OZCAN AKYOL Wilders komt 'harde vrijspraak' bepleiten 6 Kerstreis Van der Valk Parkhotel Spreewald Kerstreis naar Hotel Va der Valk Berlijn Van der Valk Parkhotel Spreewald 25,- korting* op uw boeking Boek met actiecode: PRWEG 25,- korting* op uw boeking Boek met actiecode: VALKB Column Wat me de afgelopen maanden enorm heeft gefascineerd, is de on gebreidelde haat van mensen je gens Sylvana Simons. De aspi rant-politica van DENK wekt zo veel agressie en irritatie op, dat er zelfs een carnavalsnummer over haar is geschreven, waarin subtiel wordt medegedeeld dat ze beter kan opkrassen als het in Neder land niet bevalt. Dit weekend verscheen er ook een smakeloze clip bij het lied: we zien Simons daarin levenloos bungelen aan een boom, poseren met Afrikaanse stamleden en even verderop deelt ze peperno- ten uit als Zwarte Piet - dit alles knullig in el- i kaar gefabriceerd met Photoshop. De maker zal wel een sneu leven hebben, en veel vrije tijd. Het maakt niets uit voor de populariteit van de carnavalskraker. De leden van DENK krijgen tel kens weer de lachers op hun hand als ze beweren dat ze willen ver binden, maar vooralsnog slaagt Simons daar heel goed in. Nage noeg alle mensen die ik over haar spreek, kunnen hun walging van de voormalige presentatrice nau welijks onderdrukken: van bele zen journalisten tot de jongens met wie ik voetbal, iedereen heeft een godsgruwelijke hekel aan haar. De aversie is unaniem. verkondigt, in combinatie met haar pedante houding - twee za ken die mij ook vaak tegen de borst stuiten. En als critici zeggen dat ze een carrièretijger is, die van de camera maar nog meer van zichzelf houdt, hebben ze ver moedelijk ook gelijk. Alleen, daar zijn er wel meer van in de politiek en de media. Op een of andere manier raakt zij een snaar bij te genstanders, die daarom de ethi sche grenzen steeds verder gaan verleggen. Wat volgt hierna? De demonisering van Simons wordt nu gevaarlijk en neigt naar massahysterie. Wilders kan helaas al twaalf jaar niet over straat vanwege zijn onwelgeval lige mening. Fortuyn moest zijn politieke activiteiten met de dood bekopen. En nu lijkt de bloed dorst van een meute zich te rich ten op iemand die stelselmatig een knuppel in het hoenderhok gooit. Dat het kader van DENK een dubbele agenda heeft, behoeft geen verdere uitleg, dat kan in het parlement en in de media worden blootgelegd. Maar de wijze waarop hun dubieuze statements nu worden bevochten, zorgt voor vijandigheid en verdere polarisa tie. Zij raakt een snaar bij tegenstanders. Wat komt hierna? Wilders zelf zal ongetwijfeld ook om vrij spraak vragen als hij morgen aan het einde van de dag tóch in de zwaarbeveiligde rechtbank bij Schiphol opduikt. De PVV-leider liet gisteren weten alsnog een eind woord uit te willen spreken, hoewel hij eerder zei dat hij niet meer voor 'dit politieke proces' zou komen op dagen. Wilders heeft vaak zijn weerzin laten blijken: de eis van het OM noemde hij 'waanzinnig'. Knoops benadrukte tijdens het tweede deel van zijn verdediging dat juist politici een grote vrijheid moeten hebben om zich uit te spre ken omdat ze 'de belangen beharti gen van hun electoraat'. Daarmee gaat hij in tegen de stel ling van het Openbaar Ministerie (OM) dat de rechtbank Wilders juist zwaarder moet straffen omdat hij als 'voorman van een grote poli tieke beweging' een grotere verant woordelijkheid heeft dan de ge middelde burger. Het OM wil een forse boete opleggen: 5.000 euro. Volgens Knoops overdrijft het OM de 'grote impact' van Wilders' speech in het voorjaar van 2014. Zo wist een deel van de mensen die meededen aan de 'massa-aangifte' niet waar ze voor tekenden. En deugde er niks van het onderzoek van het Meldpunt Discriminatie Internet (MDI) naar de reacties op sociale media. Als morgen ook het OM en Wil ders' advocaten het laatste woord hebben gehad, komt het einde van de zaak in zicht. Op 9 december velt de rechtbank het oordeel. GEEN GEDOE' f 