Hof: meer onderzoek naar drie moorden Kiest u maar uit... Alt Inclusive of Logies corendon 15 Een korte rondgang door dating app Yellow laat profielen van pu bers uit alle hoeken van het land zien. Jonge jongens zonder shirt en meisjes van 14 die selfies maken in de badkamer. Onder de foto's staan teksten als: 'Stuur me een be richtje, ik verveel me in de klas!'. De app voert geen achtergrond- checks uit, dus iemand van 40 kan zich voordoen als iemand van 15. Daar zit het gevaar, vinden op voedkundigen Marina van der Wal en Justine Pardoen. „Het is alsof je je kind alleen loslaat op een drukke straat vol met gevaar. Pubers heb ben geen onderscheidend vermo gen. Ze zien het niet als iemand van 45 zich voordoet als iemand van 15", vertelt Van der Wal. „Pu- bers zijn niet naïef, wel heel opti mistisch. Ze denken: Gevaar? Dat overkomt mij niet. Als ouder moet je ze daarvoor beschermen." Pardoen vindt niet dat er bij voorbaat wat mis is met een da tingapp voor kinderen. „Ouders moeten wel weten dat het bestaat als hun kind erop actiefis." Van der Wal denkt daar anders over. „Ik snap dat pubers volwassen gedrag willen kopiëren, maar van een da tingapp zie ik het nut niet in." Ouders maken zich vaak zorgen over hun kinderen als ze zich al leen op fysieke plekken bevinden, aldus Van der Wal. „Maar ze lopen nét zo veel gevaar als ze gewoon met hun telefoon op de slaapka mer zitten." Een derde van de ou ders heeft volgens Van der Wal Verbied je kind niet de app te gebruiken, maar praat er over geen idee wat hun kind doet op so cial media. „Ze zijn soms niet eens geïnteresseerd. Daar kan ik echt boos om worden." Het is, na zelf de proef op de som te hebben genomen, inderdaad ge makkelijk om een vals profiel aan te maken op Yellow. Omdat de app volgens de Franse makers slechts een ontmoetingsplek is, nemen ze geen verantwoordelijkheid voor wat er daarna gebeurt. Ze laten we ten: „Kinderen onder de 18 komen via ons alleen in contact met pro fielen van andere kinderen onder de 18." De makers erkennen wel dat het een probleem is dat ieder een zo maar een geboortedatum kan invullen. „Dat is iets waar wij druk mee bezig zijn." Het advies aan ouders die zich zorgen maken over de app is vol gens Pardoen simpel: „Verbied je kind niet direct er gebruik van te maken, maar praat er over. Stel open vragen die beginnen met: Wat zou jij doen als...? Laat ze die hardop beantwoorden. Het is goed als kinderen het zichzelf horen zeggen." Van der Wal: „Probeer er achter te komen waarom ze graag op een datingapp zitten. Ben niet laconiek, maar geïnteresseerd." LEEUWARDEN Het gerechtshof in Leeuwarden heeft gisteren onver wacht geen uitspraak gedaan in de zaak rondom de broers Admilson en Marcos R. Volgens het hof heeft het Open baar Ministerie onvolledig onder zoek gedaan in de drievoudige moordzaak. Het hof zegt dat er tij dens overleg in de raadkamer, waar rechters na de behandeling van de zaak overleggen over de straf, de conclusie is getrokken dat er nog niet voldoende onderzoek is ge daan naar de moord bij Dwingeloo. Extra onderzoek moet meer dui delijkheid geven of er in Dwingeloo sprake was van moord of doodslag. Het hof stelt dat de uitspraak geen kritiek levert op het werk van het OM, maar dat het op eigen initiatief dit onderzoek wil doen. Enkele na bestaanden barstten in tranen uit toen duidelijk werd dat er geen uit spraak kwam. De broers worden verdacht van de moord op de 55-jarige Berend Smit uit Dwingeloo en het wurgen van het echtpaar Jan en Greet Vee- nendaal (beiden 77) uit Exloo.De rechtbank veroordeelde het duo eerder tot dertig jaar gevangenis straf, Admilson kreeg ook tbs. EXCLUSIEF HERFSTKORTING Geldig t/m 28 nov Green extra kosten voor <§r I maaltijden Livingstone Jan Thiel Resort Ar Ar Ar Ar Vertrek jan €599 Ook voor vertrek zomer 2017 KunukuAqua Resort Ar Ar Ar Ar AU Inclusive Vertrek jan €699 ^airberlin corendon.nl ©02375106O6 donderdag 24 november 2016 Ouders, praat goed met ie 'tinderende' kinderen Sinds het populaire Tinder niet meer toegankelijk is voor kinde ren onder de 18 wint de nieuwe datingapp Yellow aan populari teit. ledereen vanaf 13 jaar kan zich aanmelden. Je puber op een datingapp, daar moet je als ouder niet laconiek over zijn, vinden opvoedkundigen. Bonne Kerstens Castricum Veel ouders weten niet wat hun kind op social media doet. foto anp - Justine Pardoen Tropisch Curagao U vliegt met 150 meter van het Jan Thiel Beach Op loopafstand van diverse restaurantjes Compleet ingerichte keuken, dus u kunt ook zelf koken. U kunt boodschappen doen bij de Albert Heijn om de hoek. Beoordeeld door onze klanten met een 8.3 vanaf Diisseldorf incl. gratis J ruimbagage Unieke (kinderjfaciliteiten Beoordeeld met een 8.5 2 zwembaden met 2 grote glijbanen Ruime appartementen en kamers Gratis shuttleservice naar Willemstad Gratis wifi op het gehele resort Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Alle vanafprijzen gebaseerd op vertrek vanaf Düsseldorf. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15