Bas is vermist, I" maar wordt er wel gezocht? DENK meldt groei aantal incidenten Succesvan Zeeland Connect Dit gaat 2017 u kosten! Tv-persoonlijkheid en aspirant-DENK- politica Sylvana Simons krijgt 'zichtbare en onzichtbare' bescherming omdat er de afgelopen tijd veel bedreigingen tegen haar zijn geuit. Walcheren ErwinSalemink, geen woorden maar daden. In Geld&Goed Zie ginds komt... ons pakje? Wie is de grootste boosdoenervoor de Zeeuwen? Bas van Doorne uit Heinkenszand is al vijf weken vermist. Zijn ouders zijn ■i radeloos, want volgens hen onderneemt de politie geen actie. - Terwijl twee meisjes al na een week zijn opgespoord. „Het voelt alsof je aan je lot wordt overgelaten." MHi Volgens DENK-voorman Tunahan Kuzu worden er na overleg met de Nationaal Coördinator Terrorisme bestrijding en Veiligheid (NCTV) 'zichtbare en onzichtbare maatre gelen' genomen. Aanleiding is de 'continue stroom racistisch en seksistisch ge laden bedreigingen' die de afgelo pen tijd tegen Simons zijn geuit, stelt Kuzu. Dieptepunt noemt hij een 'schandelijke video' waarin zijn partijgenote wordt afgebeeld als slachtoffer van een lynchpartij. De maker blijkt een man van 37 uit Aalsmeer, die zich gisteren meldde bij de politie. Hij blijkt va ker racistische en anti-islamitische filmpjes online te zetten. De man is aangehouden. Politiek leiders in de Tweede Kamer namen het gisteren unaniem op voor Simons. PW-lei- der Geert Wilders, die zelf al jaren zwaar wordt beveiligd, zei tegen elke vorm van bedreiging te zijn, 'van wie ook'. VVD-fractieleider Halbe Zijlstra stelde dat een politi cus 'voor dingen staat en dat heeft soms treurige gevolgen'. Vicepremier Lodewijk Asscher noemde het bewuste filmpje na mens het kabinet 'weerzinwek kend', en noemde het 'typisch een zaak voor het Openbaar Ministerie'. Kuzu vindt die reactie niet af doende. Hij vindt dat minister-pre sident Mark Rutte, die momenteel op bezoek is in Indonesië, een 'daad' moet stellen. Kuzu: „Hij moet een signaal afgeven aan het land, dat dit echt niet kan, dat dit een brug te ver is." Dat Simons wordt beveiligd, is uitzonderlijk. Voor politici is het een redelijk zeldzaam verschijnsel, Rutte moet signaal afgeven aan het land dat dit echt niet kan en Simons is nog niet eens gekozen tot Kamerlid. Meest recente voor beelden, naast Wilders, zijn VVD'ers Fred Teeven en Ayaan Hirsi Ali. VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra onthulde vorig jaar dat hij een kogelbrief had ontvan gen, maar zweeg erover of hij daarna ook werd beschermd door de diensten. Politici zeggen zelden iets over zulke maatregelen. Kritiek dat Kuzu beveiligingsmaat regelen geheim had moeten hou den, wuift veiligheidsexpert Glenn Schoen van de hand. „Het feit dat iemand wordt beveiligd, heeft ook een afschrikkende werking. Als je maar zwijgt over welke maatrege len je treft." Volgens DENK nemen de bedrei gingen aan de partijleden de afge lopen maanden toe. Ze gaven deze krant inzicht in tientallen e-mails en berichten op social media om die bewering te onderbouwen. »P4 11°C Nieuwsmedia ZEELAND 8 r\ 1 ZEELAND2 ZEELAND5 Sylvana krijgt beveiliging na stroom bedreigingen Tobias den Hartog-Laurens Kok Den Haag -VVD-leider Halbe Zijlstra woensdag 23 november 2016 Vanmiddag opklaringen pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1