OM wil Middelburgse messentrekker de cel in Portalen verkeerslichten A58 in orde 6 Onderzoek door studenten HZ Het onderzoek wordt gehouden op verzoek van de inwoners zelf. De Bewonersgroep Arnemuiden stelt dat zij veel vragen heeft ont vangen van mensen over 'hoe het nu verder moet wanneer je ouder wordt en niet meer in je eigen wo ning kunt blijven wonen en toch ook niet wilt verhuizen naar een ander dorp of andere stad'. „De vragen gingen eerst vooral over zorgwoningen. Daaruit bleek dat mensen wilden weten of die er voldoende zijn", zegt Marlon Baa- rends van de Bewonersgroep Ar nemuiden. „Maar wij vermoeden dat er meer achter schuil gaat. Dat het ook gaat over contacten met anderen, over eenzaamheid. Dat bleek ook wel op een avond over vrijwillige thuiszorg die door de kerken wordt aangeboden. Daar kwamen ook vragen naar voren over activiteiten waaraan mensen behoefte hebben, maar waarvan ze niet weten of die er zijn en met wie ze die kunnen doen." Baarends werkt op de HZ in Vlissingen en zij weet dat studen ten ook praktijkonderzoek doen. Via haar vond de Bewonersgroep Arnemuiden (BGA) vier studen ten van de HZ-opleiding social work bereid om onderzoek te doen naar de leefbaarheid in Arne- In januari eindigt de betrokkenheid van de studenten, maar het project gaat door muiden. Daarvoor gaan ze in ge sprek met ouderen, mantelzorgers en andere betrokkenen. De HZ-studenten komen don derdag naar een informatie-avond van de BGA en zullen daar met be woners praten. Dat gebeurt tijdens rondetafelgesprekken. Bezoekers kunnen hun meningen, suggesties en wensen kenbaar maken. Verder gaan de studenten deze dagen met vragenlijsten Arnemuiden in om mensen op straat te interviewen. De vragen richten zich op de leef baarheid. Het doel is in eerste in stantie om te achterhalen wat mensen vinden van de zorg en de voorzieningen en van het wonen voor ouderen. De uitkomsten van het onder zoek door de studenten worden in januari ter beschikking gesteld aan een werkgroep die zich verder met het onderwerp gaat bezighouden. Daarin zitten leden van de Bewo nersgroep Arnemuiden, twee raadsleden en de studenten zelf. Met de uitkomsten in de hand gaan zij overleggen met de ge meente Middelburg over de leef baarheid en hoe die eventueel ver beterd kan worden. „Dan kunnen we ook praten over de behoefte aan zorgwoningen", zegt Baa rends. „In januari eindigt de be trokkenheid van de studenten, maar het project gaat door." De informatie-avond vindt don derdagavond vanaf 20.00 uur plaats in De Arne in Arnemuiden. Een kermisruzie leidde augustus vorig jaar tot een stevige vecht partij tussen twee groepen jonge ren in de Middelburgse Stromen- wijk. De Vlissinger werd die be wuste nacht enkele malen gesto ken in zijn rug en liep een dub bele klaplong op. Ingrijpen door artsen voorkwam dat hij overleed. De Middelburger B.I. (20) han teerde volgens het Openbaar Mi nisterie het mes. Hij is ook die gene die via WhatsApp het ge vecht organiseerde. Hij was ook betrokken bij een eerder gevecht tijdens de Middelburgse kermis waar een Vlissinger in elkaar werd geslagen. Toen vrienden van die Vlissin ger zich via sociale media beledi gend uitlieten over I., en hem be schuldigden, riep hij op in Middel burg de zaak uit te vechten. „Maar toen besefte ik dat er nog een voorwaardelijke celstraf achter mijn naam stond. Daarom pro beerde ik het gevecht af te zeggen en heb ik ook de wijkagent inge licht." Ondanks de aanwezigheid van de politie vond de avond van de 11e augustus toch dat gevecht plaats. I: „Want er stonden twintig Vlissingers voor mijn deur." Maar hij ontkende met klem dat hij had gestoken. Officier van justitie Wil fred Suijkerbuijk gaf aan dat er geen getuigen zijn die zagen dat I. de steken uitdeelde. Alleen het slachtoffer verklaarde dat. Maar dat en andere aanwijzingen zor gen ervoor dat hij vindt dat I. een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk moet krijgen.Uitspraak 5 december. Verkeersregelinstallaties elders in den lande kampen nog wel eens met haarscheurtjes of roest. Zulke gebreken kunnen er, als portalen zouden afbreken of'scheuren', toe leiden dat verkeerslichten onver wachts naar beneden komen. „Maar met de portalen op de krui sing vlak voor de entree van Vlis singen is niks mis. Ze kunnen nog jaren