groepswinst op het spel. Dus ruimte voor jeugd en de voorlopige afhakers/verliezers sinds Bosz zijn vertrouwde win- „Mijn lichaam laat me telkens zo ontzettend in de steek. Daardoor kan ik het niet meer opbrengen." donderdag 24 november 2016 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Manchester United-aanvaller Memphis Depay staat volgens Russische media in de belangstelling van Spartak Moskou, de club van collega-international Quincy Promes. Eer der werd Everton aan de oud-PSV'er gelinkt. Virgil van Dijk is 'hot'. De verdediger van Southampton staat naast Liverpool, ook in de belangstelling van Manchester United. „Hij kan één van de vijf beste verdedigers ter we reld worden", aldus zijn coach Claude Puel. Henke Larsson is opgestapt als coach van het Zweedse Helsingborg. Aanleiding is de aanval van fans op zoon en speler Jordan (19), na de degradatie afgelopen weekeinde. Lionel Messi maakte gisteren in de Champions League twee doelpunten. Daarmee komt de FC Barcelo- na-speler op het duizelingwekken de aantal van 100 internationa le goals, 92 daar van in de CL. i Gareth Bale (foto) mist waar schijnlijk El Clasi- co tegen FC Bar celona, volgende week zaterdag. De aanvaller van Real Madrid heeft in de CL een enkelblessu re opgelopen en staat drie weken aan de kant. Nederland is in 2017 goed verte genwoordigd in de Dakar Rally. Liefst 34 Neder landse ploegen (8 motoren, 2 quads, 5 auto's en 19 trucks) staan 2 januari aan de start van de rally door Zuid-Amerika. PSV kan in Madrid geen vuist maken Maarten Wijffels Madrid ATLÉTICO MADRID Riechedly Bazoer (links) zit, naast Kenny Tete, op de bank bij Ajax. Vandaag is hij zelfs helemaal niet welkom, foto anp Ajax-Panathinaikos vanavond een kans voor de jeugd en voor lopige afhakers in Amsterdam? Niet voor Riechedly Bazoer, de derde ontevreden speler die disciplinair geschorst is. Daniël Dwarswaard Amsterdam astana Hockeyster Jacky Schoenaker stopt bij Oranje. De speelster van Amsterdam kwam 49 keer uit voor het Nederlands team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28