doet popsterren doorslaan 22 ANGELA KIJKT TV Justin Bieber slaat een fan, Jason Derulo was betrokken bij een vechtpartij en Kanye West vloog bijna een sportschool medewerker aan. De tol van de roem? Ik kan niet kijken als Carice optreedt. Dan moet ik zo hard huilen Het is dat de inhoud van Schuldig zo in tens triest is, anders was het dolko misch. De hoofdpersonen uit de docu mentairereeks op NPO1, bewoners van de Vo- gelbuurt in Amsterdam-Noord, lijken recht streeks uit Jiskefet te komen. Zo is daar Dennis van de noodlijdende die renwinkel. Maar ja, hij houdt van z'n vogels en vissen, begroet ze elke morgen stuk voor stuk met 'dag lieverd'. Dus ploetert hij door, terwijl schulden zich opstapelen. Ramona heeft voor haar man en kinderen verzwegen dat ze een huurachterstand hebben van twaalf maanden. Nu worden ze door een deurwaarder uit huis gezet, maar die stuit tot zijn verrassing ook op een inwonende schoon moeder die herstelt van een hersenbloeding. Het gezin kan terecht bij de ouders van Ra mona in hun driekamerwoning. Probleem is wel dat die hun andere dochter met kind óók net in huis hebben genomen. En dan zijn er nog de afgestompte deurwaar der, een voormalige jetsetkoningin van Ibiza die aan de grond zit en de licht hysterische dame van de schuldsanering die met een plu chen aapje haar clienten probeert wakker te schudden. En niet te vergeten de hartverove- rende Surinaamse die geen stuiver heeft, maar stug vasthoudt aan haar dure tv-box en Flo rence Grifïith-achtige nepnagels. Het is bittere armoede, daar in de Vogel- buurt. Kinderen kunnen niet mee op school reis omdat hun ouders niet betalen en moe ders hebben geen geld voor een cadeautje of taart op de verjaardag van hun dochtertje. Hulde dat het de makers van Schuldig is ge lukt zó dichtbij een onderwerp te komen waar het gros uit schaamte liever over zwijgt. Ik zit al twee weken met een mengeling van verba zing, verwondering en ook verontwaardiging te kijken. Waar halen die mensen in die uit zichtloze situaties elke ochtend nog de moed vandaan om uit bed te komen? Waarom heb ben ze het in vredesnaam zó ver laten komen? En waarom doen ze vaak zélf zo weinig aan hun problemen? De hulpverlening is al even fascinerend. De ene keer is het keihard: houd je een euro te veel over in de maand of heb je een auto, dan geen pasje voor de voedselbank. De andere keer re gelt iemand uit eigen zak - dat was tenminste mijn indruk - een taart voor het jarige meisje. Wat ik al zei: het zou dolkomisch zijn, als het niet zo diep triest was allemaal. Quote van de dag Nominaties HHB, Lubach Ik Vertrek als musical et een beetje pech wordt elke misstap van een ster breed uit gemeten. De afgelo pen dagen was het flink raak. Zo gingen er gisteren beel den de wereld over van Justin Bieber die een handtastelijke fan in zijn ge zicht stompt, met een bloedende lip tot gevolg. Een dag daarvoor bleek uit een politierapport dat de Kanye West tijdens een nervous breakdown had geprobeerd om een sportschoolme dewerker aan te vallen. Weer een dag eerder legden came rabeelden vast hoe zanger Jason De rulo in een knokpartij belandt. Ook liet rapper 50 Cent zich verleiden om een journalist via Instagram te be dreigen, toen die een interview wilde met een van de moeders van 50's kinderen. „Hij moet niet gek op kijken als hij zijn gezicht aan elkaar moet laten hechten", klonk het drei gend. Hoe kan het dat beroemdheden als zij zich zo laten gaan? Voormalig Baywatch-ster David Hasselhoff ver dedigde gisteren de actie van Bieber. „Fans zijn helemaal doorgeslagen man. Ik bedoel, wat wil die jongen nou eigenlijk? Een handtekening? Zodat hij die kan verkopen? Dan kan hij ook klappen verwachten", aldus de acteur op tv. „Je moet ons met res pect behandelen, dan krijg je ook res pect terug." Genoeg geld Rapper Lange Frans, die zich in het verleden wel eens uit de tent heeft laten lokken door een fan, is het daar niet mee eens. „Je moet er gewoon mee dealen. Als je daar niet mee om kunt gaan, kun je maar beter stop pen. En in het geval van Justin Bieber is dat een optie. Die jongen heeft ge noeg geld om het nog tot zijn achter kleinkinderen te kunnen uitzingen." Volgens artiestenpsycholoog Daisy Gubbels kan er ineens iets knappen bij een artiest doordat hij of zij con tinu zijn grenzen moet bewaken. „Ze zijn publiek bezit, maar alleen in dat deel van hun leven waarin ze artiest zijn. De rest is privé en dat willen ze zo houden. Als iemand in dat privé- domein probeert te komen, kan dat als heel bedreigend worden ervaren", legt ze uit. „Wanneer jij en ik naast elkaar in de trein zitten, hebben we allebei zo onze eigen grenzen, het komt van twee kanten. Maar bij ar- Je moet er mee dealen. Als je daar niet mee om kunt gaan, kun je beter stoppen tiesten willen de fans steeds meer - na een handtekening willen ze een foto of zelfs een knuffel - en ben je als artiest constant op je hoede, con stant je eigen grens aan het bewaken. Dat is heel vermoeiend en stressvol. En ja, dan gaat het wel eens mis. Het kan helpen als je een manager hebt die aan pers en fans die grenzen steeds duidelijk maakt. Dat geeft rust." donderdag 24 november 2016 Schuldia Reageren? angela@ad.nl Halina Reijn wordt zo ge raakt door muziek, dat ze de concerten van haar vriendin Carice van Houten overslaat. TELEVISIE Zondag met Lu bach en Heel Holland Bakt maken kans op de Gouden Te- levizier-Ring 2017. Met Expe ditie Robinson Dance dance dance en Dokter Tinus zijn ze de eerste vijf van uiteindelijk 25 genomineerden. Stress THEATER Er komt een musical geïnspi reerd door het tv-programma Ik vertrek. Het verhaalt over drie vrouwen die in Spanje een bed breakfast be ginnen. De voor stelling Vamos! draait in seizoen 2017-2018 in de theaters, meldt producent Rick Engelkes. Marlies van Leeuwen 44 Jason Derulo (links met ketting) mengt zich in een vecht partij. FOTOTMZ De heetgebakerde Kanye West blijkt een sportschoolme dewerker te hebben aangevallen, fototmz Een fan steekt zijn hand uit naar Justin Bieber. Die stompt hem enkele seconden later in het gezicht, fototmz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22