Ondanks hun verschillen verbonden in de strijd 14 STRIJD TEGEN IS VREEMDELINGENLEGIOEN Het is een vreemdelingenlegioen, in de meest letterlijke zin van het woord. Irake zen, een Amerikaan, jong, oud, militair, politieagent, en met nogal wat verschillende uit rustingen. Hun enige overeenkomst is deze: ze ne men het allemaal op tegen Islamitische Staat, in de taaie strijd om de Iraakse stad Mosul. Fotograaf Marko Drobnjakovic keek rond in de omgeving van de stad, waar om elke wijk, om elke straat, om elk huis wordt gevochten. Hij trof een bonte mix van strijders rond het offensief, dat nu een maand duurt en dat nog verre van over is. De Iraakse troe pen benaderen de stad vanaf de oostkant, de man schappen van IS hebben zich verschanst in de ge bieden die nog dichtbevolkt zijn. Burgers zouden daar als menselijk schild worden vastgehouden. Drobnjakovic fotografeerde verschillende solda ten, die niet eens een gevechtsuitrusting dragen, op het slagveld. Een Iraakse strijder steekt zijn PK- machinegeweer, naar Sovjet-design, trots in de lucht - slechts gekleed in een luchtig shirt en een zwart-witte sjaal om zijn hals. Bij een Ameri kaanse legerbasis in Qayara, 50 kilometer ten zui den van Mosul, trof hij een 19-jarig lid van de Iraakse nationale veiligheidstroepen. Hij verschijnt met een groen operatiemasker op het strijdtoneel. dinsdag 22 november 2016 Abdelhakim Hamid (19) met operatiemasker. A Een onbekend gebleven strijder bij het dorpje Al-Hut. fotos marko drobnjakovic, ap A Ook de Koerdische peshmerga vechten mee bij Mosul, A Raad Muqdam al-Mosieh houdt de wacht met gasmasker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14