'Een ongelooflijke evergreen...' Bettina: deze kans in A Chorus Line liet ik me niet ontglippen kraker De Note THEATERSEIZOEN 2016-2017 DE LEUKSTE AVONDJES UIT Ga nu naar pzc.nl/theater UITJEKRANT "Een show van dit formaat waarin je alles op hoog niveau kunt doen - dansen, zingen, acteren" Als er één musical is die actrice Bettina Bakkum-Holwerda per se niet voorbij wilde laten glippen, is het A Chorus Line. Twee kleine kindjes hielden haar even thuis, maar nu schittert ze weer. „Ik heb heel veel audities voor grote producties niet gedaan de laatste jaren omdat ik kinderen heb gekregen, maar een show van dit formaat waarin je alles op hoog niveau kunt doen - dansen, zingen, acteren - ja, daar moest ik gewoon in. Gelukkig is het ook gelukt." „De gelijknamige film met Michael Douglas in de hoofdrol heb ik heel vaak gezien vroeger en tijdens de opleiding speel je altijd wel stukjes uit A Chorus Line. We hebben allemaal wel eens het eindnummer gezongen. Sheila is een opvallende rol. Een beetje de diva in het gezelschap, de danseres die al meer gedaan heeft en die goed durft te zeggen wat ze denkt. Mooie rol met veel oneliners, waarachter veel schuil gaat. Het verdriet over een moeilijke jeugd vergeet ze als ze danst. Het is haar uitvlucht naar een gelukkiger leven is. Zo werkt dat, ja. Dans voelt als meditatie, je hebt geen tijd om aan je dagelijkse beslommeringen te denken omdat je heel erg moet focussen." „Ik ben vrij snel na de geboorte van ons dochtertje, die nu anderhalf is, al aan de slag gegaan met een personal trainer. Fit zijn vind ik super belangrijk. Eigenlijk gaat dat nu nog beter dan voordat ik kinderen had. Je zit in een schema, bent op tijd wakker. Trainen, gezond leven, op tijd naar bed. Tja, dat laatste zal de komende tijd wat minder worden, maar gelukkig laat Jim me soms een uurtje langer slapen." Jaren stond A Chorus Line op het verlanglijstje van musicalproducent Hans Cornelissen. Voor het eerst in 15 jaar is er nu weer een Nederlandse versie van de moeder aller talentenjachten. „Een ongelooflijke Broadway-evergreen..." „Het gaat over mensen vol ambitie, over het loodzware vak waar ze zo goed als alles voor over hebben. Over bloed, zweet heel veel tranen... Dans is topsport! Pas één keereerder, in 2001, is A Chorus Line naar Nederland gehaald. Dat is niet veel voor zo'n bijzonder stuk dat een van de langstlopende Broad way-producties is. Dat succes heeft hette danken aan een combinatie van dans op enorm hoog niveau, prachtige zang en al die persoonlijke confidenties die de dansers doen. Ze gaan over armoede, homoseksualiteit, dik worden, over je borsten en billen laten doen... De thema's zijn nog net zo actueel als in 1975, toen A Chorus Line voor het eerst werd opgevoerd. Aangrijpend, komisch ook. En zeer herkenbaar. De best bekeken tv-programma's voor miljoenenpubliek gaan over auditie doen. The Voice, Dance Dance Dance... Mensen willen dat zien of kandidaten er doorkomen of niet. Coot van Doesburgh heeft de tekst op sommige punten een beetje geactualiseerd, bijvoorbeeld als het gaat om namen van sterren. Het decor is ook iets moderner gemaakt met led en lichteffecten en de kleding is anders nu. Lekker baggy en stoer. We hebben een geweldige cast. Met Edwin Jonker, die de eerste niet-blanke regisseur is in A Chorus Line, en met Bettina Holwerda, voor het eerst weer te zien nu in een grote productie. Alle jonge dansers en acteurs die zo graag wilden meedoen. We hadden zo'n 350 auditanten in een week. Juist, onze eigen A Chorus Line..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57