m Brainstormen over stadsfeest 7 De Oostbeercampagne is geslaagd, de volgende inzamelactie kan beginnen De crowdfunding om de Oostbeer in Vlissingen op te knappen is geslaagd. et vijfdui zend euro kan de Oost- beer worden opgesierd. Tijdvoor de volgende stap: een monument voor de Mannen tussen Staal. Met nog twintig dagen te gaan hebben 68 gevers al vijfduizend euro bijeengebracht voor de gevellet- ters op het verdedigingswerk Oostbeer aan de Commandoweg. Al het geld dat extra binnenkomt, wordt gestoken in informatie- en verwijsborden voor de nieuwe attractie. Missie geslaagd, tijd voor de volgende crowdfundactie van Vlissingen: het monument Mannen tussen Staal voor de Scheldearbeiders. De visitekaartjes zijn vandaag klaar, morgen is de volgende vergadering: de kersverse stichting Mannen tussen Staal staat klaar om geld in te zamelen. Gezien de toezeggingen en het succes van de Oostbeercampagne hebben voorzitter Herbert Sepers en penning meester Willem Murre er alle vertrou wen in dat kunstenaar Joris Baudoin zijn beeld 'van de arbeiders van de scheepswerf in maart komend jaar op de kade van het Dok zal zien. Als het beeld er staat, krijgt de stichting ook de zorg voor onderhoud en schoon maak. Er zijn al toezeggingen van Konink lijke Scheldegroep en Jan de Graaf van WVO Zorg, vertelt penningmeester Willem Murre. Samen een belofte van tienduizend euro. „Hoewel, ik heb nog niets gezien. Daar moet je op ver trouwen." Murre voert al sinds 1999 zonder aflaten campagne voor een monument voor de Scheldewerkne- mers, vaak gestoken in overall, helm op het hoofd en met een indrukwek- kende moker in de riem. Hij zette de stichting op. „Daar mogen uitsluitend arbeiders in zitten. Voor je het weet gaat de politiek er mee op de loop." Van de gemeente Vlissingen heeft hij niets te vrezen, die draagt enkel on dersteuning bij aan de actie. En er is een provinciale subsidie toegezegd van 23.500 euro, bedoeld voor de aan kleding van het Scheldekwartier. Dat geld gaat op aan CBK Zeeland voor de selectie van de ontwerpen, het ont werp zelf, campagnekosten en de fun dering van het vijf ton zware beeld van gewapend beton. Voor het beeld zeifis 25.000 euro nodig. Nog vijftien De symboliek die er achter het monument Mannen tussen Staal zit, is zó mooi mille te gaan. Welke tegenprestaties de donateurs aan het monument mogen verwach ten is nog onbekend. Murre hoopt zelf op miniatuurversies van het acht me ter hoge beeld. Hij vindt de scheeps- ketting die in het niets verdwijnt prachtig: „De symboliek die er achter zit, is zó mooi. Je begint als arbeiders ergens aan te bouwen, en als het is af gebouwd verdwijnt het schip achter de horizon. Bij een tewaterlating, met de fanfare, waren wij trots." Toevallig komt de kunstenaar uit hetzelfde dorp aan de Waal als voor zitter Sepers: Heerewaarden. Ze ken nen elkaar goed, meldt hij. „Baudoin komt geregeld hier." Nu heeft de oud- ondernemingsraadsman van Konink lijke Maatschappij de Schelde en veel vuldig stakingsleider ook veel contac ten uit zijn Scheldetijd en de Rijn- Schelde-Verolmeperiode. „Kommer Damen, daar vergaderde ik mee. Gin gen we een week naar de Koningshof in Veldhoven. Het klikte goed." Die kunnen allemaal een brief verwach ten, net als de honderd mensen die bij de verkiezing van het winnende ont werp eerder dit jaar hun adres achter lieten. Vlissingen.nl/mannentussen- staal „800 jaar. Dat zijn: 800 ontmoe tingen, 800 herinneringen, 800 kansen, 800 dromen, 800 bloe men, 800... Allerlei thema's zijn mogelijk om met elkaar in dialoog te gaan over de viering van het ju bileum", zegt Margot Verhaagen, voorzitter van Stichting Middel burg in Dialoog. „Aan de dialoogtafel kunnen mensen erover doorpraten en ideeën concreter maken." Voor de viering van Middelburg 800 zijn al tal van voorstellen ge daan door stichtingen, verenigin gen, instellingen en particulieren. De Stichting Middelburg 800 coördineert het jubileumjaar en kan helpen bij de uitvoering van plannen. „Wij vinden het belang rijk dat er een groot draagvlak is voor het feest en dat er zo veel mogelijk Middelburgers bij wor den betrokken", verklaart Verhaa gen de keuze om op de Dag van de Dialoog ideeën te verzamelen. De dialoogtafels staan vrijdag op tal van plekken in het Zeeuws Museum. Dat voedt de inspiratie. En dat is belangrijk voor de stich ting, want die wil 'frisse ideeën' naar boven halen. Verhaa- Het maakt niet uit hoeveel ideeën voor het stadsfeest er op tafel komen gen: „Het maakt niet uit hoeveel ideeën er op tafel komen. Het is voor ons ook een soort ontdek kingsreis." Elke gespreksleider verzamelt de inbreng en die wordt aan het einde van de middag besproken, zegt Verhaagen. „Wij als stichting gaan daarna verder met alle ideeën om te werken aan de uit voering ervan. Om de dromen uit te laten komen. Met de mensen die ze hebben bedacht." Op de Dag van de Dialoog is plaats voor vijftig deelnemers. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er zijn nog zo'n tien plaatsen vrij. Aanmel den kan op middelburgindia- loog@gmail.com of op 06- 15065657. Op zoek naar een leuke bijbaan die je goed kunt combineren met je zorgopleiding? dinsdag 22 november 2016 En dan nu een monument Claudia Sondervan M Willem Murre in zijn ketelpak waarin hij cam pagne voert voor een monument voor de Scheldearbeiders. Hij staat op de rotonde Aagje Dekenstraat- Scheldestraat, waar hij het monument het liefst ziet verschijnen, foto RUBEN OREEL Een impressie van het ontwerp Mannen tussen Staal. BEELD GEMEENTE VLISSINGEN -fW-rr-r: .- -x9 V t -Willem Murre, penningmeester De vijfde Dag van de Dialoog in Middelburg staat vrijdag in het teken van de viering van 800 jaar stadsrechten in 2017. Deel nemers bedenken ideeën voor het feest. Maurits Sep Middelburg - Margot Verhaagen, voorzitter Middelburg in Dialoog Kijk op www.zorgstroom.nl/vakantiewerk en solliciteer! Dichtbij mensen Moet kunnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36