A Chorus THEATERSEIZOEN 2016-2017 DE LEUKSTE AVONDJES UIT Edwin Jonker Kick Spijkerman Ga nu naar pzc.nl/theater UITJEKRANT Volg zeventien jonge toptalenten en hun strijd om een podiumplek. Kijk en luister mee bij hun audities en ontdek de persoonlijke verhalen. Dansen op topniveau en vele wereldhits in een met prijzen overladen succesmusical! Zinderende choreografieën, indringende verhalen en wereldberoemde songs! De Broadway productie werd genomineerd voor 12 Tony Awards en won er uiteindelijk 9. Een van de langstlopende Broadwayproducties ter wereld - A Chorus Line is een ware musicalklassieker! Met onder andere Edwinjonker en Bettina Holwerda. Musical Diverse locaties november 2016 t/m april 2017 "Eén van de langstlopende Broadwayproducties ter wereld" „Mijn rol van Cassie, de danseres die in het verleden een verhouding had met regisseur Zach, is een bijzondere. De gesprekken met hem, haar solodans - 'zeer pittig!' - en dat geweldige nummer The Music and the Mirror dat ze mag zingen, het is zo gaaf allemaal. En leuk om het hele proces van auditie doen te kunnen laten zien aan publiek, is namelijk toch een tikkeltje anders dan wat we nu op tv zien met alle talentenprogramma's. We lopen in dit vakallemaal metdezevragen rond zoals wat als ik dit keer niet gekozen word? Ik heb in de afgelopen zes jaar genoeg leuke dingen mogen doen, maar heb ook wel eens zonder werk gezeten. Dan moet je creatief zijn en ga je dingen bedenken als lesgeven, modellenwerk, zelf theater maken, werk zoeken in het buitenland... Auditie doen blijft een ding. En ja, het kan heel erg zijn. Ik heb ooit bij een van mijn eerste audities met de verkeerde bladmuziek gestaan. Dat heb ik zelfs twee keer gehad, echt zo gênant. Veel te hoge toonsoort, maar wel gewoon stug doorzingen natuurlijk. En ik was een keer mijn tekst kwijt, kun je ook door de grond zakken." r Audities doen, afgewezen worden. Wie wel, wie niet? Voor Edwinjonker was het acteursleven lange tijd vooral een grote ver van zijn bed-show. Sinds hij ontdekt is en schittert in musicals en films, heeft hij het echter goed leren kennen. In A Chorus Line zit hij als regisseur Zach nu eens aan de andere kant van de tafel. „Heel leuk om een keer te doen. Ik zag het wel als een uitdaging om tussen het publiek te gaan zitten. Schouder aan schouder, letterlijk, terwijl ik de dansers die auditie bij me komen doen het hemd van het lijf vraag. Waarom wil je dit vak eigenlijk? Het is keihard werken, onzeker en op je 30ste ben je al weer te oud. En dan blijkt dat alles draait om passie. Wat A Chorus Line zo bijzonder en ook tijdloos maakt, zijn de verhalen van de dansers. Wat hebben ze allemaal moeten doen om te komen waar ze nu zijn?" „Voor we begonnen, hebben we met onze cast A Chorus Line nagedaan, in een kring hebben ook wij elkaar onze echte verhalen verteld. Waarom staan we hier en wat is onze eigen passie? Grappig, want dat is watje in deze voorstelling ziet. Echte verhalen van echte mensen in het vak." „De rol van Diana Morales voelt als op mijn lijf geschreven. Een stoere chick uit de Bronx met maar één droom: musicalactrice worden. Ze weet wat ze wil en gaat ervoor, maar wel met beide benen stevig op de grond. Dat ze in de acteerlessen gevraagd wordt een handdoek of eenei te spelen, vindt ze helemaal niks en dat heb ik ook wel een beetje. Doe maar gewoon. Zo grappig hoe ik mijzelf herken in deze half Puertoricaanse tante. Echt de allerleukste rol in A Chorus Line, hoewel ik nog even een achterstandje op dansgebied weg te werken had als enige van de cast zonder opleiding op dat vlak. Gelukkig had ik zeven maanden om daar keihard aan te werken. In die tijd heb ik héél veel ballet- en jazzdanslessen genomen. En dan maar hopen dat ik op speeldag één niet zou vergaan van de spierpijn. Dat blijkt heel erg mee te vallen. Dansen is gewoon heel erg leuk, zeker op de muziek uit A Chorus Line. Ik krijg er adrenaline van." „Auditie doen zoals de dansers in A Chorus Line blijft doodeng. Zenuwslopend. Doe ik het wel goed allemaal, of had ik misschien meer moeten opvallen of juist niet? Ik herken het allemaal. Volgens mensen die al langer in ons vak zitten, gaat dat gevoel nooit weg. En dan die kater als je het niet wordt. Zo actueel nu. Met al die talentenjachten op tv lijkt iedereen wel auditie te willen doen. En je weet: het gaat om de eerste indruk. Ik vergeet mijn allereerste auditie, voor Dejantjes, ook nooit. Er gaat zo veel door je hoofd als je daar staat. A Chorus Line is een fantastische musical. Niet alleen omdat hierin alles samenkomt waarvoor ik ben opgeleid - dansen, zingen, acteren -, maar ook vanwege alle bijzondere karakters. Als Mark ben ik de jongste van de hele groep. Hij heeft geen flauw idee wat hij over zichzelf moet vertellen, dus lepelt hij zijn altijd goed vallende verhaal over zijn geslachtsziekte op. Uiteindelijk gaat het over mensen in het vak, hun ambities en drijfveren. Diezelfde gesprekken voer ik ook met mijn collega's. We spelen de realiteit." Grappig, want dat is wat je in deze voorstelling ziet. Echte verhalen van echte mensen in het vak." Hoe zit het met Edwin zelf? „Ik ben er gewoon ingerold. Ontdekt door Job Gosschalk die vond dat ik iets met mijn zangstem moest gaan doen. Anders was het waarschijnlijk iets met geschiedenis geworden..." „Reken maar dat ik stond te trappelen toen ik hoorde dat er een nieuwe Nederlandse A Chorus Line in de maak was. Ik vind het zo'n prachtige klassieker. Ik heb meerdere versies gezien en het speelde dit jaar nog in Oostenrijk, waar ik was voor mijn rollen in Evita en Footloose. En gelukkig heb ik de rol van de energieke Italiaanse Mike gekregen, die is gaan dansen omdat zijn zusje aan tapdansen deed en hij meende dat ook te kunnen. Hoe leuk om de parallellen met mijn eigen leventje te zien. Ook ik kan helemaal mijn ei kwijt in tapdansen, het enige vak op de dansacademie dat geheel vanzelfsprekend ging, terwijl anderen hier juist stonden te struggelen. Ik wist dat ik bij de auditie moest knallen en dat is gelukt. Echt drie sprongen in de lucht toen ik werd gekozen. Ik mag losgaan op het nummer I Can Do That met veel blazers, top."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58