mee", aldus een woordvoer der van Rijkswaterstaat. Over enkele jaren verandert de verkeersafwikkeling vanaf het kruispunt rigoureusmet name naar de zuidkant. Er komt een nieuwe ontsluitingsweg naar de toekomstige marinierskazerne en het nieuwe bedrijventerrein Sou burg II. Volgens de nu circule rende tekeningen blijft er een verkeersregelinstallatie op het huidige kruispunt staan, hoewel ook nog aan een rotonde wordt gedacht. Mochten de verkeerslichten blijven, dan wordt later pas beslo ten of de huidige installatie nog een aantal jaren voldoet of toch wordt vervangen, meldde de woordvoerder gisteren. IN DE REGIO Kerststuk maken Operamuziek in stadhuis Lezing over Oranjezon Brug van vereende krachten MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 22 november 2016 Hoe leefbaar is Arnemuiden? Studenten van de HZ doen in Ar nemuiden onderzoek naar de wensen van de inwoners over leefbaarheid. Speciale aandacht gaat uit naar de zorg voor oude ren. Maurits Sep Arnemuiden -Marlon Baarends, BGA Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van achttien maanden waarvan zes voor waardelijk voor het steken met een mes. Een 20-jarige Middel burger staat daarvoor terecht. Zijn raadsman vraagt om vrij spraak. Emile Calon Middelburg De portalen van de verkeerslich teninstallatie op de kruising A58/Bermweg/Sloeweg/Veer- havenweg zijn tiptop in orde. Dat bleek uit de inspectie die Rijks waterstaat vorige maand liet uit voeren. René Hoonhorst Vlissingen KOUDEKERKE Intratuin houdt samen met Groei en Bloei Walcheren een workshop kerststuk maken op zaterdag 26 novem ber in Koudekerke. De workshop begint om 10.30 uur en eindigt om 13.30. Deelnemers zijn welkom bij Intratuin Koudekerke en deelname bedraagt 18 euro voor leden van Groei en Bloei, niet-leden betalen 23 euro. Opgeven is verplicht en kan via walcheren.groei.nl. MIDDELBURG Het Belgische en semble Scherzi Mu- sicali onder leiding van Nicolas Achten geeft vrijdag een optreden in de Bur gerzaal van het stadhuis in Middel burg. Het programma bevat operamuziek van Monteverdi, Caccini, Peri en Rossi. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 18 euro. Donateurs betalen 15 euro en studenten 8 euro. Meer info op incan- toconcerten.nl. MIDDELBURG Piet van der Klis houdt donderdag een lezing over de ontstaansgeschie denis van duinge bied 'Oranjezon' en de verschillende landschapsvormen in dit gebied. De lezing is in het Hof van Buren aan de Oranjelaan in Middelburg en be gint om 14.00 uur. Toegang kost 5 euro. Aanmelden via 0118-614438. WESTKAPELLE De brug over de Westkapelse Kreek, vlakbij de Grindweg, ligt er weer strak bij. Negen stu denten van van het tweede leerjaar weg- en waterbouw van Scalda hebben het populaire uitkijkpunt over de volle lengte van 26 meter vernieuwd. Ze waren stipt op tijd: vrijdag zou de brug klaar zijn, zaterdag kon er over gewandeld worden. De renovatie is een samenwerking tussen de dorpsraad Westkapelle, Scalda en Staats bosbeheer. Die wilde de vervallen oude brug eigenlijk vervangen door een dam. Dankzij geld van dorpsraad en Staatsbosbeheer en werk van negen Scalda-jongens is de brug behouden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur - Soos voor senioren GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur - Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand- gerkt wordt MIDDELBURG De Morgenster, Adr. Lauwereyszstraat 6,19.30 uur- Avond over actuele vragen rondom le venseinde en le vensbeëindiging; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning 'La Danseuse' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur- Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur- Gymnastiek voor peuters SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur-Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Spuistraat 6,10.00- 11.30 uur-Uitleg over back-ups maken van je com puter; De Herberg, 13.30-16.30 uur - Schilderijenten toonstelling Marjon Mijnsbergen; Gym zaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur - Kleuter- gym VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Soos voor se nioren met diverse activiteiten WESTKAPELLE Polderhuis, Zuid straat 154,10.00- 17.00 uur - Exposi tie Italiaanse colla gekunstenaar Morcky VERNIEUWD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35