Maleisië is klaar met dure F1-race Discussie over record laat 'MVG' koud 26 Dick Advocaat is een dag na de winst (2-0) in de derby alweer be zig met de volgende opdracht: winnen van Zorja Loehansk in de Europa League. En daar moet, als het aan de Haagse trainer ligt, de messcherpe Robin van Persie op nieuw een hoofdrol vertolken. Advocaat: „Een trainer zegt dan dat het een teamprestatie was en dat was het ook echt. Maar Robin van Persie was wel heel belang rijk. Hij maakte wederom twee prima doelpunten. De eerste was echt een knappe prestatie omdat hij de bal uit een bijzonder moei lijke hoek binnen moest schieten. De tweede kwam vanaf de stip." „Of hij weer terug moet keren bij Oranje, daar ga ik niet over. Daar hoor je mij ook niets over zeggen, want toen ik zelf bondscoach was, vond ik het ook vervelend als men sen daar maar dingen over riepen. Ik kan alleen maar zeggen dat Ro bin fit is, dat hij bij de club geen enkele training overslaat en dat hij op het veld wekelijks laat zien dat hij nog altijd een voetballer is met exceptionele klasse. In deze vorm bezorgt hij alle clubs in Ttir- kije problemen." Hij schoot Fenerbahce naar plaats drie in de competitie. „Dat hadden we nodig, want we moes ten klimmen na de moeizame start van het seizoen. In de laatste drie competitiewedstrijden tegen Karabükspor, Akhisarspor en Gala tasaray maakte Robin steeds twee doelpunten. In de laatste vijftien duels maakte hij zelfs al elf goals en gaf hij vier assists. Prima cijfers voor een spits." „Maar ik zal je vertellen dat het ni veau hier zeker niet tegenvalt. Er zijn sterke clubs, er lopen veel goe de voetballers rond. En weet je wat het is? Toen ik bij Zenit Sint-Petersburg aan de slag ging, riepen mensen ook dat het maar Rusland was. Maar na een jaar be sefte iedereen dat de top 7 in Rus land kampioen zou kunnen wor den in de eredivisie." Fenerbahce weer tot leven gewekt. „Ik en mijn assistenten Cor Pot en Mario Been hadden even tijd no dig om het te krijgen zoals we voor ogen hadden. Maar de organi satie staat nu prima en de spelers zijn fit. We klimmen op de rang lijst, alleen Basaksehir en Besiktas staan nog boven ons. De mensen binnen de club zijn enthousiast over onze aanpak. Ze hebben al tijd gezegd dat de winterstop een moment is om de spelersgroep wat te versterken. Dat zou ons het laatste zetje kunnen geven." „Hahaha, ik snap de vraag. Als wij van Zorja Loehansk win nen en Feyenoord stunt op Old Trafford, dan zijn we alle bei door naar de knock-outfa- se. Dat zou prachtig zijn, toch? Het is een zware poule, want zelfs met tien punten kun je straks nog overal naast grijpen. Maar laten wij eerst maar eens Loehansk kloppen, dat zal al moei lijk genoeg zijn. De kans is vol gens mij groot dat de beslissing pas op 8 december valt als wij op bezoek komen in Rotterdam." „Dat is nog even afwachten, hij re valideert nog van zijn hamstring blessure. Het mag duidelijk zijn dat we hem er in Rotterdam graag bij hebben. Maar met een spier blessure moet je voorzichtig zijn." Phil Taylor staat in de geschiede nisboeken met 24 gewonnen toer nooien in het kalenderhaar 2009. Voor 'Mighty Mike' was de Grand Slam het 24ste evenement dat hij in het jaar 2016 winnend afsloot. Dartskenners buitelden zondag avond echter over elkaar heen met tegengestelde meningen over de exacte aantallen. De woordvoer der van profbond PDC, Dave Allen, mengde zich zondagnacht in de discussie door een kort pers bericht uit te laten gaan. De PDC beschouwt de 24 titels van Van Gerwen als een nieuw record. Bij het nader bestuderen van de lijst met gewonnen toernooien van Taylor in 2009 blijkt 'The Irish Masters' volgens Allen te zijn meegerekend. De Engelsman won dat toernooi (met 64 deelne mers) ook wel, onder meer door onderweg Van Gerwen met 4-0 te verslaan. Maar het wordt door de PDC als een 'wild' toernooi be schouwd en daarom - bij nader in zien - niet meegeteld. Dat