17 Turkse leider trekt zich niets aan van stemming Europees Parlement HEERLIJKE HERFSTDEALS (.088-0331543 hoteldeal.nl Een stemming 'zonder waarde', zegt de Turkse president Erdogan over de stemming vandaag in het Europese Parlement over de bevriezing van de Turkse toetreding tot de EU. „Ik zeg op voorhand tegen iedereen dat de stemming niet relevant is, wat de uitkomst ook moge zijn", zei Recep Erdogan gisteren tijdens de vergadering van de Organisatie van Islamitische Samenwerking in Istanboel. Hij riep de Islamitische landen op om stelling te nemen te gen het Westen waar volgens hem moslims te maken krijgen met vooroordelen en aanvallen. Zelf suggereerde hij dat Turkije binnen kort via een referendum afstand neemt van de Europese Unie, en dat het land aan zou kunnen haken bij het Shanghai Pact (SCO) een sa menwerking tussen China, Rus land, Kazakstan, Kirgizië, Tadzjiki stan en Oezbekistan. Ook India en Pakistan sluiten zich op korte ter mijn aan bij de organisatie. Intussen gaan de zuiveringen in Turkije na de misluke staatsgreep van deze zomer door. Dinsdag, vlak voor het begin van het bevriezings debat in het Europarlement, maakte Ankara bekend dat er nog eens 15.000 ambtenaren zonder vorm van proces waren ontslagen en 375 organisaties per direct wer den gesloten, inclusief negen nieuwsmedia. Het opsluiten van inmiddels 145 journalisten en tientallen Koerdi sche parlementsleden en burge meesters, het arresteren van 40.000 leerkrachten, rechters, onderne- De Turkse president zoekt met het Shanghai Pact toenadering tot China en Rusland mers, schrijvers, en het ontslaan van 130.000 ambtenaren wijzen al lemaal in één richting: „Turkije keert zich af van Europa en slaat een andere weg in", aldus politiek analist Semih Idiz. De EU is volgens hem mede schuldig met haar 'we willen Tur kije niet'. De protesten uit Brussel tegen de buitensporige 'zuivering' in de nasleep van de couppoging, het schenden van de mensenrech ten, en het gebrek aan een onafhan kelijke justitie zijn in de ogen van Idiz niet meer dan cynische 'kroko dillentranen'. Europa durft niet hard op te treden en de Turkse de mocratie echt te verdedigen, omdat de Turkse rol bij het tegenhouden van grote stromen vluchtelingen naar Europa als belangrijker wordt gezien. „Daarom kunnen Erdogan en de AKP wegkomen met hun 'Eu ropa kan naar de hel lopen' hou ding", aldus Idiz. Referendum Turkije kan en zal zijn antiterroris- mewetgeving niet aanpassen aan EU-criteria, zeggen de Turken. De staat is namelijk verwikkeld in een strijd op leven en dood tegen drie terroristische organisaties: de Güle- nisten, de Koerdische PKK, en ISIL. Als de EU om die reden weigert het akkoord voor visumvrij reizen voor Turken voor 1 januari uit te voeren, zet het zelf het vluchtelingenak- koord op losse schroeven. Ook economisch raakt het even tueel bevriezen van de dialoog Tur kije niet. Europa is Turkije's belang rijkste handelspartner en heeft sinds 1996 een vrijhandelsverdrag met de EU. Die komt door opschor ting van de toetredingsonderhan delingen niet in gevaar. Erdogan bereidt intussen al zijn volgende zetten voor. Hij wil de grondwet aanpassen om een Poe- tin-achtig presidentieel systeem in te voeren. Ook wil hij een referen dum over zo'n systeem met een 'sterke leider', het herinvoeren van de doodstrafen over al dan niet toetreding tot de EU. Over de uit slag van deze drie kwesties zal Erdo gan geen slapeloze nachten hebben. 3 dagen op 700 m. van het strand in België 3-daagse stedentrip Dublin incl. vlucht 3 dagen aan de Moezel incl. 3-gangendiner donderdag 24 november 2016 Erdogan rekent niet meer op EU De Turkse president Erdogan. fotoap Mare Guillet Istanboel hoteldeal.nl/K11247 hoteldeal.nl/K11248 hoteldeal.nl/K11249 Voor Armin van Buuren was het de eerste keer, maar dat geldt ook voor Myanmar. De dj ver gaapte zich in Rangoon aan de Shwedagonpagode, een van de belangrijkste boeddhistische tempelcomplexen ter wereld. Het bezoek van de dj aan het ooit zo geïsoleerde land was geen toeval: Myanmar organiseerde de eerste editie van dancefestival We Are Connected, foto twitter prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten Hotel ibis De Haan 2 overnachtingen incl. ontbijt V Op slechts 700 m. van het strand v Bezoek Oostende en Brugge Best Western Sheldon Park Hotel 2 overnachtingen o.b.v. logies Retourvlucht Amsterdam - Dublin Tip: bezoek de Guinness brouwerij Hotel zur Brücke s 2 overnachtingen incl. ontbijt V l x 3-gangendiner en welkomstdrankje v Gratis Wi-Fi, parkeren en wandelroutes V Bezoek Cochem en Trier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17