Kinderboek over ontvoeringen 3 dagen Gent 4 'Webshops blijven slordig' 59= VVD AANVAL IS GEOPEND De toon van de campagne is gezet. Op het verkiezingscongres van de VVD beschimpte premier Mark Rutte zijn politieke tegenstanders één voor één. Wordt elkaar voor rotte vis uitmaken de norm? Webwinkels overtreden nog altijd op grote schaal de wet door klanten te laat of onvol ledig terug te betalen als zij een artikel terugsturen. Dat meldt de Consumentenbond, die zelf voor het vierde jaar op rij de proef op de som nam bij meer dan tweehonderd inter netwinkels. De bond bestelde bij elke webwinkel drie artikelen en stuurde die vervolgens bin nen de wettelijke bedenktijd van veertien dagen terug. Winkeliers zijn dan verplicht het volledige aankoopbedrag plus eventuele bezorgkosten binnen veertien dagen terug te storten. Ruim een op de drie webwin kels (36 procent) hield bij minstens een van de drie be stellingen de bezorgkosten achter. De helft van die win kels deed dat zelfs bij alle drie de bestellingen. Ook kwamen veel winkels te laat of hele maal niet over de brug, of ga ven zij een tegoedbon in plaats van geld terug. Alles bij elkaar gaat nog altijd de helft van alle onderzochte webwinkels de fout in. Geen enkele zonde is zo zwaar dat deze niet kan worden vergeven Apache-ongeluk Mali door technisch falen Het ongeluk met een Neder landse Apache-helikopter in maart 2015 in Mali kwam door een technisch defect. Een onderdeel in het bestu ringssysteem van de helikop ter faalde. De oorzaak van het falen lag in het ontwerp van het component, aldus de on derzoekscommissie. Bij het ongeluk kwamen kapitein René Zeetsen (30) en eerste luitenant Ernst Mollinger (26) om het leven. Zij had den het ongeval op geen en kele wijze kunnen voorko men. 3 of 4 dagen Berlijn 3 dgn Drenthe diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 /ocPg Jan Hoedeman en Hans van Soest Sybrand Buma als dreinende kleuter. PvdA-voorman Lodewijk Asscher als man met 'instappantoffels' die een beetje zit te mijmeren over de jaren 50. En soPlus-leider Henk Krol die bij een belangrijk overleg over de toekomst van Nederland alleen geïnteresseerd is in de broodjes en daarna weggaat. Op het partijcongres in Noordwijkerhout kreeg premier Mark Rutte dit weekeinde de la chers op zijn hand door zijn politieke tegenstan ders op een groot televisiescherm achter hem bela chelijk te maken. In elk geval één VVD'er kon er niet om lachen, erelid Hans Wiegel. Hij verwijt Rutte te weinig in houdelijk campagne te voeren. „Er werd op de man gespeeld. Vooral CDA-leider Buma werd weggezet. Zoiets wordt altijd onthouden. De rekening wordt later gepresenteerd." Daarmee doelt hij erop dat Rutte straks na 15 maart hoogstwaarschijnlijk met Buma moet gaan onderhandelen over een nieuw kabinet. Overigens zette Wiegel in zijn tijd als VVD-leider zijn PvdA-opponent Joop den Uyl weg als 'Sinterklaas'. Op een negatieve manier campagnevoeren door je tegenstanders belachelijk te maken is dan ook niet nieuw. „Maar het wordt wel steeds steviger", constateert Roderick van Grieken, die met zijn De batinstituut politici op de voet volgt. „En de reden is simpel: het is de meest succesvolle manier van campagnevoeren. Je wint verkiezingen niet op in houd maar op imago. In een tijd waarin mensen via internet nieuws vluchtig tot zich nemen, zijn kiezers gevoeliger voor een eenvoudig stempel dat op iemand wordt gedrukt." Het is geen nieuw fenomeen. Het CDA zette PvdA-leider Wouter Bos in de campagne conse quent neer als 'draaikont'. Een truc die ze hadden afgekeken van de Amerikaanse presidentsverkie zingen waar George Bush jr. zijn tegenstander John Kerry neerzette als 'flipflopper'. De gewelddadige ontvoering van de tweejarige Insiya, waarschijn lijk naar India, bracht onlangs de internationale kindontvoeringen weer in de publiciteit. Toch was die zaak niet representatief voor de meeste ontvoeringen, zegt schrijf ster Irène Storm. „Veel mensen hebben het beeld dat zulke ont voeringen vooral door vaders wor den gepleegd en vooral naar lan den in het Midden-Oosten. Maar de meeste ontvoeringen gebeuren door moeders, zo'n 80 procent, vooral naar buurlanden als België ofDuitsland." Het kinderboek is niet alleen een spannend avonturenverhaal, zegt Storm. „Het is ook een manier om de procedures in Nederland te belichten. Dat er eerst een regiezit ting is en daarna mediation en een kindgesprek met een professional. Het belangrijkste is dat de lezer in zicht krijgt in de wereld van een kind dat ineens naar een andere cultuur verhuist en zijn vader of moeder niet meer kan zien." Het boek kan kinderen die zoiets hebben meegemaakt, hel pen bij de verwerking, hoopt Storm. „Een leraar kan er ook uit voorlezen als een kind op school na een vakantie ineens niet meer terugkomt." Het Centrum IKO heeft sinds de oprichting bijna 1.500 ontvoe ringszaken behandeld, waarbij ruim 2.000 kinderen betrokken waren. Daarnaast werden nog eens bijna 2.000 dreigende ont voeringen behandeld. Het centrum brengt het boek onder de aandacht van advocaten waarmee het samenwerkt. „We hopen dat het ook werkt als pre ventie, dat ouders aan het belang van hun kind denken. Een kind ontvoering kan maar zo je buur meisje overkomen dat een moeder uit Thailand of Brazilië heeft." Van der Valk dinsdag 22 november 2016 CONSUMENTENBOND Een week oud is dit giraffeveulen, dat in de Amsterdamse dierentuin Artis werd geboren. En nu mag ze zich voor het eerst op de savanne vertonen, foto anp/koen van weel ONDERZOEK Paus Franciscus In een apolistische brief legt de kerkvader uit dat gewone priesters ook na het einde van het Heilig Jaar vrouwen mogen vergeven na abortus. 3* Holiday Inn Express Berlin City (8,0) 3* Brinkhotel, Zuidlaren (8,2) 2 nachten incl. ontbijtbu Gratis gebruik van wifi 4 dgn voor maar 79,50 fet 50 2 nachten incl. ontbijtbuffet lx diner (dagschotel) CO 50 Gratis fietshuur&parkeren Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Wint Rutte kiezers over de rug van anderen? Een kinderboek over kindont voeringen moet de wereld van het ontvoerde kind verhelde ren. Met de publicatie van 'Over de grens' hoopt het Centrum In ternationale Kinderontvoering (IKO) begrip te wekken voor wat een kind doorstaat dat bij een ouder wordt weggehaald. Den Haag NIEUW GEZICHT Voor maar: Slapen in een 4* Van der Valk hotel en Kerstshoppen in Gent! Kerstmarkt van 9/12 - 8/1 2 nachten in 4* Van der Valk Nazareth - Gent (7,8) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet Ontvangst met koffie/thee en gebak Gratis parkeren en wifi. Betaal pas bij aankomst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4