betekent dat Van Gerwen nu Taylor al voorbij is: 24 tegen over 23 toernooizeges. Appels en peren Volgens Arjan van der Giessen, dartskenner en al jaren presenta tor van dartsprogramma's, valt daar wel wat voor te zeggen. „Je moet geen appels met peren verge lijken. Taylor heeft in 2009 ook de Hemeco Open in Rosmalen ge wonnen. Dat werd al niet meege teld omdat het niet door één van de twee bonden, BDO en PDC, ge organiseerd was. Datzelfde gold voor de London Darts Masters. Daar deden vier spelers aan mee. Phil won, maar ook dat evene ment werd niet meegeteld bij die lijst van gewonnen toernooien." Michael van Gerwen zelf laat in een korte reactie weten dat hij niet met dit record bezig is. „Ik hoor wel dat mensen het erover hebben en dat er verwarring over de precieze aantallen is. Maar voor mij is het niet zo belangrijk." Wél belangrijk vindt hij dat hij in blakende vorm verkeert nu het WK nadert. In zijn ogen is dat het allerbelangrijkste toernooi van het jaar. Na twee mislukte pogin gen om zijn wereldtitel van 2013 een vervolg te geven, zou Van Ger wen vermoedelijk al zijn 24 toer nooizeges van dit kalenderjaar wil len inleveren als hij de Engelsman Gary Anderson eind december/begin januari van zijn troon kan stoten. dinsdag 22 november 2016 Advocaat en Van Persie maken furore in Istanboel Bij Fenerbah$e nemen ze Robin van Persie en trainer Dick Advo caat nog net niet op de schou ders. De zege op stadsgenoot Galatasaray, met twee goals van de spits, zorgde voor een feest stemming bij de Turkse topclub. Mikos Gouka Istanboel De 33-jarige aanvaller is de held van Istanboel met twee treffers. Is hij momenteel gewoon niet af te stoppen? Bondscoach Danny Blind zei laatst dat hij nog niet uit beeld was bij Oranje. Komt zijn rentree in zicht? Een uitzinnige Robin van Per sie nadat hij tegen Galatasaray de 1-0 maakt, foto vi images T Dick Advocaat, foto reuters Er zijn ook mensen die zeggen: ach, het is maar de Turkse com petitie. De Turkse media zijn vol lof over de trainer Dick Advocaat. U heeft Bent u donderdag voor Feye- noord tegen Manchester Uni ted? Is Jeremain Lens, die gebles seerd raakte in de oefenwed strijd van Oranje tegen België, dan alweer fit? KUALA LUMPUR Maleisië zal na 2018 geen gastheer meer zijn van de Formule 1. Minister Nazri Abdul Aziz van Toerisme en Cultuur vertelde gisteren in het Ma leisische parlement dat het contract met de konings klasse van de autosport niet wordt verlengd. Diver se media in Azië meldden dat. De Grand Prix van Maleisië bestaat sinds 1999. Dit jaar won de Australiër Daniel Ricciardo. Volgens de minis ter is het circuit van Sepang klaar met de dure autorace. De toeschouwersaantallen nemen jaarlijks at en de kos ten stijgen. „We besteden jaarlijks 91 miljoen euro aan de race en dat geld verdie nen we niet terug", stelt Ab dul Aziz. Het bericht uit Maleisië volgt kort nadat Formule 1- baas Bernie Ecclestone ont hulde dat Singapore ook van de Formule 1 af wil. De inmiddels 86-jarige Britse ei genaar vertelde aan het Duitse vakblad Auto, Motor und Sport dat het aan Malei sië grenzende stadstaatje het contract evenmin wil verlengen. „Kijk naar wat wij voor Singapore hebben ge daan. Ja, de races hebben veel gekost, maar we heb ben ze ook een hoop geld gegeven. Singapore is dank zij de Formule 1 meer dan een luchthaven. Kennelijk hebben ze hun doel bereikt en willen ze geen grand prix meer", aldus Ecclestone. De (avond)race op het Ma rina Bay Street Circuit in Singapore staat pas sinds 2008 op de kalender. Se bastian Vettel won er vier keer. Heeft Michael van Gerwen door het winnen van de Grand Slam of Darts zondag een record van Phil Taylor geëvenaard of ver broken? Die vraag houdt de dart wereld bezig. Alleen Van Ger wen interesseert het weinig. Max van der Put Vlijmen A Michael van Gerwen won dit jaar al 24 toernooien, foto pdc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26