ifc Na drie generaties is het gedaan Officier eist jaar cel voor inrijden op agent 3 We kunnen ons blind staren op de cijfers, maar ook zorgen voor een sterk onder nemersklimaat NIEUWERKERK Voor Sjaak Flik weert, fruitteler in Nieuwerkerk, staat het wel vast. Over een aantal jaren is het met zijn bedrijf ge daan. „Ik heb geen opvolger. Ik ben nu 55 en zit te denken om over een jaar of vijf te stoppen. Dus dat komt redelijk dichtbij." Het is niet iets om dramatisch over te doen, zegt Flikweert. „Er is belangstelling genoeg om het over te nemen. Het is geen geheim dat ik over enkele jaren stop. Akker bouwers zijn er blij mee. Verschil lende mensen hebben al tegen me gezegd: denk je ook aan mij? Voor mij is het dus geen enkel pro bleem dat er geen opvolger is. Ik verkoop gewoon mijn bedrijf." Dat is de bedrijfseconomische kant van het verhaal. Tegelijkertijd speelt op de achtergrond het emo tionele aspect, erkent Flikweert. „Ik ben de derdegeneratieboer hier. Je ziet natuurlijk liever dat het wordt voortgezet, maar ik lig er ook niet wakker van dat het niet gebeurt. Er zijn wel collega's die er veel meer moeite mee hebben dat ze geen opvolger hebben. Soms is het ook tegen de zin van de fami lie. Die zegt dan: je hebt het be drijf goedkoop kunnen overne men en nu ga je met het geld er vandoor." Kinderen Flikweert heeft een zoon en een dochter. Toch is er eigenlijk geen sprake van geweest om het bedrijf over te dragen aan de vierde gene ratie. „Ze hebben er helemaal niets mee. De tijd is ook voorbij dat min of meer van je wordt verwacht dat je het bedrijf van je vader over neemt. Ik heb mijn kinderen daar altijd vrij in gelaten en tegen hen gezegd: jullie moeten iets gaan doen wat je echt leuk vindt. En dat hebben ze gedaan." Een Middelburgse agent is bang dat bestuurders op hem inrijden als hij het verkeer controleert. Ook was hij altijd een goed schutter maar is hij nu gezakt voor een schiettest. Die angst en dat zakken komen omdat hij juli dit jaar te maken had met een chauffeur die, in de beleving van de agent, het op zijn leven had gemunt. De politieman controleerde die avond samen met een collega in de Roozenburglaan in Middelburg de brommer van een jonge vrouw toen ze een auto opvallend luid en gasgevend hoorden aankomen. Daarop stapte de bewuste agent de rijweg op, gaf een stopteken en moest vervolgens, in zijn beleving, het vege lijf redden door heel snel opzij te springen. Want de be stuurder minderde eerst vaart maar stopte niet en passeerde de agent rakelings om vervolgens al hard rijdend te verdwijnen. Die bestuurder van die auto, de 35-jarige Middelburger T. de M., zat gisteren in de rechtbank omdat het Openbaar Ministerie vindt dat hij schuldig is aan een poging tot doodslag. De M. vertelde de rech ters dat hij eerder die week al ge controleerd was en dat toen duide lijk was geworden dat de APK van Als mijn cliënt de agent had willen aanrijden, dan had hij daar de kans voor zijn auto was verlopen. Toen hij die bewuste avond de controle rende agent zag staan, raakte hij in paniek, en besloot niet te stoppen. Volgens hem was er ook vol doende ruimte om langs de agent te rijden. „Hij stond niet voor mijn auto." De Middelburger erkende dat hij stom had gedaan, dat hij had moeten stoppen maar dat hij uit paniek handelde. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk wees naar de getui genverklaringen van de andere agent en de jonge vrouw. Allebei verklaren ze dat er te weinig ruimte was voor de automobilist om probleemloos te passeren. Een van de rechters vroeg aan de verdachte of hij die avond had ge dronken. Want uit het strafblad van de man blijkt dat hij de afgelo pen jaren tweemaal daarop betrapt is. De M. ontkende dat hij. Suijkerbuijk eiste een celstraf van twaalf maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Ook moet de man, aldus de officier, een rijont zegging van twee jaar krijgen. „En de agent een schadevergoeding van 480 euro betalen." Raadsman Hans Mink stelde dat uit eigen metingen blijkt dat er voldoende ruimte is op de Roo zenburglaan om een agent te pas seren die midden op de weg staat. Hij zei dan ook dat de agent waar schijnlijk het gevoel had dat hij zou worden aangereden. „Hij han delde uit een schrikreactie. Als mijn cliënt de agent had willen aanrijden, dan had hij daar de kans voor. Maar hij deed dat niet. Hij stuurde langs hem." Hij pleitte voor een stevige taakstraf. En waarschuwde dat de man zijn werk kan verliezen als hij twee jaar niet mag rijden. Uitspraak 5 december. dinsdag 22 november 2016 boerderij nog overnemen? -Joris Baecke, voorzitter ZLTO FOTOTHINKSTQCK Het Openbaar Ministerie eist een celstraf van twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk te gen een Middelburger. Die man zou eerder dit jaar in Middelburg op een agent zijn ingereden. De verdachte ontkent. Emile Calon Middelburg - Hans Mink, raadsman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32