W IÉ bij independer vergelijken we 43 van de 46 zorg verzekeraa rs op prijs én inhoud E 19 maar aantrekkende economie en vergrijzing helpen een handje Werkgevers zaten op de automatische piloot, maar dat verandert jij een probleem. Je kennis is ver ouderd en niet langer nodig." Door de snelle technologische ontwikkelingen veroudert kennis steeds sneller. Dat werkgevers daarom naar jongeren kijken, is te begrijpen. Die hebben de meest actuele kennis. Een oudere die al tijd is bijgebleven zal merken dat hij toch achteraan in de rij staat als het om het vinden van werk gaat, zegt Schippers. „Werkgevers hebben als ideaalbeeld van de werknemer een jonge blanke werknemer. Bij reorganisaties zie je dat werkgevers dat aangrijpen om te verjongen. Dit is een reflex in de maatschappij en die veran der je niet zomaar. Vergelijk het met de positie van vrouwen op de arbeidsmarkt. Die verbetert ook maar langzaam." Een kennisachterstand, werk gevers die jongeren prefereren en dan ook nog vooroordelen dat ou deren vaak ziek, inflexibel en duur zijn. Het beeld ziet er som ber uit voor de 50-plusser. Geen wonder dat de ouderen bij het solliciteren tegen een muur aan lopen. Positief Niet bij de pakken neerzitten en ook de 1001ste sollicitatiebrief de deur uitdoen, is het devies van John de Wolf, de ambassadeur voor de oudere werkloze. De oud profvoetballer is door het kabinet ingehuurd om de vooroordelen tegen oudere werknemers te be strijden en ouderen gemotiveerd te houden een baan te zoeken. „Werkgevers zaten heel erg op de automatische piloot als het om oudere werklozen gaat. Nu begint het beeld van ouderen te verande ren. Dat wil ik zo houden." En de werkloze ouderen waarderen de positieve aandacht. „Je gaat aan jezelf twijfelen", zegt Yvonne Christ (56) uit Badhoevedorp. „Ligt het aan mij dat ik ontslagen ben?" Thissen herkent dat beeld. „Daarom is het goed dat werkloze 50-plussers merken dat er van al les voor hen is. Ze zien dat er in hen wordt geïnvesteerd, dat ze het waard zijn." Het kabinet zet vol in op het weer aan het werk krijgen van ouderen. Niet alleen is John de Wolf ingehuurd voor het betere duw- en trekwerk, het UWV heeft ook extra geld gekregen om ouderen sneller naar een nieuwe baan te begeleiden. En dan is er nog een heel scala aan subsidiere gelingen, zoals loonsubsidie om ouderen aantrekkelijker te maken op de arbeidsmarkt. Van Dalen gelooft niet zo in die maatregelen. „Uit onderzoek blijkt dat subsi dies en andere maatregelen niet werken. Het helpt hoogstens een klein beetje, maar het structurele probleem los je er niet mee op." Is er dan nauwelijks hoop voor oudere, werkloze werknemers? Nee, dat voert ook weer te ver. De aantrekkende economie blijkt op vallend genereus voor deze groep. Schippers stelt onomwonden dat de huidige economische groei meer doet voor de werkloze 50- plussers dan alle overheidsmaat regelen bij elkaar. „De werkgele genheid trekt aan, dus het rijtje wordt korter. Zo komen 50-plus- sers vanzelf aan een baan." Liever Ook de demografische trend speelt de oudere werkloze in de kaart, denkt Schippers. „Door de vergrijzing komen er steeds meer oudere consumenten. Die willen misschien liever worden bediend door oudere werknemers. Die zit ten vaak niet te wachten op een snelle jongen. Mijn vader wachtte bij de Mediamarkt ook altijd tot een oudere verkoper vrij was om zijn vragen aan te stellen." donderdag 24 november 2016 - John de Wolf (ambassa deur oudere werklozen) Een goed advies gaat over meer dan prijs alleen. Bij Independer vergelijken we daarom de zorgverzekeringen op prijs én inhoud. Wordt jouw ziekenhuis bijvoorbeeld wel vergoed? En hoe goed zijn de polisvoorwaarden? Op independer.nl weet je in 10 minuten welke zorgverzekering het best past bij je portemonnee en bij je leven. regel zelf de beste U zorgverzekering voor jou bij independer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19