6-daagse Kerstreis II i - Vanaf 6-daagse Kerstreis Kerstreis naar Hotel Van der Valk dinsdag 22 november 2016 GO @ÖzcanAkyol Bloeddorst Dat komt waarschijnlijk door de impopulaire boodschap die ze Over tien jaar wordt het hele juridische circus rond de uitspraak 'minder Marokkanen' als een grote 'misrekening' gezien. Dat voorspelde Wilders' advocaat Geert-Jan Knoops gisteren aan het slot van zijn pleidooi. Knoops eist 'een keiharde vrijspraak'. Eefje Oomen Schiphol Criminoloog Hans Werdmöl- der is ondanks een eerdere toezegging afgehaakt als ge tuige, omdat hij er geen zin in heeft dat zijn familie erop wordt aangesproken. „Of je wilt of niet, je wordt toch in het kamp van Wilders geplaatst." Een andere reden was dat hij persoonlijk niet achter de uitspraak kan staan. En ten slotte schiet Neder land 'niets op' met dit proces, aldus Werdmölder. Vertrekdatum 22 december 2016 5 overnachtingen in 4 sterren V.d. Valk Kerstverrassing op 24 december Kerstbuffet op 25 december Vertrekdatum 22 december 2016 5 nachten v.d. Valk Berlin Brandenburg lx een kerstdiner of buffet lx een dinerdansant Brochure en boekingen: Niet geldig op reeds geboekte reizen. Kortingscode is geldig t/m 27-11-2016 (niet geldig in combinatie met andere kortingen). (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2,pers. kamer excl. Calarmteitenfonds reserveringskosten Het Spreewald is een uniek natuurgebied met prachtige bossen, meren en kleine beekjes die allemaal uitmonden in de hoofdrivier de Spree. Het vervoer tussen de dorpjes van personen en goede ren wordt vaak uitgevoerd met kleine bootjes met een platte bodem, een beetje vergelijkbaar met ons eigen Giethoorn. Het gehele gebied staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. Tijdens de reis verblijven we in het """"Parkhotel van der Valk. De goed ingerichte kamers zijn voorzien van TV, inter netverbinding, minibar en een kompleet ingerichte badkamer. Verder is er een sfeervol restaurant en een gezellige bar. Vanuit het Parkhotel maken we schitterende uitstapjes naar o.a Dresden, Berlijn en het Spreewald, Bij de prijs inbegrepen: - 5x overnachting """"Parkhotel van der Valk - 5x ontbijtbuffet - 3x 3 gangen menu of dinerbuffet - Welkomstdrankje - Koffie en gebak op 24 december - 4 gangen kerstmenu op 24 december - Kerstverrassing op 24 december - Kerstbuffet op 25 december - Muziekavond op 25 december - Winterkahnfahrt - Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland - Excursies, exclusief entreegelden - Comfortclass touringcar met chauffeur/reisleider - Toeristenbelasting Tol- en parkeergelden Tijdens deze kerstreis naar Berlijn, bezoeken wij de voormalige Oost-Duitse steden Leipzig en Potsdam. Wij verblijven tijdens deze reis in het geweldige hotel Van der Valk Berlin Brandenburg. Dit hotel is van alle denkbare faciliteiten voorzien. Vanuit het hotel gaan we leuke uitstapjes maken naar o.a. Leipzig en Potsdam. Ook bezoeken we Berlijn, de stad met een historisch verleden, waar we onder begeleiding van een Nederlandstalige gids alle bekende bezienswaardigheden gaan bekij ken. De stad Leipzig is één van de mooiste steden van het voormalig Oost-Duitsland. Componisten als Bach, Mendolsohn en Schumann lieten hier hun sporen na. Toeristenbelasting Bij de prijs inbegrepen: - 5 overnachtingen in het Van der Valk """"hotel Berlin Brandenburg - Dagelijks goed verzorgd ontbijtbuffet - Op 22,23 en 24 dec. een 3 gangen diner of buffet - Op 25 december kerstdiner of buffet - Op 26 decemberdinderdansant (diner buffet) incl, een glaasje sekt en muziek - Welkomstpunch in het hotel -Koffie of thee bij vertrek - Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland - Nederlandstalige gids in Berlijn - Comfortclass touringcar met chauffeur/reisleider - Excursies, exclusief entreegelden -Tol-en parkeergelden 3®5 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! grrM Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6