1 Anouk en Tom Odell op Concert at Sea 20 ANGELA KIJKT TV Kleurt het zwartomrande jaar van de popmuziek straks ook de nieuwste editie van de Top 2000? Absoluut, denken de dj's van Radio 2. Met Prince en Bowie aan top. V:~- Ik ben natuurlijk een raar mens.' Was getekend, Cornelis Willem Heuckeroth zondagavond in het eerste deel van het tweeluik 25 jaar Gordon: Groots en Meeslepend op RTL 4. En daarmee vatte hij alles eigenlijk samen. Net zoals de carrière van de voormalig marktkoopman al jaren alle kanten op schiet (is-ie nou hitzanger, tv-presentator, horeca tycoon, ouderenredder, kampioen boeren laten, relnicht of gewoon van alles een beetje?) doet zijn karakter dat ook. Dat wis ten we natuurlijk al, maar het bleek ook weer eens haarfijn uit beelden die regisseur Michiel van Erp maakte achter de schermen van Het Gouden Televizier-Ring Gala. Het ene moment vloekt en tiert Goor alles bij elkaar over de in zijn ogen slechte organi satie en de bedroevende polderglamour. Het volgende moment ontfermt hij zich liefde vol over een stel oudjes en gaat hij stralend zwaaiend over de rode loper alsof er niks is gebeurd. Bij ieder ander vraag je je af hoe echt die lach op zo'n moment is. Maar het gekke bij Gordon: van hem pik je het. Ten minste, ik wel. Rode draad in 25 jaar Gordon is zijn nade rende afscheid als zanger. Maar het ging ook over zijn jeugd in Amsterdam-Noord, zijn enorme drive om door te breken, zijn homoseksualiteit die altijd moeilijk bleef voor zijn zo geliefde moeder. „Tot een dag voor haar dood zei ze nog: jongen, waarom ga je toch niet een gaatje verder?" En dat onnavolgbare complexe karakter van hem natuurlijk. Van Erp, wiens bekende iro nische toontje opvallend afwezig was, sprak intimi als zijn oudste zus, een jeugdvriend, een ex en ontdekker Tineke de Nooij. Ze waren het er over eens: een meer wispeltu rig en impulsief persoon bestaat niet. En als nakomertje in een gezin van negen kinderen is hij nogal verwend. Maar wat op mij de meeste indruk maakte: de fragmenten van een jonge, net doorge broken Gordon. Die kon namelijk écht fan tastisch zingen. Als je dat vergelijkt met het valse, onvaste optreden een paar weken ge leden in RTL Late Night is bijna niet voor te stellen dat het één en dezelfde persoon is. Allemaal het gevolg van jarenlang medicijn gebruik, verklaarde een muziekproducer. De conclusie: hij mag dan een raar mens zijn, maar het valt ook vast niet altijd mee om Gordon te zijn. Quote van de dag Als je me benadert, ben je een totale vreemde voor me en ben ik bang Licht herstel Knevel Bassie mag naar huis en verschrikkelijk 9 A jaar", zegt dj Gerard Ekdom. „Te bizar 1 voor woorden", M vindt collega Wou ter van der Goes. En Ekdom weer: „Er zijn zoveel pophelden overle den, dat ik zeker weet dat Keith Ri chards zenuwachtig op de kalender kijkt. Wie dit jaar overleeft, kan weer een tijd vooruit." Dat het afgelopen jaar de geschie denis in zou gaan als een langgerekt requiem voor de popmuziek, was al voor de zomer duidelijk. Bij de plot seling gestorven David Bowie, Glenn Frey (Eagles), Prince, voegden zich later ook Drs. P en Leonard Co hen. Zanger Lemmy van Motörhead overleed drie dagen voor het nieuwe jaar 2016 begon. Hun overlijden is aan het einde van het jaar nog steeds voelbaar. In de hitparades bijvoorbeeld. Leonard Mensen willen met hun stem een verhaal vertellen Cohen bezet met zijn recente werk You Want it Darker in ons land de eer ste plek in de albumlijst. Daarin figu reert ook de laatste hitverzamelaar van David Bowie, Legacy. Vrijdag verschijnt een nieuw postuum eer betoon. Deze keer aan Prince, 4EVER. Ook in de jaarlijkse Top 2000 zal de impact van het 'rampjaar' doorklin ken, voorspellen de dj's die eind de cember de traditionele lijst met mooiste liedjes aller tijden op Radio2 zullen presenteren. „Mensen willen met hun stem een verhaal vertellen, laten zien wat hen in het hart heeft geraakt", zegt Evelien de Bruijn, die tijdens de komende editie samen met Marisa Heutink de eerste vrou welijke inbreng in het dj-team vormt. En het verhaal van dit jaar gaat over de dood van de pophelden met wie een groot deel van Nederland op groeide. De jeugd van de sixties ver loor Cohen, de tieners van de seven ties Bowie en de jongeren uit de jaren FESTIVAL dinsdag 22 november 2016 Gordon Reageren? angela@persgroep.nl —Actrice Jennifer Lawrence baalt van haar beperkte privacy, in Vanity Fair. TELEVISIE Andries Knevel is aan de bete rende hand. De EO-presentator lijdt aan een le- gionellabesmet- ting en lag op de intensive care. De EO laat weten dat Kne vel (64) is over geplaatst naar medium care. SHOW Bas van Toor mag op 16 de cember naar huis. Neerlands bekendste clown verblijft al vier maanden in een revalidatie centrum in Vlaardingen, nadat hij was getroffen door het Guillain Barré Syn droom, een ziekte waarbij spieren uitvallen. Stefan Raatgever —dj Evelien de Bruijn Zangeres Anouk en singer-songwriter Tom Odell worden vandaag toegevoegd aan de programmering van festival Concert at Sea. Anouk trad het af gelopen jaar helemaal niet op vanwege de geboorte van haar zesde kind. De zange res hervat haar live-op tredens vanaf 24 mei met drie concerten in de Ziggo Dome en komt daarna naar Zee land. Voor Anouk wordt het de tweede keer dat ze naar het festival op de Brouwersdam komt. De eerste keer was in 2011. Voor Tom Odell (25), die in 2012 een van de grootste hits van het jaar scoorde met Ano ther Love, wordt het zijn debuut. De organi satie presenteert ook de naam van zangeres Teske. De op YouTube be kende vlogster Teske Anouk, foto anp de Schepper is met haar 21 jaar voorlopig de jongste artiest op Concert at Sea. Ook de Overijsselse rock band Bökkers is nieuw op het affiche. Eerder werd al bekend dat ook Kensington, Racoon en Broeder liefde naar de twaalfde editie van Concert at Sea op 30 juni en 1 juli volgend jaar komen. i)a\id Bowfe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20