Tinderen voor kinderen td Proces 'minder-minder' dé *->-3',^ t" A Chorus Line Op de laatste zittingsdag maakte Geert Wilders van zijn proces een gevecht tussen het volk en de elite „Namens miljoenen vraag ik u: spreek ons vrij." Walcheren Verbieden helpt niet, praten wel p« In Uit Thuis Musical biedt een kijkje achter de schermen van een auditie De druk op de schouders van de rechters in de zaak-Wilders was al immens. Maar de hoofdpersoon deed er gisteren nog een schepje bovenop. „Ik zeg tegen u: de strijd van de elite tegen de bevolking zal door het volk worden gewonnen", zei hij, zijn blik gericht op de rechtbankpresident. „Dat kunt u met dit proces ook niet keren. Wij zullen winnen. Het Nederlandse volk zal winnen. En men zal zich herinneren wie aan de goede kant stond." Wekenlang was Wilders de grote afwezige in de rechtszaak rond zijn 'minder Marokkanen'- uitspraken. Hij noemde het een politiek proces, en zag er geen heil in om vragen van de rechtbank te beantwoorden. Maar gisteren was hij er wél. Als elke verdachte had De gewone mensen. Ik ben hun woordvoerder, hun uitverkorene hij het recht op het laatste woord, en dat gebruikte hij. Niet voor een paar minuten, zoals het in de meeste rechtszaken gaat, maar voor een uitgebreid, politiek gela den betoog vol emotie. „Toen ik besloot hier vandaag het laatste woord te voeren in het proces te gen de vrijheid van meningsui ting, zeiden veel mensen dat het zinloos was. Dat u mij allang heeft veroordeeld. En misschien is dat zo. Maar toch sta ik hier." Hij betoogde vurig niets ver keerds te hebben gezegd. „Ik mag niet zwijgen." Hij gebruikte het laatste woord voor een uitgebreid politiek geladen betoog vol emotie De belangrijkste boodschap van de PVV-leider: deze zaak is niet slechts een strijd tussen hem en het OM. Dit proces, stelt Wilders, is een clash tussen het gewone volk en de elite. Zo legde hij nog meer druk op de rechters, die over twee weken een oordeel moeten vellen en hoe dan ook een deel van het land over zich heen zullen krijgen. „Mijn stem is de stem van velen, en u ként ze", zei Wilders tegen de rechters. „Misschien is het uw chauffeur, of uw tuinier, uw fysiotherapeut. De gewone mensen. Ik ben hun woordvoer der, hun verkozene. Ik zeg u na mens die miljoenen: spreek me vrij. Spreek ons vrij." Nieuwsmedia LEES DE NIEUWE THRILLER VAN SIMONE VAN DER VLUGT Wilders zwijgt niet langer Peter Groenendijk Schiphol -Geert Wilders P4 Snuffelen aan techniek Nick Wouters uit Kapelle kijkt geconcentreerd naar een regelinstallatie. De leerling van het Calvijn College is een van de ruim 1.100 vmbo'ers die deze week deelnemen aan de oriëntatie- dagen voor technische beroepen in Goes.zeeland 10 donderdag 24 november 2016 In de loop van de dag breekt de 10°C zon door pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ilMOkE van_P^ VL-UCjT toen HETi pONKE^ wekd spannend, ijzersterk.' I - De Telegraaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1