3 Rechters: te weinig bewijs voor ombrengen meisje tegen Jos de G. Langlaufen Winterwandelen Kras.nl/langlaufen „Goed gedaan jongens! Ben trots op jezelf!", schalt het cynisch door de rechtszaal. Jolanda van der Weijden applaudisseert, uit pure woede, na de uitspraak. „Kijk vanavond naar jullie eigen kin deren", bijt de stiefmoeder van het verkrachte en vermoorde meisje Ni cole van den Hurk de drie Bossche rechters toe. Verslagen en machteloos beent ze met betraande ogen naar buiten. De 49-jarige Jos de G. is een paar tel len ervoor veroordeeld tot vijfjaar cel straf voor de verkrachting van de Eindhovense Nicole van den Hurk in 1995. De oud-inwoner van Valkens- waard is vrijgesproken van doodslag, omdat de kans bestaat dat nog iemand anders betrokken is geweest bij de dood van de tiener. Het 15-jarige meisje verdween in oktober 1995 toen ze naar haar bij baantje in Eindhoven fietste. Haar li chaam werd zes weken later gevonden in de bossen bij Lierop onder een berg snoeiafval. De rechter concludeert dat alle fei ten en omstandigheden weliswaar stevig naar de verdachte wijzen maar dat is nog iets anders dan bewijzen. Het komt erop neer dat dezelfde spo ren, een haar van Jos de G. en een spermaspoor, door het Openbaar Mi nisterie gebruikt zijn om zowel de verkrachting als de doodslag aan te to nen. Aanvullend bewijs voor doodslag is er niet. Vanaf het begin van de rechtszaak, tweeënhalf jaar geleden, stelt het op Vijfjaar cel, het gaat er bij de nabe staanden niet in. Zeker omdat de cel straf van de tbs'er er over anderhalf jaar al op kan zitten. Richard Korver, die stiefmoeder Jolanda van der Hurk, stiefzus Debbie en halfbroer Tommy van den Hurk bijstaat, heeft hen hier voor de afgelopen tijd gewaarschuwd. „Na een zeer gespannen periode ko men de emoties eruit", aldus Korver. Hij ziet iets van eerherstel voor Nicole, die eerder werd afgeschilderd als een meisje dat met jan en alleman seks had. De rechtbank heeft dit beeld ri goureus van tafel geveegd. Jos de G., die niet in de rechtszaal aan wezig is, heeft altijd gezegd dat hij er geen 'ene donder' mee te maken heeft. De rechtbank moest daarom beoorde len of het bewijs zo sterk is dat uit het stilzwijgen van Jos de G. de conclusie kan worden getrokken dat hij er sim pelweg geen antwoorden op hééft. Maar zo sterk was het bewij s niet, vin den de rechters. De kans is groot dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep gaat. De advocaat van De G., Job Knoester, is ook niet tevreden bij de uitspraak maar wil die eerst nader bestuderen. het lichaam van Nicole gevonden spermaspoor iedereen voor een raad sel. In het spoor zit dna-materiaal van drie personen: van Jos de G., haar toenmalige vriendje én van een onbe kende derde. Bij dat derde spoor kan het gaan om 'vervuiling' die destijds bij het onderzoek is ontstaan. Het kan echter ook materiaal zijn van iemand die Nicole ook heeft verkracht en om gebracht. Hoe onwaarschijnlijk ook: het is niet uit te sluiten. En daarmee valt de zwaarste tenlastelegging weg. Van de eis van veertien jaar cel blijft uiteindelijk vijfjaar over. Complete busreizen of 0900-9697 70 cpg dinsdag 22 november 2016 Alleen celstraf voor verkrachting Nicole (15) Bart-Jan van Rooij Den Bosch De laatste dag van het proces tegen Jos de G. foto jan zandee Boek nu en profiteer van 20 korting p.p.! 8 dagen v.a. Salzburgerland Klantbeoordeling 8,3 Tirol - Lechtal Klantbeoordeling 8,0 Tirol - Oberperfuss Klantbeoordeling 8,0 Vorarlberg - Feldkirch Klantbeoordeling 8,9 Karinthië Dolomieten Klantbeoordeling 9,0 8 dgn v.a. 405 8 dgn v.a. 429 8 dgn v.a. 439 8 dgn v.a. 459 8 dgn v.a. 469 Alle reizen zijn indusief Comfort Class busreis, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt en diner en langlaufprogramma met Nederlandse reisleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3