II Crowdfunding voor Björn verloopt voorspoedig Rust weergekeerd in Zuiddorpe na keuze voor behoud 't Kaaike Kinderen Technasium De Rede ontwerpen kinder mini-bieb Mariëtte de Mul heeft gekozen. Een nieuwe mini- bieb bij haar huis in Zuiddorpe 7 Wij kozen voor Spongebob, omdat kinderen daar graag naar kijken ter van de groep die een mini-bieb in de vorm van een boek ont wierp. Met name de ontwerpers van het Goese bureau Zoom waren erg en thousiast over het boekenkast- boek-idee. „Wij zijn helemaal ver liefd op dit ontwerp. Een boek met meerdere verhalen", zo omschreef designer Matthijs de Jonge het werktuk. Desondanks koos op drachtgeefster Jet voor het ont werp dat gebaseerdwas op een vo gelhuisje. Zij het zonder wifi en Pokémon Go zoals de winnende ontwerpers opperden. Krijtbord De mini-kinderboekenvogelhuis- jesbieb met krijtbord voor mede delingen en een wand voor posters voor verloren katten wordt door Timmerservice Zeeuws-Vlaande- ren gebouwd. De feestelijke onthulling in Zuid dorpe zal nog dit schooljaar zijn. Ruim twee jaar geleden zette De Mul een mini-bibliotheek in de voortuin. Jet's Mini-bieb is een knaloranje kast waarin mensen uit een stuk of zestig boeken iets van hun eigen gading kunnen uitzoe ken. Volgens De Mul is het de be roemdste mini-bieb van allemaal. „Er zijn er inmiddels meer, maar mijn mini-bieb heeft een eigen Fa- cebookpagina." Vier groepen mochten gisteren hun maquettes pitchen voor op drachtgeefster De Mul en Niels Koster en Matthijs de Jonge van het Goese ontwerpbureau Zoom. Elet presenteren van de maquettes bleek voor de groepen jongeren een bloedserieuze aangelegen heid. Spongebob „Hoe kan de mini-bieb in de markgezet worden?", hield Brian de klas voor. „Wij heb ben voor Spongebob gekozen omdat kinderen daar graag naar kijken en omdat die de doelgroep aanspreekt." Met een soort duiven til probeerde de tweede groep de opdracht in de wacht te slepen. Een boekenkast op een poot met ruimte voor boeken, dvd's, blue- rays én voorzien van wifi, eten en drinken. Want dat is wat de doelgroep aantrekkelijk vindt, zo was de gedachte van de jonge makers van het ontwerp. Boekenkast-idee „Wij vonden wifi niet echt realis tisch", stelde Jim, die zich aan de toehoorders voorstelde als de voor- De crowdfundingsactie van Anja van Cadsand uit Zaamslag om geld bijeen te brengen voor een Inno- walk voor haar meervoudig gehan dicapte zoon loopt voorspoedig. Met nog negen dagen te gaan, staat de teller voor de actie 'Laat Björn Bewegen' op ruim tienduizend euro. De Innowalk is een in Noorwegen uitgevonden apparaat waarmee Björn (it), die zwaar spastisch is, in beweging wordt gebracht. Na een proefperiode van een maand ble ken zowel zijn moeder als de thera peuten enthousiast over het effect van de Innowalk bij Björn. De zorg verzekeraar van de familie Van Cadsand erkende dat het apparaat een oplossing was, maar wilde het niet vergoeden omdat de werk zaamheid nog niet wetenschappe lijk is bewezen. Van Cadsand zette daarop de crowdfundingactie 'Laat Björn Bewegen op', om de beno digde 15.000 euro bijeen te brengen. „De actie voor Björn loopt super- goed", zegt moeder Anja tevreden. „Hij loopt nog tot 1 december maar we hebben het bedrag al groten deels bij elkaar. www.dreamordonate.nl/8091- laat-bjorn-bewegen-innowalk Bij die keuze is de gemeente Ter neuzen niet over één nacht ijs ge gaan, bleek gisteravond op een drukke bijeenkomst in 't Kaaike. Alle voors en tegens van de voor gestelde locaties zijn onderzocht in overleg met alle plaatselijke or ganisaties. Behoud van 't Kaaike scoorde op vele punten beter dan het in richten van de vroegere Canisius- school als multifunctionele ac commodatie. t Kaaike ligt centraler. De school is groter, maar is in exploi tatie duurder. Wat de doorslag heeft gegeven, is dat meer organi saties (ouderenbond KB O, de Aan Z-commissie voor ouderen- activiteiten en biljartclub De Kaaimannen) de voorkeur gaven aan 't Kaaike. De Jeugdraad en de Speelweek- organisatie gingen voor de school, maar zij hebben minder ge- bruiksuren. Het leek wel oud tegen jong in Zuiddorpe waar de leefbaarheid onder meer door sluiting van de school onder druk staat, 't Kaaike moet ook meer voor 'jong' wor den. Het bewonersplatform Zuid dorpe gaat nu een plan voor 't Kaaike uitwerken met de ge meente en gebruikers. Wethou der Cees Liefting verwacht dat een opgefrist dorpshuis over een jaar klaar kan zijn. De school gaat in de verkoop. Ondertussen zoekt carnavals vereniging de Pott'nstampers nog naar een nieuwe bouwplek. De oude, een schuur, is afgebroken. dinsdag 22 november 2016 Doelgroep wil mini-bieb met wifi A Nirushan, Brian, Sander en Joost ontwierpen een mini- bieb in de vorm van Sponge bob. FOTO'S PETER NICOLAI Brian, scholier Jet koos vor het ontwerp, gebaseerd op een vogel huisje. Guïdo vancTer Heijden Terneuzen Guido van der Heijden Zaamslag De kou is uit de lucht in Zuid dorpe. Dorpshuis 't Kaaike wordt dé multifunctionele ac commodatie van het dorp. Het voormalig schoolgebouw is als alternatief van tafel. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77