Is het opschuiven van de start van het voetbalseizoen een goed idee? O 12 ZEELANE CLUBHELD PZC-WINNAAR A RBVM steviger op de tweede plaats Bol trots op vierde plaats in ZZ-zwaar Goud voor junioren MTV Middelburg Joris van der Peijl is met zijn activiteiten als vrijwilliger al bezig voor het nageslacht van zijn nageslacht. De 49-jarige Terneuzenaar werd met 428 stemmen tot PZC Clubheid verkozen en strijdt op 30 november om de titel 'Clubheid van de Amateursport 2016'. De rolstoelbasketballers van RBVM boekten dit weekend twee overwinningen en staat nu alleen op de tweede plaats. Op de derde speeldag van het seizoen was het Middel burgse team van trainer Mark Aalders (foto) te sterk voor ISR en BS Leiden. Het duel met ISR eindigde in een 54-26-overwin- ning. Marc Tasma was met 22 punten topsco rer, Elsbeth Aalders was goed voor 12 pun ten. In de wedstrijd tegen hekkensluiter BS Leiden had RBVM weinig problemen om opnieuw te zegevieren. Het werd 48-25, me de dankzij opnieuw 22 punten van Tasma en 10 van Stefan van Lomwei. Vincent Bol deed in Lisse in de selectiewed strijd voor het Nederlands kampioenschop voor de nationale subtop dressuur ZZ-zwaar goede zaken. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland liep afgelopen weekend in manege Sint Huberthus met de ruin De Kroo's Baltimore met de score van 66,50 procent naar een fraaie vierde plaats. Bol was goed te spreken over de tienjarige Johnson-zoon: „Een vierde plaats in een ru briek van 32 deelnemers, waaronder een aan tal nationale toppers, en een score van ruim zestig procent biedt perspectief voor de toe komst." MTV Middelburg vierde successen bij het groepsspringen van de regio Zuid-West Ne derland van de KNGU. Het jeugdteam, uitkomend op het C-ni- veau, haalde op het onderdeel airtumbling een gouden plak. Met 17.35 punten hield de ploeg de nummer twee (15.80) met ander halve punt achter zich. Het senioren mixteam nam deel aan drie on derdelen (pegases, minitrampoline en air tumbling) en behaalde drie keer brons. Het junioren mixteam C moest het op de airtumbling doen met een vierde plaats en vijfde plaatsen op de minitrampoline en het onderdeel pegases. Beker Oefenduel e telefoon stond gisteren roodgloeiend bij Joris van der Peijl, de win naar van de PZC Club- held-verkiezing. „Ik treed niet zo graag op de voorgrond", vertelt hij bescheiden. „Ik verricht mijn werkzaamheden om ervoor te zor gen dat iedereen het naar zijn of haar zin heeft bij de vereniging." Dat doet hij met succes, want de commentaren (in het rood) over Van der Peijl zijn lyrisch. De Terneuzenaar is al vanaf zijn ze vende levensjaar te vinden op de hockeyvelden van MHC Olympia in Terneuzen. „Ik kom uit een sportfamilie. Mijn broer hockeyde ook. Via hem ben ik bij de club te rechtgekomen." Hij had talent. De 'allrounder', zo als hij zichzelf noemt, droeg het shirt van de hoofdmacht meerde re jaren in onder meer de tweede klasse. Tegenwoordig is Van der Peijl, in het dagelijks leven werk zaam als internationaal chauffeur, actief bij de veteranen. „Omdat de toenmalige doelman stopte, ben ik in het doel gaan staan. Je kunt als team zonder spits, maar zon der keeper wordt het toch best wel lastig." WINNAARS stemmen Goes 194 stemmen 190 stemmen Sluis stemmen 428 stemmen 181 stemmen De clubman biedt zijn teamge noten hiermee letterlijk de helpen de hand. Niet alleen als actief hockeyer zorgt hij voor ondersteu ning. In het verleden trainde de clubman diverse jeugdelftallen. Sinds vier jaar neemt hij op vrij dagavonden de keepers onder zijn hoede. „Vroeger had iedereen een hekel aan het keepersvak. Nu staan de spelers in de rij. En ze winnen nog wedstrijden voor hun team ook. Deze ontwikkeling is mooi om te zien." Van der Peijl zet zich ook bui ten het veld in voor zijn club. „Vroeger moesten we velden krijt en en grasmaaien. Dat is nu niet meer nodig op de kunstgrasvel den. Wel moet er nog genoeg on derhoud gebeuren. De bladeren moeten van het veld worden ge haald en het gras rondom de sport velden dient er netjes bij te lig gen." Ook was hij onlangs betrokken bij de verbouwing