EUWS 11 Deborah Jongejan Den Haag In de Tweede Kamer werden de vrouwen in nikab meermaals be kritiseerd door Kamerleden. Ka- rima Rahmani van de werkgroep 'Blijf van mijn niqaab af reageert. „Ik vond het erg moeilijk om te horen waar onze samenleving naartoe gaat. De politiek gaat zich bemoeien met hoe iemand zich mag kleden en zo de vrijheden in perken. Dat is erg moeilijk. Dat je niet zomaar mag zijn wie je wilt zijn." „Verschrikkelijk. Maar ik had niets anders verwacht van de beste man. Heel jammer dat hij op deze manier het gesprek aangaat. Erg laf, want wij kunnen niet zomaar iets terugroepen vanaf de tribune. Je merkt een verharding. Deze wetgeving leidt tot tweedeling binnen de samenleving. Mensen denken dat ze zomaar alles kun nen roepen." „Zeker. De politiek zou daar iets aan moeten doen. Ik heb niemand aangevallen of op een vervelende manier aangesproken, maar ik word constant negatief bejegend." „Ik begrijp dat iemand een be paalde angst kan hebben, maar dat zou geen indicator voor wetgeving moeten zijn. Angst is niet gestoeld op feitelijkheden. Kent u iemand die is aangevallen door een nikab- dragende vrouw? Nee, het is de beeldvorming." „Vrouwen met kinderen kunnen straks niet verder dan het poortje van de school. Je kan niet zomaar naar het ziekenhuis of met de bus. Kan ik straks nog een opleiding genieten? Ik weet het niet." „We zullen ons de vraag moeten stellen wat ons meer geluk brengt. Tot nu toe is dat voor mij de nikab, die zal ik blijven dragen." „Absoluut niet. Ik ben ook niet ge trouwd. Kijk naar het onderzoek dat Annelies Moors van de Univer siteit van Amsterdam heeft ge daan. Daaruit blijkt dat vrouwen die besluiten een nikab te dragen juist tegen weerstand in eigen kring aanlopen. Het is echt moei lijk om vandaag de dag een nikab te dragen." „Ik ben onderdrukt ja. Door man nen in pakken die zeggen dat ik dit niet mag dragen." „Ik ga nu echt geen theologische discussie voeren. Het gaat erom dat er een wet is die ervoor zorgt dat ik mezelf niet mag zijn." donderdag 24 november 2016 'Ik zal de nikab blijven dragen' De komst van een tiental nikab- dragende vrouwen in de Tweede Kamer heeft gisteren voor enige commotie gezorgd. Eerst wer den ze geweigerd bij de ingang, later mochten ze toch naar bin nen voor het debat over het zo genoemde boerkaverbod. Wat vond u van het debat? Kamerlid Joram van Klaveren zei dat hij het geen gezicht vond dat er vrouwen in nikab op de publieke tribune zaten. Wat vond u daarvan? Merkt u dat ook op straat? Begrijpt u dat mensen het eng vinden om iemand te zien die zijn gezicht bedekt? Een ruime Kamermeerderheid is voor het verbod. Wat betekent dat voor vrouwen als u? Veel Kamerleden hopen dat u de nikab afdoet vanwege dit ver bod. Bent u door iemand gedwongen om de nikab te dragen? Kamerlid Jacques Monasch noemde de nikab een symbool van onderdrukking. Maar mannen hoeven geen nikab aan. AVrouwen in nikab bezoeken de Tweede kamer tijdens het debat over het boerkaverbod. fotosbart maat/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11