c* EifFeltoren naar 'Petit Paris' ftl M Tejo is het antwoord op wachtlijsten in de j eugdhtilpverlening ZLM: relatief kleine schade Capriole café ademt koffie dinsdag 22 november 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Peter Ultee uit Sluis biedt emotie en beleving, zonder grenzen. »P5 Marja de Pundert wil Vlaams concept naar Zeeland halen. P11 Tot en met gistermiddag zijn bij ZLM bijna 400 meldingen over stormschade binnengekomen. Vooral Zeeuws-Vlaanderen is getroffen. De mini-Eiffeltoren die al ruim driejaar te zien is op het terrein van Hinneman Engineering in Oostburg verhuist naar I Jzendijke. Het bedrijf doet het dorp de toren cadeau. De I Jzendijkse dorpsraad aast al een poosje op het bouwwerk, dat symbool moet staan voor de bijnaam van het dorp: Petit Paris. De pakweg vier meter hoge Eiffeltoren werd destijds gemaakt door onder meer Aron Fenijn (links) en Jean- Pierre Vercouteren (rechts). Het is nog niet bekend waar de toren precies komt te staan. gen komen vanuit het kustgebied. Vooral uit Zeeuws-Vlaanderen zijn schades gemeld, zegt Goe- theer. Maar ook van Walcheren en de Bevelanden zijn meldingen ge komen. Je kunt zeggen: hoe dich ter bij de kust, hoe meer meldin gen. Hoeveel geld met de schades gemoeid, kan Goetheer nog niet zeggen. „Daarvoor moeten we een nog beter beeld hebben." Relatief Het valt op dat veel stormen in het weekend vallen. -Edwin Goetheer gesproken valt het aantal schade- meldingen mee. „Er zijn najaars stormen geweest waarbij we wel 3.000 meldingen hebben gehad." De ZLM heeft dan ook niet meer personeel in hoeven zetten. „Het valt op dat veel stormen in het weekend vallen. Wij houden zelf bij hoe het weer zich ontwikkelt. Al blijft het lastig om bijvoorbeeld op zondagmiddag te zeggen dat we voor maandag extra mensen nodig hebben. Maar aan de hand van eigen waarnemingen en mel dingen van de alarmcentrale kun nen we opschalen. Dat was deze keer niet nodig."De eerste herfst storm was zondag een feit en zorgde voor een hoop overlast. Volgens Weerplaza werd in Vlissingen zondagochtend rond 11 uur windkracht 9 gemeten, het criterium voor een storm. In de loop van de middag werd het vanuit het zuiden snel rusti ger. Jeffrey Kutterink Goes Bij verzekeraar ZLM in Goes zijn enkele honderden gevallen van schade gemeld door de eerste offi ciële najaarsstorm die zondag over Zeeland raasde. Met name uit Zeeuws-Vlaande ren zijn veel meldingen binnenge- komen.De teller stond gisteravond op 375 schademeldingen. De ver wachting is dat het aantal uitein delijk tot 500 zal oplopen, voor spelt Edwin Goetheer, hoofd scha- deafdeling van verzekeraar ZLM in Goes. „Daar zitten ook meldingen uit West-Brabant bij. Maar grof weg kun je zeggen dat driekwart van de schademeldingen uit Zee land komt." Opvallend is dat zondag slechts veertig schademeldingen bij de ZLM zijn gedaan. „De grote hoos kwam pas maandag. Je ziet dan dat mensen die direct hulp nodig heb ben de schade gelijk op zondag melden. Anderen wachten tot Hoe dichter bij de kust, hoe meer meldingen - Edwin Goetheer, ZLM deerste werkdag." Het gaat over het algemeen om relatief kleine schades, zegt Goetheer. „Dan moet je denken aan omgewaaide schuttingen, afgewaaide dakpan nen en gesneuvelde ruitjes, bij voorbeeld omdat deuren niet goed dicht waren gedaan."De meeste meldin- II FOTO PETER NICOLAI Honderden meldingen over storm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74