In elf maanden van talent Brenet drie weken u afwezig J 24 Drie experts over de vraag hoe het matige Kort Zaripova levert goud in De Russische atlete Joelia Zaripova (foto, midden) is de gouden plak kwijt die ze op de 3000 meter steeple chase won bij de Spe len van 2012 in Londen. Ze is bij hertesten alsnog op doping betrapt, meldde het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC). Nieu we onderzoeken toonden aan dat de atlete de anabole steroïde turinabo had gebruikt. Krul maakt rentree Tim Krul (28) heeft gisteravond na meer dan een jaar blessureleed weer gekeept. De doelman speelde in de Jupiler League met Jong Ajax gelijk tegen Jong FC Utrecht (2-2). Krul raakte vorig jaar oktober tijdens een wedstrijd van Oranje in Kazakstan zwaar ge blesseerd aan zijn knie. De revalidatie duur de een stuk langer dan Ajax op het moment van tekenen van het huurcontract dacht. Klinsmann krijgt ontslag Jürgen Klinsmann is ontslagen als bonds coach van de Verenigde Staten. Dat heeft de Amerikaanse voetbalbond gisteravond be kendgemaakt. De positie van de Duitser, die dit jaar teleurstellende resultaten behaal de, wankelde al enige tijd. Een kleine week geleden ging Klinsmann met zijn team nog hard onderuit in de WK-kwalificatiewed- strijd tegen Costa Rica (4-0). NOC*NSF Ericsson Raonic Quote van de dag 'Ik voel me gelukkig bij de club en wil hier nog lang, heel lang blijven. We zijn met elkaar in gesprek' Het Ajax van trainer Frank de Boer is op trainingskamp in het Turkse Belek en heeft net een oe fenwedstrijd van HSV (3-1) gewon nen. Abdelhak Nouri maakt zijn officieuze debuut. Maar het ande re talent Kasper Dolberg blijft te gen de Duitsers negentig minuut op de bank. Gek? Nee. Dolberg maakt tijdens de stage nauwelijks indruk op de trainingen in de stro mende Turkse regen. Later laat De Boer hem beseffen: je bent goed, maar laat je meer gelden! Precies die mededeling herhaalt ook Peter Bosz afgelopen zomer in Oosten rijk tijdens een volgende trainings kamp. Boodschap begrepen, zul len we maar zeggen. Natuurlijk zien we Dolberg al sco ren tijdens zijn debuut in de voor ronde van de Champions League tegen PAOK Saloniki. Maar wat hij op 13 augustus tegen Roda JC (2-2) doet, verraadt al veel van zijn klasse. Van zijn spitseninstinct vooral. De schoonheid van zijn tweede doelpunt wordt overscha duwd door het puntenverlies van Ajax. Na twee goals en uur spelen, gaat Dolberg naar de kant. Zijn vervanger is de debuterende Ber- trand Traoré, dan nog de beoogde spits van Ajax. Inmiddels spelen ze samen in het elftal. Traoré mag dan wel rugnummer negen heb ben, Dolberg is de échte nummer negen. Het groepje kinderen moet even goed kijken. Is hij het nu echt? Langs de lijn bij Jong Ajax-De Graafschap op het winderige sportpark De Toekomst staat Dol berg, weggedoken in een zwart joggingpak. Hij is na hoofdrollen dinsdag 22 november 2016 ATLETIEK VOETBAL VOETBAL Sportkoepel NOC*NSF denkt volgend jaar te kunnen afsluiten met een positief saldo van ruim 1,6 miljoen euro. Eerdere jaren waren er forse verliezen, vooral door de terugge lopen Lottogel- den. J Marcus Ericsson rijdt ook volgend seizoen in de Formule 1 voor Sauber, hoewel de 26-jarige Zweed dit jaar nog geen enkel WK-punt wist te scoren. Ericsson is bezig aan zijn derdejaar in de Formule 1. 3 PSV druipt af na de 0-0 tegen Willem II dit weekeinde, foto pro shots EINDHOVEN Joshua Brenet is de komende twee tot drie weken uitgeschakeld. Dat Jg^ meldde PSV giste- B ren in aanloop naar k| het Champions Lea- fl gue-duel van mor- H gen met Atlético Madrid. Jürgen Lo- cadia en Jorrit Hendrix missen dat duel ook. Trai- H ner Phillip Cocu moet door het af- haken van Bre- net teruggrijpen op het opstellen van Jetro Willems, die eerder werd ge- passeerd. Santiago Arias is in Spanje de ande re back. Brenet heeft een enkelbles sure en werd gisteren uit voerig onderzocht. Dat gold ook voor Andrés Guardado, die afgelopen woensdag al in Nederland terugkeerde. Eerder liet de Mexicaan weten er waarschijnlijk drie tot vier weken uit te zijn vanwege een ham- 1 stringblessure. Een week daarvan is inmiddels ver streken. PSV verwacht vandaag te kunnen mel den wanneer hij wellicht zijn rentree kan maken. BB&K. De Canadese tennisser Milos Raonic is Stan Wawrinka gepas seerd op de we reldranglijst. De halvefinalist bij de World Tour Finals in Londen bezet nu de der de plek achter Andy Murray en Novak Djokovic. Tennisser Tim van Rijthoven (19) heeft een wilcard gekregen voor het ABN Amro World Tennis Tournament in Rotterdam. De Roosen daler debuteerde dit jaar op de ATP Tour. Björn Kuipers is vanavond de scheidsrech ter bij de Champions League-wedstrijd tus sen AS Monaco en Tottenham Hotspur. Atléti co Madrid - PSV staat morgen onder leiding van Aleksej Koelbakov uit Wit-Rusland. Hector Bellerin heeft zijn contract bij Ar senal verlengd tot 2022. De 21-jarige Spaans international smoort daarmee de geruchten over een mogelijke terugkeer naar FC Barce lona, waar hij in de jeugd speelde, in de kiem. De Engelse spits Harry Kane zit met Tottenham Hotspur om de tafel om over een contract verlenging te praten. De ontwikkeling van de Deense Ajax-parel Kasper Dolberg (19) gevat in vijf momenten. Daniël Dwarswaard Amsterdam ■9 januari 2016 Belek ■13 augustus 2016 Amsterdam Arena ■17 oktober 2016 Sportpark De Toekomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24