wel overstappen niet overstappen EUWS 11 Na talentenshow Leger des Heils is alles anders voor Henrie Scheepers Stralend laat de 6o-jarige Henrie Scheepers zijn werk zien in het stads kantoor van Dordrecht. In het pand waar weke lijks duizenden bezoekers in en uit lopen, hangen zijn natuurfoto's. Hij heeft een expositie, prominent naast de ingang. „Ik ben zo trots." Enthousiast ver telt Henrie hoe hij die vliegende zwaan op de foto wist te krijgen en welke vlinder op welke bloem landde, net voordat hij met zijn ca mera klikte. Dat was een paar maan den geleden niet voor te stellen. Toen was hij verlegen en onzeker. Wat er veranderde? Hij werd ge zien. Het begon met een talenten show in juli, georganiseerd door het Leger des Heils in theater Kunstmin in Dordrecht. Henrie woont zelfstan dig in die stad en krijgt ambulante hulp van het Leger des Heils. Vroeger leefde hij op straat. Hij is mishandeld en misbruikt. Voor de show werden cliënten van het Leger des Heils uitgedaagd om hun talent aan het grote publiek te vertonen. Een grote stap voor Henrie, die over weinig eigenwaarde be schikte. Maar hij deed mee. Hij liet zijn foto's zien en kreeg veel lof. Wethouder Karin Lambrechts kwam de show openen en was zo en thousiast over Henrie's foto's dat ze hem een expositie beloofde. Ze hield woord. „Dit had ik nooit durven hopen", zegt Henrie. „Mijn leven is veran derd. Ik heb veel meer zelfvertrou wen en maak contact met mensen. Dat durfde ik vroeger niet. Ik ben veel gepest om mijn hazenlip en werd niet erkend door mijn vader. Een paar maanden geleden kon ik hier Mijn leven is veranderd doorde expositie; ik maak nu contact met mensen niet eens over praten, maar alles is nu anders." Dat wethouder Lambrechts zoveel teweeg zou brengen, had ze niet verwacht. „Ik vond de foto's zo mooi, dat ik dacht: dit moeten meer mensen zien. Ik vind het bijzonder hoeveel impact dit op hem heeft. Als ik verder niks goeds heb gedaan, heb ik in ieder geval dit voor iemand be tekend." Marco Oudshoorn, projectleider bij het Leger des Heils, heeft Henrie in een paar maanden zien uitgroeien tot een ander mens. „Het is bijzonder om te zien wat er gebeurt als iemand in zijn kracht wordt gezet. Als ie mand het gevoel heeft dat hij er toe doet en dat hij talent heeft." De foto-expositie hangt tot eind december in het stadskantoor. De werken zijn ook te koop. Wat er volgt voor Henrie? „Ik zou wel een foto boek willen maken of een boek wil len schrijven over wat ik allemaal heb meegemaakt. Ik ben trots op mezelf en dat is iets wat ik nog nooit van mijn leven heb gezegd." check je zorgverzekering bij independer dinsdag 22 november 2016 Henrie was dakloos, werd mishan deld en had weinig zelfvertrouwen. Zijn leven veranderde toen zijn fo tografie werd ontdekt. Salwa van der Gaag Dordrecht Henrie Scheepers geeft bevlogen uitleg bij zijn fototentoon stelling in het stads kantoor van Dordrecht. FOTO VICTOR VAN BREUKELEN Henrie Scheepers A Natuurbeelden uit de expositie van de voormalige dakloze in Dordrecht, foto's henriescheepers Twijfel. Heb ik nog wel het goede zorgpakket? Wordt mijn ziekenhuis wel vergoed? Wel of geen fysio? Voor welke zorgverzekeraar moet ik kiezen? We helpen je door 43 van de 46 zorgverzekeraars te vergelijken. Op inhoud en prijs. Op independer.nl weetje in 10 minuten wat de voor jou best passende zorgverzekering is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11