van het club huis en de aanleg van een terras. „In de zomervakantie vraag ik mijn vrouw altijd om een vakan tie buiten deze regio te plannen. Anders ben ik voornamelijk op de club. Ik wil graag dat alles er spik en span uitziet voor het seizoen ZEIST Nu begint het seizoen na melijk wanneer de zomervakantie nog niet voorbij is. Daardoor be ginnen veel clubs met incomplete selecties aan de voorbereiding of aan het seizoen. Voetballend Nederland stelde hardop de vraag waarom het sei zoen niet overal pas na de zomer vakantie begint. De KNVB gaat daarover in ge- De KNVB overweegt het seizoen 2017/18 te laten beginnen in het weekend van 23 en 24 september sprek met de clubs. De bond over weegt het seizoen 2017/18 te laten beginnen in het weekend van 23 en 24 september. Dit geldt dan voor de A-categorie (eerste klasse tot en met vijfde klasse: mannen standaard en reserve, jeugd en vrouwenvoetbal) en de volledige B-categorie (lagere elftallen). Bijkomend voordeel zou zijn dat de seizoenen ook langer door gaan. Dat betekent automatisch meer kans op mooi voetbalweer. dinsdag 22 november 2016 ROLSTOELBASKETBAL DRESSUUR TURNEN De 16-jarige Jarmo Visser uit Heinkens- zand pakte afgelopen weekend de over winning bij de veldrit in Huijbergen. Na een mooie strijd op de Nootjesberg, waar de wind net als in de rest van Nederland flink huishield, wist de jonge veldrijder met een ruime voorsprong als eerste de streep te passeren. In het verslag van de Hobbeldebobbel- loop in de krant van maandag is er per abuis een fout ingeslopen. Niet Bianca San- derse werd door de uiteindelijke winnares Lisa Jobse in een flitsende eindsprint ge klopt, maar Monica Sanderse. Zij moest zich uiteindelijk tevreden stellen met een tweede plaats. De zondag afge laste bekerwed strijden VC Vlis- singen-Gilze en Hontenisse-Ter- neuzen zijn op nieuw vastge steld voor dins dag 29 novem ber. In beide duels staat een plaats in de vier de ronde van de districtsbeker op het spel. Bij winst speelt Vlis- singen in de vol gende ronde te gen De Noor mannen. De win naar van Honte- nisse-Terneuzen treft Dosko. De aftrap van beide duels is volgen de week om 20.00 uur. n Op zaterdag 17 december speelt Jong Zee land weer een oefenwedstrijd. Tegenstander is de Regio Selec tie Schouwen- Duiveland. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark van Bruse Boys in Bruinisse. Jong Zeeland kwam deze zomer voor het laatst in ac tie. Quick Boys werd met 5-2 verslagen, van Feyenoord On der 19 werd met 3-2 verloren. Van der Peijl doet Len Wolters Terneuzen „Joris is de belichaming van de club. Enthousiast, gezellig, hard werkend en toegankelijk voor ie dereen." Winnaars uitgesplitst per gemeente: Borsele Nico Wisse, Apollo'69 99 Toon Vermeulen, Kloetinge Hulst Piet Remorie, Vogelwaarde Kapelle Corrie Ploeg, ZV De Bevel anders 74 stemmen Middelburg Blaas de Ridder, TOP Arne- muiden 386 stemmen Noord-Beveland Huib Vermeule, v.v. Bevelan ders 88 stemmen Reimerswaal Henk Christiaanse, v.v. Yer- seke 94 stemmen r Schouwen-Duiveland André 't Jong, MZC'11 221 stemmen Eric de Rijcke, AVC114 Terneuzen Joris van der Peijl, Olympia Tholen Gerard Noorthoek, Noad'67 Veere Adrie de Visser, De Meeu wen 245 stemmen E Vlissingen Tom Joziasse, BC Vlissin gen 178 stemmen „Joris geeft heerlijke keepers training. Wie kent hem niet, onze grote kale reus met een hart van goud?!" „Wat heeft Joris de afgelopen jaren allemaal gedaan? Je kan je beter afvragen wat niet! Zijn bij zondere persoonlijkheid zal je el ke dag weer verbazen." De KNVB gaat in gesprek met de amateurclubs om te kijken of het amateurvoetbalseizoen niet later moet beginnen dan de afge lopen seizoenen gebruikelijk was. De bond overweegt de com petitie in 2017/18 pas eind sep tember te laten beginnen, drie weken later dan de laatste jaren. Reageren: In januari gaat de KN VB het land in om de plannen voor te leggen. Voor 1 februari wil de bond duidelijkheid verschaffen over de speelkalender 2017/18. Op PZC.nl/sport kunt u uw me ning al geven over dit voorstel. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67