Boer zoekt boer Toezichthouder bezorgd Belgische nucleaire toezichthouder maakt zich zorgen over veiligheid kerncentrales. Kras Kortingsdagen Mark Rutte gaat op de moddertoer «•1 THEATERSEIZOEN 2016-2017 Walcheren De Belgische nucleaire toezicht houder FANC is zeer bezorgd over de veiligheid van de kerncentrales in Doel en Tihange. In brandbrie ven aan de exploitant Engie Elec- trabel laat FANC-directeur Jan Bens zich in ongewoon felle bewoordin gen uit: „Brandgevaar, risico op kernsmelting en een schaamteloos nonchalante veiligheidscultuur." Door een reeks aan incidenten ligt Doel al langer onder vuur. Van uit de grensgemeenten zoals Woensdrecht, Bergen op Zoom en Hulst wordt de situatie in Doel al langer met argusogen gevolgd. Daar komen nu de alarmerende brieven van Bens bij, die vindt dat Engie Electrabel te laks is en te weinig in vesteert in veiligheid. De Vlaamse Risico op kernsmel ting en schaamteloos nonchalante veiligheidscultuur zender VRT kreeg ze in handen en publiceerde er afgelopen weekend over. In buitengewoon felle bewoor dingen laat de nucleaire toezicht houder FANC zich uit over de vei ligheid van de Belgisch kerncentra les. In een uit juli 2016 daterende brief aan algemeen directeur Phi lippe Van Troeye van Electrabel heeft Bens forse kritiek op een stu die naar de brandveiligheid in de kerncentrales. Uit die studie zou blijken dat bij brand een nucleaire ramp denkbaar is. Maar het is vooral de lakse houding van Electrabel die volgens Bens getuigt van een 'enorme schaamteloos- heid'. En kele citaten spreken boekdelen: „Wij zijn erg ongerust over de nu cleaire activiteiten van Electrabel in België. Electrabel onderneemt veel te weinig om het veiligheidsniveau te verbeteren. De waarden die het risico op een kernsmelting aan duiden zijn alarmerend. Maar Electrabel lijkt het zich weinig aan te trekken." De tweede brief dateert van september en is gericht aan Isa- belle Kocher, hoofd van Engie. Bens schrijft dat hij ongerust is over de manier waarop Electrabel zijn nu cleaire activiteiten beheert. Ook is hij verbijsterd door het gebrek aan een proactieve houding van de energieproducent. Vooral de situa tie in de kerncentrale van Tihange baart Bens zorgen. Hij hekelt 'het onvermogen, nu al meer dan een jaar, van Electrabel om structureel, snel en efficiënt te reageren om de veiligheid significant te verhogen'. In een reactie zegt Engie Electra bel dat wordt gewerkt aan het ver beteren van de veiligheid. Het be drijf neemt de brieven 'serieus'. 'Geen commentaar', luidt de reactie van een woordvoerder van minister Jan Jambon van Binnenlandse Za ken.' Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697 70 13°C Nieuwsmedia VVD-leider laat zich negatief uit over zijn tegenstanders. Het zit de oudere agrariër niet mee. Vijftig procent van de boeren in Zeeland kan geen opvolger voor het bedrijf vinden. Daardoor dreigen honderden bedrijven te verdwijnen. korting p.p Doel lijkt tikkende tijdbom Frank Balkenende Doel -Jan Bens, FANC-directeur ft 4/; A "ch°Ver- i^orus f'ne Bekijk snel de bijlage in deze krant! ïÜl Zie: kras.nl/actievoorwaarden dinsdag 22 november 2016 Droog en af en toe zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 P4 FOTOTHICKSTOCK :^cember;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1