4 Gezond zijn, gezond blijven en opvoeden: we zijn er elke dag mee bezig. Welke lessen leerde u van het leven en zou u anderen willen meegeven? Vandaag Annet en Allan van Alten. Met hun dochters Jasmijn en Julia wonen ze in Axel. \0*f' ZO DOEN WIJ DAT Tegenslag opent nieuwe deuren Annet: „Het is niet altijd makkelijk en het klinkt misschien afgezaagd, maar wij proberen in alles het posi tieve te zien. Ik denk dat je op die manier een voorbeeld kunt zijn voor mensen die minder positiefin het leven staan. Dat je die mensen een sprankje hoop kunt geven. Ik ben zelf positief ingesteld, daarmee kom je volgens mij het verste. Ik vind het leuk dat onze dochters ook zo posi tiefin het leven staan." Allan: „Wij leven uit dankbaarheid. We zijn dankbaar voor alles: voor ons gezin, ons werk, ons huis.Voor alle zegeningen." Annet: „Ik heb dat altijd meegekre gen vanuit mijn christelijke opvoe ding." Allan: „Ik ben niet christelijk opge voed, maar ben nu wel gelovig." Annet: „Mijn optimisme probeer ik ook over te brengen op mijn werk. Er zijn veel mensen die altijd alles negatief zien. Ik probeer als eerste begeleider de positieve kanten te benadrukken. Dat is wel eens lastig, het is echt niet altijd rozengeur en maneschijn. Toch probeer ik altijd mijn positieve instelling te behou den. Er zijn vast mensen die denken: daar heb je haar weer. Ik vind dat het het leven hierdoor een stuk aangenamer is." Allan: „Momenteel werk ik als bakker bij Bakker Bart, maar mijn functie verdwijnt vanaf januari. Toch ben ik daardoor nu niet minder posi tief." Annet: „Wij denken meteen in kansen. Hij kan nu iets gaan doen wat hij nóg leuker vindt. We zien altijd mogelijkheden." Allan: „Zoiets opent ook nieuwe deuren." Geloof is de basis van het leven Allan: „De kerk waar wij naartoe gaan, het Capitol Family Centre, is anders dan andere kerken. Er wordt gedanst en gefeest." Annet: „In de meeste kerken is dat not done." Allan: „Wij geloven dat dit een goede manier van leven is en we willen een voorbeeld zijn voor onze kin deren." Annet: „We lopen niet voor niets rond op aarde. Het lijkt me dat je zo'n doelloos leven hebt zonder geloof. Ik denk dat het een basis kan zijn. Maar ik verplicht niemand ergens toe, hoor. Wij zijn echt de laatsten die op de stoep gaan staan om ons geloof aan anderen op te dringen. We wil len het onze kinderen wel graag meegeven, maar ze zijn verder vrij om te beslissen hoe ze het een plekje geven, later." Allan: „Ze gaan graag mee naar de kerk. Er is nooit discussie. Op zondag gaan we gewoon naar de kerk. Het is net zo normaal als 's ochtends een boterham eten." Annet: „Misschien dat ze er over een paar jaar, als ze gaan puberen, geen Als ik een hobby heb, dan bén ik die hobby DE FAMILIE 1 zin meer in hebben. Dat zien we dan wel weer. Ze hebben in ieder geval de basis meegekregen. Wat ze er verder mee doen, is hun keuze." Help elkaar een gezonde levensstijl vol te houden Annet: „Allan was altijd al de ge zonde man in huis. Het laatste ander halfjaar zijn we echt met z'n vieren een stuk gezonder geworden. Ik sport tegenwoordig heel graag, terwijl ik er voorheen niets om gaf. Vorig jaar juni besloot ik dat het anders moest en ben ik naar de sportschool gegaan. Ik vond het saai, dus stelde Allan voor om samen met hem te gaan hard lopen. Na drie maanden liep ik to kilometer en in die anderhalfjaar tijd ben ik bijna 25 kilo afgevallen. Ik merk dat het ook op de kinderen een positieve uitwerking heeft. We gaan nu sneller een rondje fietsen of met hen wandelen." Allan: „Vooral het samen bewegen is fijn. Ik ben nu al zo'n vier jaar spor tief bezig. Ik doe aan hardlopen bij de atletiekclub en ter ondersteuning daarvan ga ik soms fietsen of zwem men. Maar ik kan niet zo goed zwem men." Annet: „Natuurlijk wel, maar jij wilt altijd in alles de beste zijn. Zo heeft hij een hele tijd op blote voeten ge lopen om zijn hardlooptechniek te verbeteren." Allan: „Veel mensen hier kennen mij als de man die op blote voeten loopt. Tegenwoordig doe ik dat niet meer, dinsdag 22 november 2016 'Hij is van de extremen, zij vangt de klappen op' PZ Gertie de Boey 44 —Allan van Alten Allan van Alten (43), bakker (tot eind januari) Annet van Alten (36), begeleider in de zorg Jasmijn van Alten (10) Julia van Alten (8) Annet en Allan hopen hun dochters een positieve uitstra ling mee te geven. „Dat inspireert." FOTO'S PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47