!!i Ti m 1 E 17 t. 3 m- r.JMSLi., echt geen groene vingers te hebben. Er is een conciërge die ervoor zorgt dat de moestuintjes goed onderhou den worden. Maar als ze niet eco-be- wust zijn, heeft het geen zin." Ook qua prijs zijn de woningen niet voor iedereen bereikbaar; ze be ginnen vanaf 300.000 euro - en va riëren in grootte van 80 tot 140 vier kante meter. Voordat de verkoop start, moet de gemeente Almere eerst nog over de brug komen met de bouwvergunning. Ehrlich verwacht geen problemen; volgens hem gaat volgend najaar de eerste paal de grond in. Volgens de bouwplannen wordt de wijk opge deeld in vijf kleinere dorpjes van circa twintig huizen. Wie de plaatjes van de architect bekijkt, ziet vooral imponerende fu turistische huizen in grote kassen met puntdaken. Alles staat in het te ken van de circulaire economie. De huizen worden bijvoorbeeld energie zuinig doordat ze in een soort broei kas geplaatst worden die de lucht 's winters kan opwarmen. Of: het groenafval wordt op verschillende manieren gecomposteerd. Trek naar steden Ehrlich hoopt met ReGen Villages het antwoord te hebben op de mon diale ontwikkeling dat steden steeds groter en voller worden. Die trek naar grote steden brengt een groeiende vraag naar energie, schoon water en voedsel met zich mee en een almaar groter wordende afvalberg. Frank Suurenbroek, lector bouw- transformatie aan de Hogeschool van Amsterdam, vindt het een mooi ex periment van Ehrlich, maar ziet wel wat risico's. „Ik vraag mij af hoeveel voedsel bewoners kunnen produce ren en of ze daarin echt zelfvoorzie nend kunnen zijn. Je kunt er echt niet omheen om bepaalde producten van buiten te halen." Daarnaast kan het wel eens inte ressant worden hoe bewoners ge meenschapszin ervaren, denkt Suur enbroek. „Voor de een kan het heel belangrijk zijn om veel samen te doen, terwijl sommige bewoners daar wellicht weinig behoefte aan hebben." Mocht de eco-wijk toch niet zo'n daverend succes blijken, dan is er vol- gens Suurenbroek geen man over boord. „Alles wat we in deze eco-wijk leren, valt weer in andere toekom stige eco-dorpen te benutten." Als de resultaten positief zijn, wil hij meer ReGen Villages starten. Zoals in landen als Zweden, Denemarken of Duitsland. Ehrlich had eigenlijk nooit het idee om in Nederland het eerste eco-dorp te laten verrijzen. Hij was bezig in Scandinavië, maar daar liep het traag. Daar kreeg het Neder landse consulaat in San Francisco lucht van en bracht hem in contact met Almere dat bewoners mogelijk heid wil bieden voor zelfvoorzienend wonen. Ehrlich: „Ik kan niet wachten tot Almere wordt opgeleverd. Ik ben met mijn vrouw en zoon de eerste bewoner." HOTELWEEK 1 1 s Overnachten in een luxe 4- of 5-sterrenhotel Q Hotel Ga naar pzc.nl/hotelweek INCLUSIEF ONTBIJT dinsdag 22 november 2016 PC een broeikas it Artist's impressions van de eco-wijk in Almere, met 'vertical farming' en huizen in een broeikas. BEELD EFFEKT ARCHITECTEN De grootte van de woningen in Almere varieert van 80 tot 140 viekante meter. I rw HotelWeek Exclusief vroegboeken voor dé hotelactie van het jaar vanaf donderdag 17 november! Tijdens HotelWeek kunt u overnachten in een luxe 4-sterrenhotel voor 50,-* p.k.p.n. of een luxe 5-sterrenhotel voor 70,-* p.k.p.n. en uw overnachting is altijd inclusief ontbijt. Daarnaast zijn er VIP aanbiedingen te boeken. Boeken kan t/m 28 november en aankomst vindt plaats van 1 december 2016 t/m 31 maart 2017. HotelWeek is een jaarlijks terugkerend initiatief van HotelSpecials. "Alle prijzen zijn op basis van tweepersoonsbezetting per kamer per nacht en exclusief servicekosten (per boeking 10,-bij 1 nacht en 15,- bij meerdere) en eventueel citytax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17